Yandex.Direct'te reklam raporu

“Yandex.Direct: Özet” raporu

Yandex.Direct kampanyaları, reklamları ve anahtar terimleri ile ilgili rapordur.

Bu rapor, düz veya ağaç şeklinde görüntülenebilir.

Rapor, aşağıdaki ayrıntılandırma düzeylerinde veriler sağlar:

  • Reklam kampanyası: Ad ve numara.
  • Reklam: Başlık ve numara.
  • Reklam seçme koşulu: Reklamın konusuyla uyumlu bir anahtar sözcük.
  • Anahtar sözcük grubu: Kullanıcı tarafından arama motoruna girilip reklamın gösterilmesini ve reklam üzerinden reklam verenin sitesine geçilmesini sağlamış arama sorguları görüntülenir.

“Yandex.Direct: Siteler” raporu

Reklam üzerinden reklam verenin sitesine geçişin gerçekleştiği site alanlarıyla ilgili rapor. Rapor, birden fazla site grubu içerebilir:

  • Arama.
  • İçerik: Yandex Reklam Ağı içerik siteleri Bu grup, Direct kampanyası parametreleri Yandex Reklam Ağı'ndaki gösterimleri içerdiği durumda görüntülenir (İçerik sitelerindeki ayarlar). Gösterim stratejileri hakkında ayrıntılı bilgi için Yandex.Direct Yardımı'na geçin.

Sorular ve yanıtlar

“Direct” raporlarında “Diğer kampanyalar” yazısı görüntüleniyor

Yandex.Direct arayüzündeki Yandex.Metrica sayaçları alanına reklam kampanyalarınız için kullanılan Yandex.Yandex.Metrica sayacının numarasını yazın. Sayacı kampanyalara bağladığınızda istatistikler doğru bir şekilde görüntülenmeye başlar.

Ayrıca Yandex.Direct kampanya ayarlarında Yandex.Metrica için bağlantıların işaretlenmesi seçeneğinin etkin durumda olduğundan emin olun.

Diğer sayaçlar Yandex.Direct reklamlarından geçişleri yanlış hesaplıyor

Yandex.Direct'teki reklamlardan geçişlerin diğer sayaçlar tarafından doğru kaydedilmeleri için reklamlardaki bağlantılarda özel etiketleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca Yandex.Direct'teki kampanyanın ayarlarında Openstat etiketinin otomatik eklenmesi ayarı da etkinleştirilebilir.