Yandex Mobil Uygulama Reklamları

16 Ekim 2015, 14:59

iOS ve Android uygulamalarınızı duyurmak için tanıtıcı reklamları artık Yandex.Direct aracılığıyla yayınlamak mümkün. Yandex’in mobil arama sonuçlarında gösterilen reklamlar sayesinde akıllı telefon ve tablet kullanan hedef kitlenize ulaşmanız artık daha kolay bir hale geldi. Ayrıca reklamlarınızı; cihaz türüne (tabletler/ akıllı telefonlar), bağlantı türüne (mobil bağlantı ve Wi-Fi/sadece Wi-Fi) ve anahtar sözcük gruplarına göre sınırlayabilirsiniz.

Tahmin edeceğiniz üzere, mobil uygulama reklamlarının etkililiğini değerlendirebilmek için kullanıcıların, uygulamanın kurulum sayfasına hangi tıklamalarla geldiğini anlamak çok önemlidir. Bunu da AppMetrica, MobileAppTracking, AppsFlyer, Adjust, Kochava gibi Yandex.Direct’in desteklediği izleme sistemleri aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

Mobil uygulama reklamlarını ilk kullanan reklam verenlerimiz Akbank, Garanti Bankası ve Hopi oldu. Siz de mobil uygulamanız için reklam vermek istiyorsanız, bu bağlantıdan ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

- Yandex.Türkiye Satış Ekibi