• Buradasın

    Dudak Dolgusu

    Özetteki ilgi çekici içerikler

    • Tırnak Yapımı ve Günlük Hayat Vlogu

      Bu video, bir kişinin tırnak yapımını gösterdiği ve günlük hayatını paylaştığı bir vlog formatındadır. Videoda konuşmacı, yeni tırnaklarını göstermek istiyor ve bu süreçte yaşadığı zorlukları anlatıyor. Videoda konuşmacı, tırnak yapımını adım adım gösteriyor, ancak zaman zaman gergin olduğunu ve rahat olamadığını belirtiyor. Ayrıca, evde bakır adlı bir hayvanın hastalanması ve üst kattan gelen sesler gibi günlük yaşam detaylarını paylaşıyor. Video boyunca tırnak yapımının yanı sıra, dudak dolgusu yapma konusundaki planlarını da anlatıyor.

      • youtube.com
    • Dudak Dolgusu Hakkında Bilgilendirici Röportaj

      Bu video, estetik hekimi Dr. Serkan Öztürk (kendisini "Bay Dudak" olarak tanıtan) ile yapılan bir röportajdır. Dr. Öztürk, dudak dolgusu konusunda uzman bir sağlık profesyonelidir. Röportajda dudak dolgusunun ne olduğu, kalıcılığı, uygulama alanları ve riskleri detaylı olarak ele alınmaktadır. Dr. Öztürk, kalıcı dudak dolgularının tercih edilmemesinin nedenlerini, hamilelik ve emzirme döneminde uygulamanın risklerini açıklamakta, ayrıca uygulamanın ortalama 20 günlük bir süreç olduğunu ve ilk şişliğin zamanla geçeceğini anlatmaktadır. Videoda ayrıca dudak dolgusunun genellikle 25-35 yaş grubunda tercih edildiği, ancak zamanla yaşlı hastalarda da popülerleştiği belirtilmektedir. Uygulama sırasında ağrı olup olmadığı sorusuna cevap vererek, bazı hastaların anestezi olmadan, bazılarının ise lokal anestezi ile uygulandığını açıklamaktadır. Video, doktorun küçük kızı Derin'in kısa bir ziyaretiyle ve "Bay Dudak" lakabının nedeni hakkında kısa bir açıklamayla sona ermektedir.

      • youtube.com
    • Dudak Makyajı ve Dolgu Teknikleri

      Bu video, bir içerik üreticisinin dudak makyajı ve dolgu teknikleri hakkında bilgi verdiği bir eğitim içeriğidir. İçerik üreticisi, dudaklarındaki asimetri problemi ve dolgu deneyiminden bahsederek izleyicilere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Videoda, ince veya pigmentasyon problemi olan dudakların nasıl daha dolgun ve sağlıklı görünmesi için dudak kalemiyle çerçeveleme tekniği gösterilmektedir. İçerik üreticisi, Essence markasının gloss, Flormar ve Pastel markalarının dudak kalemlerini kullanarak adım adım uygulama sürecini anlatmaktadır. Ayrıca, dudak kalemiyle ve lip gloss ile dudak makyajının nasıl farklı göründüğünü karşılaştırarak, dudakların çatlaması durumunda lip gloss'un önemini vurgulamaktadır.

      • youtube.com
    • Estetik Tedaviler ve Doğum Günü Şarkısı

      Bu video, iki farklı bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde medikal estetik hekimi Dr. Nükhet Eroğlu, Türkiye'nin en güzel kadınlarından biri olarak estetik tedaviler hakkında bilgi vermektedir. İkinci bölümde ise bir doğum günü etkinliğinde doğum günü temalı bir şarkı performansı yer almaktadır. Video, yüz estetiği üzerine odaklanarak çene kontürü, nazolabial çukur, dudak dolgusu gibi estetik tedaviler hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır. Dr. Nükhet, kristal dolgu ve endopil gibi tedavi yöntemlerinin nasıl uygulandığını, etkilerini ve kalıcılıklarını anlatmaktadır. İkinci bölümde ise doğum günü kutlaması sırasında yapılan teşekkürlerle başlayıp, doğum günü temalı bir şarkı performansıyla devam etmektedir. Videoda ayrıca estetik tedavilerin sadece bir kez yapılmayacağını, düzenli bakımın önemini vurgulayan bilgiler ve dudakların kadınlık için önemli bir organ olduğu belirtilmektedir.

      • youtube.com
    • İnce Dudaklara Dolgu İşlemi

      Bu video, bir doktor ve hastası arasında geçen dudak dolgu işlemi sırasında çekilmiş bir tıbbi kayıttır. Doktor, ince dudaklara dolgu yapma sürecini anlatmaktadır. Videoda, ince dudaklara dolgu yapma teknikleri ve dikkat edilmesi gereken noktalar gösterilmektedir. Doktor, ince dudaklara tek tüple yeterli olmayacağını, birkaç ay içinde birkaç tüple istenen dolgun dudak şekline ulaşılacağını belirtmektedir. İşlem sırasında kanül kullanılarak dolgu yapılmakta ve doktor, işlemin ağrılı olmadığını, kullanılan dolgu malzemesinde lokal anestezi dozunun bulunduğunu vurgulamaktadır. Video, işlem öncesi ve sonrası görüntülerinin karşılaştırılmasıyla devam etmektedir.

      • youtube.com
    • Dudak Dolgusu İşlemi Hakkında Bilgilendirme

      Bu videoda bir sağlık uzmanı, Duygu Hanım'a dudak dolgusu yapma sürecini anlatıyor. Duygu Hanım üç yıl önce dudak dolgusu yapmış ve şimdi yenilenme işlemi yapıyor. Video, dudak dolgusunun neden yapıldığını ve faydalarını açıklıyor. Dudak dolgusu, dudakları hacimlendirir, iki ay içinde dudakları daha nemli ve canlı hale getirir, çizgileri ve kırışıklıkları giderir ve insanı gençleştirir. Ayrıca dudak dolgusunun yaklaşık 10-12 ay ömrü olduğu belirtiliyor.

      • youtube.com
    • Dudakta Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır

      Bu videoda medikal estetik hekimi Nihattik, dudakta dolgu işleminin nasıl yapıldığını anlatıyor. Video, dudakta dolgu işleminin iki farklı yöntemini detaylı olarak açıklıyor: iğneyle ve kanula (kılavuz tel) ile. İşlem sırasında anestezi uygulanması, dudak içine dolgu verilmesi ve masajın önemi vurgulanıyor. Ayrıca, güzel bir dudak görünümünün nasıl oluşturulabileceği ve "çirkini güzel yapmak kolay, önemli olan güzeli daha güzel yapmak" şeklinde bir değerlendirme sunuluyor.

      • youtube.com
    • Dudak Dolgu İşlemi ve Mercedes C Serisi İncelemesi

      Bu videoda bir kadın, dudak dolgu işlemi deneyimini ve Mercedes C serisi araba incelemesini paylaşıyor. Videoda konuşmacı, annesi ve Rojda adında bir diş hekimi yer alıyor. Video iki ana bölümden oluşuyor. İlk bölümde konuşmacı, ilk kez yaptığı dudak dolgu işlemini, Rojda adlı diş hekimiyle yaptığı klinik oturumunu ve işlem sonrası dudaklarının nasıl değiştiğini anlatıyor. İkinci bölümde ise Mercedes C serisi araba incelemesi yapıyor, arabanın özelliklerini ve arka koltuk alanını değerlendiriyor. Konuşmacı, iki sene boyunca araştırdığı ve sonunda doğru kişiyi bulduğu bu dudak dolgusu işleminin reklam olmadığını özellikle vurguluyor. İşlem sırasında anestezi uygulaması, orta sert dolgu kullanımı ve doğal görünüm için dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgiler veriliyor.

      • youtube.com
    • Pembişli Makyaj Rehberi

      Bu video, bir makyaj vlogu formatında olup, içerik üreticisi kendi makyaj sürecini izleyicilerle paylaşıyor. İçerik üreticisi düğününe yaklaşırken yaşadığı "tatlı telaş" hakkında da konuşuyor.. Videoda pembe renkli bir makyaj yapımı adım adım gösteriliyor. İlk bölümde The Pink primer ve stick fondöten kullanılarak ten makyajı, Flormar pudra ve bronzer ile yüz kontürü oluşturuluyor. İkinci bölümde ise mocha mat ruj ile dudak makyajı tamamlanıyor ve portakallı yüz spreyi ile canlandırma etkisi veriliyor.. İçerik üreticisi ayrıca dudak dolgusu deneyimini paylaşıyor; ilk yaptırdığında aldığı linçlerden ve dudak dolgusunun bir ay içinde nasıl oturduğunu anlatıyor. Video, highlighter kullanımı hakkında kısa bir tavsiyeyle sonlanıyor.

      • youtube.com
    • French Kiss Dudak Dolgusu Hakkında Bilgilendirme

      Bu video, dermatoloji uzmanı Dr. Neslihan Dolar'ın sunduğu bir bilgilendirme içeriğidir. Dr. Dolar, estetik konularında küçük dokunuşlar yaparak izleyicilere değerli bilgiler aktarmaktadır. Video, French Kiss dudak dolgusu uygulamasını detaylı olarak anlatmaktadır. Dr. Dolar, bu uygulamanın son üç yıldır dünya estetik otoriteleri tarafından ödüllendirilmiş bir teknoloji olduğunu, dudakları büyütmek yerine nemlendirmek ve hatlarını belirginleştirmek amacıyla kullanıldığını açıklamaktadır. Video, uygulamanın nasıl yapıldığını gösteren bir uygulama bölümüyle devam etmekte ve genç bir danışan üzerinde uygulama sürecini göstermektedir.

      • youtube.com
    • Estetik Mağdurları Hakkında Bir TV Programı

      Bu video, bir TV programının bir bölümüdür. Programda sunucu, Ece Erken ve Bircan Bali gibi konuklar yer almaktadır. Ayrıca Eymen adında bir çocuk da programda bulunmaktadır. Programın ana konusu, estetik mağdurları ve özellikle dudak dolgusu ile ilgili bir haberdir. Adana'da yaşayan ve sahte doktora yaptırdığı dudak dolgusu nedeniyle 22 ameliyat geçiren Gül Köse'nin hikayesi anlatılmaktadır. Programda estetik mağdurlarının yaşadığı sorunlar, güvenilmez estetik uzmanlarına gitmenin tehlikeleri ve estetik işlemlerinin dikkatli yapılması gerektiği vurgulanmaktadır. Ayrıca sunucu ve konuklar kendi estetik deneyimlerini de paylaşıyorlar.

      • youtube.com
    • Dudak Dolgusu Kötü Deneyim ve Sonuçları

      Bu videoda bir kadın, dudak dolgusu sonrası yaşadığı olumsuz deneyimleri ve sorunları anlatıyor. Konuşmacı, daha önce "Dudak dolgusu dudaklarımı mahvetti" başlıklı bir video paylaştığını belirtiyor. Video, dudak dolgusu sonrası oluşan bombeli görünümlü topların (dolgu birikmesi) ve bunların doktor tarafından düzeltilemediği kronolojik olarak anlatılıyor. Konuşmacı, doktorun sorunları düzeltme çabalarını, dolgunun eritilmesi sürecini ve sonuçların memnun edici olmamasını detaylı şekilde paylaşıyor. Videoda ayrıca doktorla olan iletişim sorunları ve doktorun "bazı insanlar böyle seviyor" diyerek sorunun olmadığını düşünmesi gibi olumsuz deneyimler de aktarılıyor. Konuşmacı, bu deneyimlerin dudak dolgusu yapmayı düşünenler için bir uyarı niteliği taşıdığını belirtiyor.

      • youtube.com
    • Ameliyatsız Estetik Tedaviler Hakkında Bilgilendirici Röportaj

      Bu video, sunucu Tuğba'nın moderatörlüğünde, dermatoloji uzmanı Dr. Abdullah Ünall ve mikrocerrahi uzmanı Dr. Ünal ile yapılan bir röportajdır. Röportajda ameliyatsız estetik tedaviler detaylı olarak ele alınmaktadır. Konuşmacılar, burun estetiği, dudak dolgusu, botoks uygulamaları ve minimal invaziv yöntemler gibi konuları tartışmaktadır. Ayrıca, estetik tedavilerin sadece estetik için değil, dejenerasyon ve deformasyon gibi sağlık sorunlarını gidermek için de kullanılabileceği vurgulanmaktadır. Videoda ayrıca doktor dışı kesimlerde yapılan estetik işlemlerin riskleri, "merdiven altı doktorluk"un tehlikeleri ve hastaların bu tür işlemlerden sonra sosyal hayatlarına nasıl dönebilecekleri hakkında önemli bilgiler paylaşılmaktadır. Estetik tedavilerin sadece dermatoloji uzmanları tarafından yapılması gerektiği konusunda uyarılar da yapılmaktadır.

