Bulunan görsel telif haklarımı ihlal ediyor

Yandex görsel arama sonuçları internette bulunan, halka açık içerikleri içerir. Arama motorları, başkalarına ait web sitelerindeki içeriği silmeye yetkili değildir. Dolayısıyla bu tür bir içeriğe yönlendiren bağlantılar Yandex'in arama sonuçları sayfasında görüntülenmese dahi bu içerik internette olduğu gibi kalarak halkın kullanımına açık kalacak ve haklarınızın ihlali de bu şekilde devam edecektir.

Aldığı kullanıcı sorgularına göre arama sonuçlarını otomatik olarak kullanıcılara ileten Yandex, bulunan sayfaların içeriğini kontrol etmez ve bu içerik için sorumlu tutulamaz. Yandex arama sonuçlarında görüntülenen bir veya birden fazla sayfada hakkınızı ihlal eden içerik bulursanız, başvurunuzu bu içeriği barındıran web sitelerinin yöneticilerine veya barındırma servisi sağlayıcılarına iletmeniz gerekir. Söz konusu ihlalin bulunduğu içerik, bu kaynak sitelerden kaldırıldıktan veya başka bir işlem sonucunda erişime kapatıldıktan bir süre sonra Yandex arama motoru tarafından bulunup indekslenmeyince arama sonuçlarında da görüntülenmeyecektir.

Not: İçerikteki yeni gelişmelerin arama motoru tarafından indekslenmesi için zaman gerektiğinden silinmiş görsel ilgili bilgi, görselin silinmesini takip eden belirli bir süre boyunca Yandex arama sonuçlarında kalabilir. Silinmiş bir görsel ilgili bilgileri arama sonuçlarında bulduğunuzda durumu buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz.