Bulunan görsel telif haklarımı ihlal ediyor

Yandex'in Görsel Arama servisinin sağladığı arama sonuçları internette bulunan ve halka açık bilgileri içerir ve tüm diğer arama motorları gibi Yandex de başkalarına ait web sitelerinde barınan içeriği silmeye yetkili değildir. Dolayısıyla bu tür içeriğe yönlendiren bağlantılar, Yandex'in arama sonuçları sayfasında görüntülenmese dahi, bu içerik internette olduğu gibi kalırsa kullanıma açık olacak ve haklarınızın ihlali de bu şekilde devam edecektir.

Aldığı kullanıcı sorgularına göre arama sonuçlarını otomatik olarak kullanıcılara ileten Yandex, bulunan sayfaların içeriğini kontrol etmez ve bu içerik için sorumlu tutulamaz. Yandex arama sonuçlarında görüntülenen bir veya birden fazla sayfada hakkınızı ihlal eden içerik bulduğunuzda başvurunuzu bu içeriği barındıran web sitelerinin yöneticilerine veya barındırma servisi sağlayıcılarına iletmeniz gerekir. Söz konusu ihlalin bulunduğu içerik, bu kaynak sitelerden kaldırıldıktan veya başka bir işlem sonucunda erişime kapatıldıktan bir süre sonra Yandex arama motoru tarafından bulunup indekslenmeyince arama sonuçlarında da görüntülenemeyecektir.

NOT: İçerikteki yeni gelişmelerin arama motoru tarafından indekslenmesi için zaman gerektiğinden silinmiş görselle ilgili bilgi, görselin silinmesini takip eden belirli bir süre boyunca Yandex arama sonuçlarında kalabilir. Kaynak siteden silinmiş bir görselle ilgili bilgileri Yandex.Görsel arama sonuçlarında bulduğunuzda durumu buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz.