• Buradasın

    Sesli Kitap

    Özetteki ilgi çekici içerikler

    • Çocuklar İçin Eğitici Sesli Kitap ve Şarkılar

      Bu video, çocuklara yönelik hazırlanmış eğitici bir sesli kitap ve şarkı koleksiyonudur. Videoda arılar, köpekler, kediler, balıklar, inekler, koyunlar, tavuklar, ördekler ve civcivler gibi çeşitli hayvanlar yer almaktadır. Video, çocuklara temel bilgileri öğretmek için tasarlanmış üç ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde arıların bal toplama şarkısı ve çeşitli hayvanlar, renkler ve sayılar hakkında şarkılar bulunmaktadır. İkinci bölümde aylar, haftanın günleri, renkler, hayvanlar ve sayılar gibi temel konular normal sesle, fısıldayarak, bağırarak ve hızlı bir şekilde tekrarlanmaktadır. Son bölümde ise anne kedinin beş kediyi çağırması, kuyruksuz köpeğin kendi kuyruğunu bulması ve sabah erken kalkıp yatağa erken yatma alışkanlıkları hakkında hikayeler ve şarkılar yer almaktadır. Videoda her konu için tekrarlanan nakaratlar ve basit sözler kullanılarak çocukların bu temel bilgileri öğrenmelerine yardımcı olunmaktadır. Ayrıca "Küçük Kurbağa", "A Ram Sam Sam", "Bir Kuzu" gibi çocuk şarkıları ve "Gel Gelsene" gibi hayvanlar hakkında şarkılar da bulunmaktadır.

      • youtube.com
    • Çocuklar İçin Sesli Kitap ve Şarkı Videosu

      Bu video, çocuklara yönelik bir sesli kitap ve şarkı koleksiyonudur. Video, çeşitli çocuk şarkıları ve hikayelerinden oluşmaktadır. Video, "Küçük Kurbağa" şarkısıyla başlayıp, Ali Baba'nın çiftliğindeki hayvanlar, arılar, insan vücut parçaları hakkında şarkılar, "Mini Mini Bir Kuş" hikayesi ve okul hakkında motivasyonel şarkılarla devam etmektedir. Her bir parça, çocuklara hitap eden basit sözler ve tekrarlanan nakaratlar içermektedir. Video, çocukların eğlenceli bir şekilde öğrenimini destekleyen bir içerik sunmaktadır.

      • youtube.com
    • Sesli Kitap Okumanın Avantajları ve Dezavantajları

      Bu video, bir konuşmacının sesli kitap okumanın avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi verdiği eğitici bir içeriktir. Konuşmacı, sesli kitap okumanın odaklanma sorunlarına yol açabileceğini ve özellikle hikaye kitaplarında bütünsel anlamın kaçırılabileceğini açıklıyor. Okuma ve dinleme arasındaki farkları anlatarak, sesli kitap okumanın kişisel gelişim kitapları için faydalı olabileceğini, ancak hikaye kitapları için görselleştirme becerisinin yetersiz kalabileceğini belirtiyor. Ayrıca çocuklar için sesli kitap okumanın nasıl yapılacağı konusunda tavsiyelerde bulunuyor ve genel olarak düzenli okuma yapmanın daha faydalı olduğunu vurguluyor.

      • youtube.com
    • Çocuklar İçin Sesli Kitap ve Şarkı Videosu

      Bu video, çocuklara yönelik hazırlanmış bir sesli kitap ve şarkı içeriğidir. Videoda "Zeynoş ile Ateş" adlı karakterler yer almaktadır. Video, birkaç farklı bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde yağmurun gitmesi isteniyor ve çeşitli karakterlerin oynamak istediğini söylüyorlar. Daha sonra renkli arabalarla ilgili bir bölüm, hasta bir köpeğin iyileşme hikayesi, sabah rutini anlatan bir bölüm, köprü yapma şarkısı, bir köpek hikayesi ve hasta bir çocuğa dair bir şarkı bulunmaktadır. Her bölüm farklı temalara sahip olup, çocuklara yönelik eğitici ve eğlenceli içerikler sunmaktadır.

      • youtube.com
    • Çocuklar İçin Sesli Kitap ve Şarkılar

      Bu video, çocuklar için hazırlanmış bir sesli kitap ve şarkı koleksiyonudur. Videoda Zeynoş adında bir karakter ve Ateş adında bir kişi yer almaktadır. Video, bir bebeğin evine gelişini anlatan bir şarkı ile başlayıp, saklambaç oyunu, balıkçılık, çiftlik hayvanları, günlük rutin, kayıkçı ve uyku önemi gibi çeşitli konuları içeren şarkılar ve şiirlerle devam etmektedir. Her bölüm, çocuklara hitap eden basit sözler ve tekrarlanan nakaratlarla yapılandırılmıştır. Video, çocukların günlük yaşamını, hayvanları ve temel yaşam becerilerini öğrenmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

      • youtube.com
    • İlham Veren Hikayeler

      Bu video, Safa Kalende tarafından sunulan bir sesli kitap ve podcast formatındadır. Sunucu, kanalında yeni başlattığı "İlham Veren Hikayeler" serisinin ilk bölümünü paylaşıyor. Videoda beş farklı hikaye anlatılıyor: "En Değerli İnsan Kimdir?", "Bilge ile Köpek", "Üçlü Filtre Dersi", "Eşeğin Gölgesi" ve "Yolumuzdaki Engeller". Her hikaye bilgelik, dürüstlük, korkuların aşılması ve engellerin fırsatlar olabileceği gibi temaları işliyor. Sunucu, bu hikayelerin dinleyicilerin zihnine, beynine ve kalbine iyi geleceğini vurguluyor. Sunucu, izleyicilerden ilk bölümde paylaştığı hikayelerden en çok beğendiklerini yorumlarda paylaşmalarını istiyor ve en çok beğenilen hikayeye benzer hikayeler paylaşacağını belirtiyor.

      • youtube.com
    • Çocuklar İçin Sesli Kitap ve Şarkı Videosu

      Bu video, çocuklara yönelik hazırlanmış bir sesli kitap ve şarkı koleksiyonudur. Video, okul ve aile temalı şarkılarla başlayıp, çeşitli çocuk şarkıları ve hikayeleri içermektedir. Video, "Şimdi Okullu Olduk" şarkısıyla başlayıp, balık hikayesi, aile üyeleri için alkışlama şarkısı, sayılar ve hayvanlarla ilgili şarkılar, renkli arabalar için "Neredesin" şarkısı ve çeşitli kuşlar için "İşte buradayım" şarkısı gibi içeriklerle devam ediyor. Son bölümde ise "Beş Küçük Kedi" hikayesi anlatılıyor. Video, çocukların eğlenceli bir şekilde öğrenimini destekleyen çeşitli çocuk şarkıları ve hikayelerinden oluşmaktadır.

      • youtube.com
    • Çizgili Pijamalı Çocuğun İkinci Bölümü

      Bu video, "Çizgili Pijamalı Çocuğun" adlı kitabın ikinci bölümünün sesli kitap formatında okunduğu bir içeriktir. Hikayede ana karakter olan çocuk, annesi, babası, hizmetçi Maria ve evde çalışan genç bir asker karakterleri yer almaktadır. Video, çocuğun Berlin'deki eski evinden yeni evine taşınması ve yeni evdeki ilk günlerini anlatmaktadır. Yeni evin üç katlı, sessiz ve ıssız bir yerde olduğu, Berlin'deki eviyle karşılaştırıldığında çok farklı bir yaşam tarzı sunduğu vurgulanmaktadır. Çocuğun yeni evdeki duygusal zorlukları, odasına yerleşme çabaları ve Maria ile tanışması hikayenin ana hatlarını oluşturmaktadır. Hikayede ayrıca çocuğun annesi ve babası arasındaki anlaşmazlıklar, hizmetçilerin varlığı ve çocuğun pencereden dışarı bakarak Berlin'i görmek istemesi gibi detaylar da yer almaktadır. Video, bir bölümün sonunda ve bir sonraki bölümün beklenmesiyle sona ermektedir.

      • youtube.com
    • Çocuklar İçin Sesli Kitap ve Şarkılar

      Bu video, çocuklara yönelik hazırlanmış bir sesli kitap ve şarkı koleksiyonudur. Video boyunca çeşitli renkler, nesneler ve hikayeler anlatılmaktadır. Video, renkler ve nesnelerle başlayan bir bölümle başlayıp, "Beş Küçük Araba" hikayesi, "Kafamda Çilek Var", "Ninem Koca Gözlüklü", "Arılar", "Alfabe", "Mektup" ve "Otobüs" gibi çocuk şarkıları ve hikayeleriyle devam etmektedir. Her bölüm, tekrarlanan sözler ve ritmik yapılarla çocuklara hitap etmektedir.

      • youtube.com
    • Çocuklar İçin Sesli Kitap ve Şarkılar

      Bu video, çocuklara yönelik hazırlanmış bir sesli kitap ve şarkı koleksiyonudur. Video boyunca çeşitli karakterler (anne, baba, kardeş, teyze, dayı, dede, ninen) ve hayvanlar (balıklar, ördekler, arabalar) yer almaktadır. Video, bebek bakımı, hasta olma, banyo yapma, meyve sevgisi, aile üyeleri, hasta kardeş, köprü yapma, şeker tahmin oyunu, yeni yıl kutlamaları, balıkların kaçışı ve köpek isimleri gibi çeşitli konuları içeren şarkılar ve hikayelerden oluşmaktadır. Her bölüm, çocuklara hitap eden basit sözler ve tekrarlanan nakaratlarla yapılandırılmıştır.

      • youtube.com
    • İman Hakkında Sesli Kitap

      Bu video, çocuklar için hazırlanmış bir sesli kitap formatındadır. Konuşmacı, çocukların din ve ahlak konularında bilgi edinmelerini amaçlamaktadır. Video, İslam'da imanın önemi ve anlamı üzerine odaklanmaktadır. İlk bölümde imanın ne olduğunu, insanın Allah'a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe ve kaza-kadere iman etmesi gerektiğini açıklamaktadır. İkinci bölümde ise öğrencilere imanla ilgili ödevler verilmektedir: kelimelerin anlamlarını araştırmaları, deyim ve atasözleri bulmaları ve çeşitli kitaplardan imanla ilgili bölümleri okumaları istenmektedir.

      • youtube.com
    • Konuşma Yeteneğini Geliştirme Yöntemleri

      Bu video, bir konuşmacının konuşma yeteneğini nasıl geliştirebileceğinizi anlattığı bir eğitim içeriğidir. Konuşmacı, online diksiyon eğitimleri veren biri olarak deneyimlerini paylaşmaktadır. Video, klasik konuşma geliştirme tavsiyelerinden başlayarak (kitap okuma, kelime dağarcığını geliştirme, atasözü öğrenme) daha etkili yöntemler sunmaktadır. Konuşmacı, sosyal çevrenin konuşma yeteneğimizi nasıl etkilediğini vurgulayarak, konuşma seviyesi yüksek ortamlarda bulunmanın önemini anlatmaktadır. Ayrıca, sesli kitap dinleme, kamera karşısında konuşma alıştırmaları yapma ve kendi konuşmalarını analiz etme gibi pratik yöntemler de önerilmektedir.

      • youtube.com
    • Lev Tolstoy'un Sesli Kitap Hikayeleri

      Bu video, Safa Kalemler tarafından sunulan bir sesli kitap podcastidir. Sunucu, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından biri olan Lev Tolstoy'un hikayelerini dinleyicilerle paylaşmaktadır. Videoda Tolstoy'un dört farklı hikayesi anlatılmaktadır: "İki Kardeş ve Altın", "Küçük Şeytan Bir Çeyrek Ekmeğin Acısını Nasıl Çıkardı", "Tövbe Eden Günahkar" ve diğer bir hikaye. Hikayeler genellikle dini değerler, insanlara erdem aşılama ve iyi nitelik kazandırma konularını ele almaktadır. Sunucu, Tolstoy'un sadece "Savaş ve Barış" ve "Anne Karenina" gibi büyük romanlarıyla değil, kısa hikayeleriyle de insanlığa ışık tuttuğunu vurgulamaktadır. Ayrıca kanalın daha önce Tolstoy'un hikayelerine yer verdiğini ve şimdi romanlarına da yer vermek istediğini belirtmektedir.

      • youtube.com
    • Bir Noel Şarkısı Sesi Kitabı

      Bu video, Charles Dickens'in "Bir Noel Şarkısı" (veya "Koca Scrooge") eserinin seslendirilmiş kitap formatında sunumu olup, Ahmet Çiçekçi tarafından seslendirilmektedir. Video, cimri ve karamsar tüccar Scrooge'un hikayesini anlatmaktadır. İlk bölümde Scrooge'un karakteri ve Noel'e olumsuz tutumu tanıtılmakta, ikinci bölümde ise Scrooge'un ruhların ziyaretini ve geçmiş, şimdiki ve gelecek yaşamlarını görerek yaşadığı duygusal dönüşüm anlatılmaktadır. Hikaye, Scrooge'un çocukluğunu, iş arkadaşı Fezivik'in ölümünü ve Krachit ailesinin Noel kutlamalarını izleyerek devam etmekte, Scrooge'un geçmiş davranışlarından pişmanlık duyarak kendini yeniden keşfetmesiyle sonuçlanmaktadır.

      • youtube.com
    • "Yoksun" Film ve Sevinç Hanım Röportajı

      Bu video, iki farklı röportajı içermektedir. İlk bölümde "Yoksun" adlı film hakkında Ceyda (anne rolünü canlandıran oyuncu) ile yapılan bir röportaj yer alırken, ikinci bölümde Sevinç Hanım (oyunculuk kariyeri olan ve sesli kitap seslendirmesi yapan bir sanatçı) ile yapılan bir röportaj bulunmaktadır. Videoda öncelikle "Yoksun" filminin özel ihtiyaç sahibi bireylerin aşk hayatları ve ailelerinin bu konudaki endişeleri ele alınmaktadır. Daha sonra Sevinç Hanım'ın aşk, mutluluk ve hayal kırıklığı gibi duygusal konular hakkındaki görüşleri, sesli kitap seslendirmesi, tiyatro deneyimleri ve oynadığı oyunlar hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. "Yoksun" filmi Bülent Çatar'ın yapımcılığı, Barış Başar'ın yönetmenliği ve Ünal Yeter ile Barış Başar'ın senaryosuyla 26 Eylül'de vizyona girmiştir. Sevinç Hanım'ın röportajında ise "Aşk Listesi" ve "Üçüncü Türden" adlı tiyatro oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

      • youtube.com
    • Çocuklar İçin Sesli Kitap ve Şarkı Derlemesi

      Bu video, çocuklara yönelik hazırlanmış bir sesli kitap ve şarkı içeriğidir. Videoda Lola adlı bir inek, küçük tavşanlar, Ali adlı bir çocuk, karıncalar, ayıcık, keçi ve Ayşe gibi çeşitli karakterler yer almaktadır. Video, çocuklara hitap eden çeşitli şarkılar ve hikayelerden oluşmaktadır. İlk bölümde karıncaların yağmurdan kaçması, kara koyun yünü, işıl ışıl parlayan ışıklar, ayıcık, sabah rutini, eski sözler, keçi hikayesi, vücut parçaları, kartondan ev, yıldızlar ve "A Ram Sam Sam" şarkısı gibi içerikler sunulmaktadır. İkinci bölümde ise Lola adlı inek hakkında şarkı, küçük tavşanların uyuduğu şarkı ve Ali adlı çocuğun ormanda bir ayı ile tanışması hikayesi anlatılmaktadır. Her bölüm, çocuklara hitap eden basit sözler ve tekrarlanan nakaratlarla yapılandırılmıştır. Video, çocuklara eğlenceli ve eğitici bir içerik sunmayı amaçlamaktadır.

