Görselimi ilk sıraya nasıl yerleştirebilirim?

Görseller sıralanırken görsele bitişik metin dikkate alınır. Görsel açıklaması kullanıcı sorgusunu ne kadar net karşılıyorsa görselin arama sonuçlarının ilk sayfasında görüntülenme şansı da o ölçüde artar.

Bunun dışında görselin bulunduğu sitenin kalitesi ve yine resmin kendi kalitesi de sıralamaya etki eder. Kaliteli olarak kabul edilen site türleri hakkında bilgi edinmek için Yandex.Webmaster Yardımı'nın Web uzmanları için öneriler bölümünü okuyabilirsiniz.

Arama sonuçlarında, her bulunan görsel için görsele ilişkin metin açıklamasının sorgu sözcüklerine en uygun düştüğü sayfanın bağlantısı gösterilir.

Not. Yandex, kullanıcının sorgusuna en uygun görselleri bulur. Fakat sıralama yapılırken görsellerle birlikte yayınlanan metinlerin yanı sıra diğer faktörler de dikkate alındığı için bulunan görselleri içeren sayfalar bazen hiçbir açıklama içermeyebilir.

Arama sonuçlarında yer alan sitedeki görseller arama sonuçlarında yok

Yandex'teki site arama sonuçlarını görsel arama sonuçlarıyla karşılaştırıyor olmalısınız. Fakat Yandex'in site sayfalarının sıralanması için kullandığı algoritmalar görsellerin sıralanması için kullandığı algoritmalardan farklı olduğu için bunları karşılaştırmak doğru olmayabilir. Sitenizdeki görsellerin arama sonuçlarına girmesi için bunların indekslenmiş ve anlamlı açıklamalara sahip olduğundan emin olun.