• Gündem
  • Alışveriş
  • Finans
  • YaCevap
  • Video
  • Görsel
  • Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Psikoloji ve İlişkiler
  • Bilim ve Eğitim
  • Yemek
  • Kültür ve Sanat
  • Filmler ve Diziler
  • Ekonomi ve Finans
  • Oyun
  • Spor
  • Güzellik ve Moda
  • Faydalı İpuçları
  • Otomobil
  • Hukuk
  • Seyahat
  • Hayvanlar ve doğa
  • Sağlık
  • Diğer
  • Buradasın
    • Cevap ›
    • Ekonomi ve Finans ›

    20 litre zeytinyağı 1100 TL olduğuna göre 12 litre zeytinyağı kaç lira eder?

    • #Matematik
    • #Hesaplama
    • #Fiyat
    • #Zeytinyağı

    Yazeka

    Arama sonuçlarına göre oluşturuldu

    20 litre zeytinyağı 1100 TL ise, 12 litre zeytinyağı 660 TL eder 12.
    Çözüm: 1100 TL / 20 litre = 55 TL (1 litre zeytinyağı fiyatı) 55 TL x 12 litre = 660 TL.
    5 kaynaktan alınan bilgiyle göre:

      Yanıtı değerlendir

      5 kaynak

      1. evrimagaci.org
        1
      2. eodev.com
        2
      3. nnchaber.com
        3
      4. kackg.com.tr
        4
      5. sarkoyciftlik.com.tr
        5
    • Daha fazla bilgi

    Konuyla ilgili materyaller

    1 litre zeytinyağı fiyatı nasıl hesaplanır?

    1 litre zeytinyağı fiyatı, zeytin cinsine ve toplandığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Hesaplama formülü: - 1 litre zeytinyağı yaklaşık olarak 0,917 kilogram ağırlığındadır. - Dolayısıyla, 1 kilogram zeytinyağı fiyatı ile 1 litre zeytinyağı fiyatını bulmak için 0,917 ile çarpmak gerekir.
    • #Ekonomi
    • #Zeytinyağı
    • #FiyatHesaplama
    • #AğırlıkDönüşümü
    5 kaynak
  • Yazeka nedir?
Seçili sitelerdeki metinlere göre Yazeka tarafından oluşturulan yanıtlardır. Hatalar içerebilir. Önemli bilgileri kontrol ediniz.
  • © 2025 Yandex
  • Gizlilik politikası
  • Kullanıcı sözleşmesi
  • Hata bildir
  • Şirket hakkında
{"c2ty0":{"state":{"logoProps":{"url":"https://yandex.com.tr"},"formProps":{"action":"https://yandex.com.tr/search","searchLabel":"Bul"},"services":{"activeItemId":"answers","items":[{"url":"https://yandex.com.tr/gundem","title":"Gündem","id":"agenda"},{"url":"https://yandex.com.tr/shopping","title":"Alışveriş","id":"shopping"},{"url":"https://yandex.com.tr/finance","title":"Finans","id":"finance"},{"url":"https://yandex.com.tr/yacevap","title":"YaCevap","id":"answers"},{"url":"https://yandex.com.tr/video/search?text=popüler+videolar","title":"Video","id":"video"},{"url":"https://yandex.com.tr/gorsel","title":"Görsel","id":"images"}]},"userProps":{"loggedIn":false,"ariaLabel":"Menü","plus":false,"birthdayHat":false,"child":false,"isBirthdayUserId":true,"className":"PortalHeader-User"},"userIdProps":{"flag":"skin","lang":"tr","host":"yandex.com.tr","project":"neurolib","queryParams":{"utm_source":"portal-neurolib"},"retpath":"https%3A%2F%2Fyandex.com.tr%2Fyacevap%2Fc%2Fekonomi-ve-finans%2Fq%2F20-litre-zeytinyagi-1100-tl-olduguna-gore-12-litre-zeytinyagi-3746121207%3Flr%3D213%26ncrnd%3D51805","tld":"com.tr"},"suggestProps":{"selectors":{"form":".HeaderForm","input":".HeaderForm-Input","submit":".HeaderForm-Submit","clear":".HeaderForm-Clear","layout":".HeaderForm-InputWrapper"},"suggestUrl":"https://yandex.com.tr/suggest/suggest-ya.cgi?show_experiment=222&show_experiment=224","deleteUrl":"https://yandex.com.tr/suggest-delete-text?srv=web&text_to_delete=","suggestPlaceholder":"Yapay zeka ile bul","platform":"desktop","hideKeyboardOnScroll":false,"additionalFormClasses":["mini-suggest_theme_tile","mini-suggest_overlay_tile","mini-suggest_expanding_yes","mini-suggest_prevent-empty_yes","mini-suggest_type-icon_yes","mini-suggest_personal_yes","mini-suggest_type-icon_yes","mini-suggest_rich_yes","mini-suggest_overlay_dark","mini-suggest_large_yes","mini-suggest_copy-fact_yes","mini-suggest_clipboard_yes","mini-suggest_turboapp_yes","mini-suggest_expanding_yes","mini-suggest_affix_yes","mini-suggest_carousel_yes","mini-suggest_traffic_yes","mini-suggest_re-request_yes","mini-suggest_source_yes","mini-suggest_favicon_yes","mini-suggest_more","mini-suggest_long-fact_yes","mini-suggest_hide-keyboard_yes","mini-suggest_clear-on-submit_yes","mini-suggest_focus-on-change_yes","mini-suggest_short-fact_yes","mini-suggest_app_yes","mini-suggest_grouping_yes","mini-suggest_entity-suggest_yes","mini-suggest_redesigned-navs_yes","mini-suggest_title-multiline_yes","mini-suggest_type-icon-wrapped_yes","mini-suggest_fulltext-highlight_yes","mini-suggest_fulltext-insert_yes","mini-suggest_lines_multi"],"counter":{"service":"neurolib_com_tr_desktop","url":"//yandex.ru/clck/jclck","timeout":300,"params":{"dtype":"stred","pid":"0","cid":"2873"}},"noSubmit":false,"formAction":"https://yandex.com.tr/search","tld":"com.tr","suggestParams":{"srv":"serp_com_tr_desktop","wiz":"TrWth","yu":"1651324031754562234","lr":213,"uil":"tr","fact":1,"v":4,"use_verified":1,"safeclick":1,"skip_clickdaemon_host":1,"rich_nav":1,"verified_nav":1,"rich_phone":1,"use_favicon":1,"nav_favicon":1,"mt_wizard":1,"history":1,"nav_text":1,"maybe_ads":1,"icon":1,"hl":1,"n":10,"portal":1,"platform":"desktop","mob":0,"extend_fw":1,"suggest_entity_desktop":"1","entity_enrichment":"1","entity_max_count":"5"},"disableWebSuggest":false},"context":{"query":"","reqid":"1754562243617685-16101998035123900808-balancer-l7leveler-kubr-yp-klg-179-BAL","lr":"213","aliceDeeplink":"{\"text\":\"\"}"},"baobab":{"parentNode":{"context":{"genInfo":{"prefix":"c2tyw01-0-1"},"ui":"desktop","service":"neurolib","fast":{"name":"neuro_library","subtype":"header"}}}}},"type":"neuro_library","subtype":"header"},"c2ty1":{"state":{"links":[{"id":"main","url":"/yacevap","title":"Ana Sayfa","target":"_self"},{"id":"technologies","url":"/yacevap/c/teknoloji","title":"Teknoloji","target":"_self"},{"id":"psychology-and-relationships","url":"/yacevap/c/psikoloji-ve-iliskiler","title":"Psikoloji ve İlişkiler","target":"_self"},{"id":"science-and-education","url":"/yacevap/c/bilim-ve-egitim","title":"Bilim ve Eğitim","target":"_self"},{"id":"food","url":"/yacevap/c/yemek","title":"Yemek","target":"_self"},{"id":"culture-and-art","url":"/yacevap/c/kultur-ve-sanat","title":"Kültür ve Sanat","target":"_self"},{"id":"tv-and-films","url":"/yacevap/c/filmler-ve-diziler","title":"Filmler ve Diziler","target":"_self"},{"id":"economics-and-finance","url":"/yacevap/c/ekonomi-ve-finans","title":"Ekonomi ve Finans","target":"_self"},{"id":"games","url":"/yacevap/c/oyun","title":"Oyun","target":"_self"},{"id":"sport","url":"/yacevap/c/spor","title":"Spor","target":"_self"},{"id":"beauty-and-style","url":"/yacevap/c/guzellik-ve-moda","title":"Güzellik ve Moda","target":"_self"},{"id":"useful-tips","url":"/yacevap/c/faydali-ipuclari","title":"Faydalı İpuçları","target":"_self"},{"id":"auto","url":"/yacevap/c/otomobil","title":"Otomobil","target":"_self"},{"id":"law","url":"/yacevap/c/hukuk","title":"Hukuk","target":"_self"},{"id":"travel","url":"/yacevap/c/seyahat","title":"Seyahat","target":"_self"},{"id":"animals-and-nature","url":"/yacevap/c/hayvanlar-ve-doga","title":"Hayvanlar ve doğa","target":"_self"},{"id":"health","url":"/yacevap/c/saglik","title":"Sağlık","target":"_self"},{"id":"other","url":"/yacevap/c/diger","title":"Diğer","target":"_self"}],"activeLinkId":"economics-and-finance","title":"Kategoriler","baobab":{"parentNode":{"context":{"genInfo":{"prefix":"c2tyw02-0-1"},"ui":"desktop","service":"neurolib","fast":{"name":"neuro_library","subtype":"header-categories"}}}}},"type":"neuro_library","subtype":"header-categories"},"c2ty2":{"state":{"tld":"com.tr","markdown":"20 litre zeytinyağı 1100 TL ise, 12 litre zeytinyağı **660 TL** eder [```1```](https://evrimagaci.org/soru/20-litrelik-zeytin-yagi-1100tl-olduguna-gore-12-litre-zeytin-yagi-kac-lira-eder-70379)[```2```](https://eodev.com/gorev/29751554).