      • youtube.com
    • Çocuklar İçin Sesli Kitap ve Şarkı Videosu

      Bu video, çocuklar için hazırlanmış bir sesli kitap ve şarkı koleksiyonudur. Videoda Zeynoş ve Ateş adlı karakterler yer almaktadır. Video, çeşitli çocuk şarkıları ve hikayelerinden oluşmaktadır. İlk bölümde karpuz, erik, ayva ve incir adamları hakkında bir şarkı, ardından "Senoş ile Ateş" adlı bir bölüm, doğum günü kutlaması, "Anne" şarkısı, "Bul Beni" oyunu, "Dedemin Çiftliği" şarkısı, temizlik alışkanlıkları ve banyo zamanı hakkında şarkılar yer almaktadır. Her bölüm, çocuklara hitap eden basit sözler ve tekrarlanan nakaratlarla yapılandırılmıştır.

      • youtube.com
    • "Rüzgar gibi geçti" Bölüm 29 Sesli Kitap

      Bu video, "Rüzgar gibi geçti" adlı kitabın 29. bölümünün sesli kitap formatında okunmasını içermektedir. Scarlett, kereste fabrikası işleten ve hamile olan bir kadın olarak, Peter, Red Butler, Frank, Will, Ashley ve Su Allen gibi karakterlerle etkileşimde bulunmaktadır. Video, Scarlett'in Atlantada yaşadığı ekonomik ve sosyal zorlukları, Tara çiftliğine dönüşünü ve babasının cenaze törenindeki deneyimlerini anlatmaktadır. Scarlett'in erkeklerin yaptığı işi yaparak başarılı olma çabaları, toplumun ona karşı tutumu ve kaybettiği kişileri etrafında şekillenen hikâye, onun güçlü ve dayanıklı kişiliğini ortaya koymaktadır. Videoda ayrıca Scarlett'in Will ile evlenme planları, Tara çiftliğinin durumu ve Bill'in cenaze törenindeki konuşması gibi önemli olaylar da yer almaktadır. Scarlett'in hamileliği sırasında yaşadığı zorluklar ve toplumun bu duruma yaklaşımı da hikâyenin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

      • youtube.com
    • Küçük Prens Sesli Kitap Okuması

      Bu video, Antoine de Saint-Exupéry'nin "Küçük Prens" adlı eserinin Necla Barış tarafından seslendirilen bir kitap okumasıdır. Hikayede bir uçak pilotu anlatıcı, Küçük Prens, bir yılan, tilki, fenerci, kral, kibirli adam, sarhoş, iş adamı, coğrafyacı ve demiryolu makasçısı gibi karakterler yer almaktadır. Video, anlatıcının Sahara Çölü'nde uçak kazası geçirmesi ve orada Küçük Prens ile tanışmasıyla başlar. Hikaye, Küçük Prens'in gezegenler arası seyahatleri, farklı gezegende yaşayan yetişkinlerle tanışmaları ve bu deneyimlerden edindiği felsefi düşünceleri anlatır. Son bölümde Küçük Prens'in anlatıcıyla ayrılışı ve yıldönümü yaklaşırken yaşanan olaylar işlenir. Kitap, yetişkinlerin ve çocukların bakış açıları arasındaki farkları, evcilleştirme kavramını, "kalple bakmanın" önemini ve "gözle görülmeyen şeylerin gerçek değerini" anlatan derin mesajlar içermektedir. Video, anlatıcının altı yıl sonra hikayeyi anlatması ve izleyicilere Küçük Prens'in kaybolduğu yerin Afrika çölünde olduğunu belirtmesiyle sonlanır.

      • youtube.com
  • Yazeka sinir ağı makaleleri veya videoları özetliyor