      • youtube.com
    • Dudak Dolgusu Hakkında Bilgilendirme

      Bu video, bir klinikte çalışan bir sağlık uzmanının dudak dolgusu uygulaması hakkında bilgi verdiği bir tanıtım içeriğidir. Video, dudak dolgusunun tüm dünyada ve klinikte en çok tercih edilen dolgu uygulaması olduğunu belirterek başlıyor. Dudak dolgusunun hedefleri (dudağı hacimlendirme, kontür belirginleştirme, şekillendirme, alt-üst dudak oranı sağlama ve ince çizgileri doldurma) anlatılıyor. İşlem süreci, lokal anestezi uygulaması, işlem süresi (10-15 dakika) ve kalıcılık süresi (yaklaşık bir yıl) hakkında bilgiler veriliyor.

      • youtube.com
    • Kötü Teknikle Uygulanmış Dudak Dolgusu ve Eritme Süreci

      Bu bilgilendirici videoda bir estetik hekim ve Merve adlı asistan, dudak dolgusu konusunda teknik bilgiler paylaşıyor. Video, kötü teknikle uygulanmış dudak dolgusunun tespit edilmesi ve nedenleri ile başlıyor, ardından memnuniyetsizlik durumlarında yapılması gerekenler ve dolguların eritilme süreçleri hakkında bilgiler veriyor. Hekim, dudak dolgusu sonrası aşırı şişkinlik, morarmalar ve dantelimsi görüntü gibi belirtileri açıklıyor ve dolgunun derine gitmesi durumunda ortaya çıkabilecek sorunları anlatıyor. Videoda ayrıca geçici ve kalıcı dolguların eritilme süreçleri, hastanın yüz yapısına göre teknik uygulama detayları ve beklentilerin gerçekçi olması gerektiği vurgulanıyor. Video boyunca örnek fotoğraflar gösterilerek konu somutlaştırılıyor.

      • youtube.com
    • Üç Boyutlu Dolgu Teknolojisi Tanıtımı

      Bu video, estetik alanında yeni bir teknoloji olan üç boyutlu dolgu teknolojisini tanıtan bir belgesel formatındadır. Videoda uzman doktor Burcu Solak ve hasta Gülşen Coşkun yer almaktadır. Video, üç boyutlu dolgu teknolojisinin Türkiye'de ilk kez kullanılmaya başlandığını ve dünyada ilk kez kullanılan bir teknoloji olduğunu anlatmaktadır. Bu teknoloji, kırışıklıkların düşmanı olarak tanıtılmakta ve dudak, kaş kenarları, elmacık kemikleri ve burun kenarından ağız kenarına inen oluklar gibi farklı bölgelerde uygulanabilmektedir. Uygulama yaklaşık on dakika sürmekte, ağrı hissi yaşanmamakta ve iki yıla kadar kalıcılık sağlamaktadır. Video, Gülşen Coşkun'un dudak uygulaması öncesi ve sonrası görüntülerini karşılaştırarak teknolojinin etkisini göstermektedir.

      • youtube.com
    • Dudak Dolgusu Deneyimi ve İyileşme Süreci

      Bu video, bir içerik üreticisinin dudak dolgusu yaptırma deneyimini anlattığı bir vlog formatındadır. Videoda ana karakter, estetik uzmanı, dermatoloji uzmanı ve Umut adında bir kişi yer almaktadır. Video, dudak dolgusu yapma kararı, estetik uzmanıyla yapılan bilgilendirme, klinik uygulama, dolgu sonrası değerlendirme ve iyileşme sürecini kronolojik olarak göstermektedir. İçerik üreticisi, dudak dolgusu randevusuna giderken yaşadığı duyguları, uygulama sürecini ve sonrasında cildine uyguladığı bakım rutinini paylaşıyor. Videoda ayrıca hyaluronik asit dolgu uygulamasının güvenliği, uygulama teknikleri, komplikasyonlar ve iyileşme sürecindeki değişimler hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İşlem sırasında üst dudağa 8 mililitre, alt dudağa ise 3-4 mililitre dolgu yapıldığı belirtilmekte ve iyileşme süreci ilk gün, ikinci gün, üçüncü gün, bir hafta ve iki hafta sonraki durumlar olarak gösterilmektedir.

      • youtube.com
  • Yazeka sinir ağı makaleleri veya videoları özetliyor