\n\n**Çözüm:**\n1100 TL / 20 litre = 55 TL (1 litre zeytinyağı fiyatı)\n55 TL x 12 litre = 660 TL.","sources":[{"sourceId":1,"url":"https://evrimagaci.org/soru/20-litrelik-zeytin-yagi-1100tl-olduguna-gore-12-litre-zeytin-yagi-kac-lira-eder-70379","title":"20 Litrelik Zeytin Yağı 1100Tl Olduğuna Göre 12 Litre Zeytin...","shownUrl":"https://evrimagaci.org/soru/20-litrelik-zeytin-yagi-1100tl-olduguna-gore-12-litre-zeytin-yagi-kac-lira-eder-70379"},{"sourceId":2,"url":"https://eodev.com/gorev/29751554","title":"20 Litlerik Zeytin Yağı 1100 Tl Olduğuna Göre 12... - Eodev....","shownUrl":"https://eodev.com/gorev/29751554"},{"sourceId":3,"url":"https://www.nnchaber.com/2024-zeytinyagi-fiyatlari-soguk-sikim-sizma-zeytinyagi-kac-tl","title":"2024 Zeytinyağı Fiyatları, Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı...","shownUrl":"https://www.nnchaber.com/2024-zeytinyagi-fiyatlari-soguk-sikim-sizma-zeytinyagi-kac-tl"},{"sourceId":4,"url":"https://kackg.com.tr/1-kg-zeytinyagi-kac-para","title":"1 Kg Zeytinyağı Kaç Para","shownUrl":"https://kackg.com.tr/1-kg-zeytinyagi-kac-para"},{"sourceId":5,"url":"https://sarkoyciftlik.com.tr/zeytinyagi","title":"Zeytinyağı Fiyatları ve Çeşitleri","shownUrl":"https://sarkoyciftlik.com.tr/zeytinyagi"}],"isHermione":false,"headerProps":{"header":"20 litre zeytinyağı 1100 TL olduğuna göre 12 litre zeytinyağı kaç lira eder?","homeUrl":"/yacevap","categoryUrl":"/yacevap/c/ekonomi-ve-finans","categoryTitle":"Ekonomi ve Finans","canUseNativeShare":false,"extralinksItems":[{"variant":"reportFeedback","reportFeedback":{"feature":"YazekaAnswers","title":"Bu yanıtta yanlış olan ne?","checkBoxLabels":[{"value":"Uygunsuz veya aşağılayıcı yanıt"},{"value":"Soruma yanıt verilmedi"},{"value":"Bilgi hataları var"},{"value":"Bilgi yetersiz"},{"value":"Bilgi güncel değil"},{"value":"Görüntüleme hataları"},{"value":"Yanıtta kullanılan kaynaklar güvenilir değil"},{"value":"Bu soru için yanıt gerekmiyor"},{"value":"Diğer"}]}}],"tags":[{"href":"/yacevap/t/matematik","text":"#Matematik"},{"href":"/yacevap/t/hesaplama","text":"#Hesaplama"},{"href":"/yacevap/t/fiyat","text":"#Fiyat"},{"href":"/yacevap/t/zeytinyagi","text":"#Zeytinyağı"}]},"suggestProps":{"suggestItems":[{"id":-1,"url":"/search?text=20+litre+zeytinya%C4%9F%C4%B1+1100+TL+oldu%C4%9Funa+g%C3%B6re+12+litre+zeytinya%C4%9F%C4%B1+ka%C3%A7+lira+eder%3F&promo=force_neuro","text":"Daha fazla bilgi"}]},"feedbackProps":{"feature":"YazekaAnswers","baseProps":{"metaFields":{"yandexuid":"1651324031754562234","reqid":"1754562243617685-16101998035123900808-balancer-l7leveler-kubr-yp-klg-179-BAL"}},"positiveCheckboxLabels":[{"value":"Yanıtı çok beğendim"},{"value":"Yanıtta gerekli bilgiler var"},{"value":"Kolay anlaşılır"},{"value":"Diğer"}],"negativeCheckboxLabels":[{"value":"Uygunsuz veya aşağılayıcı yanıt"},{"value":"Soruma yanıt verilmedi"},{"value":"Bilgi hataları var"},{"value":"Bilgi yetersiz"},{"value":"Bilgi güncel değil"},{"value":"Görüntüleme hataları"},{"value":"Yanıtta kullanılan kaynaklar güvenilir değil"},{"value":"Bu soru için yanıt gerekmiyor"},{"value":"Diğer"}]},"dialogStoreProps":{"baseUrl":"","baseUrlWs":""},"globalStoreProps":{"imageBackendUrl":"https://yandex.com.tr/images-apphost/image-download?cbird=171","query":"","retina":false,"avatarId":"0","isHermione":false,"isMacOS":false,"tld":"com.tr","isEmbeddedFuturis":false,"isLoggedIn":false,"brand":"yazeka","reqId":"1754562243617685-16101998035123900808-balancer-l7leveler-kubr-yp-klg-179-BAL","device":{"isIOS":false,"platform":"desktop"}},"baobab":{"parentNode":{"context":{"genInfo":{"prefix":"c2tyw03-0-1"},"ui":"desktop","service":"neurolib","fast":{"name":"neuro_library","subtype":"question"}}}}},"type":"neuro_library","subtype":"question"},"c2ty3":{"state":{"relatedMaterials":[{"favicons":["https://favicon.yandex.net/favicon/v2/https://sarkoyciftlik.com.tr/zeytinyagi?size=16&stub=1","https://favicon.yandex.net/favicon/v2/https://www.nnchaber.com/2024-zeytinyagi-fiyatlari-soguk-sikim-sizma-zeytinyagi-kac-tl?size=16&stub=1","https://favicon.yandex.net/favicon/v2/https://sasegrup.com/blog/1-litre-zeytinyagi-fiyatlari-sase-organik?size=16&stub=1","https://favicon.yandex.net/favicon/v2/https://channelistanbul.com.tr/1-litre-kristal-zeytinyagi-kac-tl/?size=16&stub=1","https://favicon.yandex.net/favicon/v2/https://www.akakce.com/sivi-yag/1-lt-zeytinyagi.html?size=16&stub=1"],"href":"/yacevap/c/ekonomi-ve-finans/q/1-litre-zeytinyagi-fiyati-nasil-hesaplanir-34647868","header":"1 litre zeytinyağı fiyatı nasıl hesaplanır?","teaser":"1 litre zeytinyağı fiyatı, zeytin cinsine ve toplandığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Hesaplama formülü: - 1 litre zeytinyağı yaklaşık olarak 0,917 kilogram ağırlığındadır. - Dolayısıyla, 1 kilogram zeytinyağı fiyatı ile 1 litre zeytinyağı fiyatını bulmak için 0,917 ile çarpmak gerekir.","tags":[{"href":"/yacevap/t/ekonomi","text":"#Ekonomi"},{"href":"/yacevap/t/zeytinyagi","text":"#Zeytinyağı"},{"href":"/yacevap/t/fiyathesaplama","text":"#FiyatHesaplama"},{"href":"/yacevap/t/agirlikdonusumu","text":"#AğırlıkDönüşümü"}]}],"baobab":{"parentNode":{"context":{"genInfo":{"prefix":"c2tyw04-0-1"},"ui":"desktop","service":"neurolib","fast":{"name":"neuro_library","subtype":"related"}}}}},"type":"neuro_library","subtype":"related"},"c2ty4":{"state":{"tld":"com.tr","isIos":false,"isQuestionPage":true,"baobab":{"parentNode":{"context":{"genInfo":{"prefix":"c2tyw05-0-1"},"ui":"desktop","service":"neurolib","fast":{"name":"neuro_library","subtype":"ask_question"}}}}},"type":"neuro_library","subtype":"ask_question"},"c2ty5":{"state":{"generalLinks":[{"id":"privacy-policy","text":"Gizlilik politikası","url":"https://yandex.com.tr/legal/privacy_policy/"},{"id":"terms-of-service","text":"Kullanıcı sözleşmesi","url":"https://yandex.com.tr/legal/tos/"},{"id":"report-error","text":"Hata bildir","url":"https://forms.yandex.com.tr/surveys/13748122.01a6645a1ef15703c9b82a7b6c521932ddc0e3f7/"},{"id":"about-company","text":"Şirket hakkında","url":"https://yandex.com.tr/project/portal/contacts/"}],"copyright":{"url":"https://yandex.com.tr","currentYear":2025},"socialLinks":[{"type":"tiktok","url":"https://redirect.appmetrica.yandex.com/serve/677728751613663494","title":"TikTok"},{"url":"https://redirect.appmetrica.yandex.com/serve/173325632992778150","type":"youtube","title":"Youtube"},{"url":"https://redirect.appmetrica.yandex.com/serve/677728793472889615","type":"facebook","title":"Facebook"},{"url":"https://redirect.appmetrica.yandex.com/serve/1182131906657966033","type":"instagram","title":"Instagram"},{"url":"https://redirect.appmetrica.yandex.com/serve/893945194569821080","type":"x","title":"X"}],"categoriesLink":[],"disclaimer":"Seçili sitelerdeki metinlere göre Yazeka tarafından oluşturulan yanıtlardır. Hatalar içerebilir. Önemli bilgileri kontrol ediniz.","baobab":{"parentNode":{"context":{"genInfo":{"prefix":"c2tyw06-0-1"},"ui":"desktop","service":"neurolib","fast":{"name":"neuro_library","subtype":"footer"}}}}},"type":"neuro_library","subtype":"footer"}}