Yandex.Türkiye Resmi Blogu

Temmuz 2019
Yandex’ten çocuklara hediye var!
19 Temmuz 2019, 15:48

Minik dostlarımıza özel bir hediye hazırladık!

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen harita ve navigasyon teknolojilerini gün içinde defalarca kullanarak gitmek istediğimiz yere  kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Bu anlara tanıklık eden çocuklar artık haritalara hiç de yabancı değiller.

Yandex Türkiye ekibi olarak çocuklara harita, mesafe ve ölçek kavramlarını anlatmak ve nasıl kullanıldığını gösterebilmek için “İlk Haritam” adlı kitabı hazırladık. Bu kitap ile minik dostlarımız Tuna’nın haritalarla tanışmasına ve Kapadokya’yı keşfetmesine keyifli bir hikaye eşliğinde tanık oluyorlar. Resimlerle birlikte anlatımın renklendirildiği “İlk Haritam” kitabımız 4-8 yaş arası çocukların ilgiyle okuyacağı keyifli bir yol ve harita hikayesinden oluşuyor.

illustrasyon: Merve Uygan

Kitap fikri nasıl oluştu?

Yandex Türkiye ekibi olarak her gün haritaları ve mesafeleri en doğru şekilde düzenleyerek kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. İlk Haritam’ı ilk hazırlamaya başlarken çıkış fikrimiz bu mesafe uzunluklarının çocukların dünyasında ne ifade ettiği oldu. Tuna’nın ailesiyle birlikte çıktığı Kapadokya yolculuğunda yaşadığı maceralar ve farklı haritalar ile tanışması çalışma arkadaşımız Hakan Keser’in kaleme aldığı keyifli bir anlatım ve Merve Uygan’ın çizdiği birbirinden güzel resimlerle hayata geçti. Bu eğlenceli kitap ile haritaların hayatımızdaki yerini ortaya koyarken, Kapadokya’nın tarihi ve coğrafi güzellikleri hakkında da çocuklara bilgiler veriyoruz.

İhtiyaç Haritası ile çocukların karne hediyesi “İlk Haritam” oldu!

Caretta Yayıncılık tarafından basılan kitabımızı karne hediyesi olarak çocuklarla buluşturduk. İhtiyacı olanlar ile bunu karşılayabilecek durumda olanları aynı platformda buluşturan sosyal kooperatif “İhtiyaç Haritası”nın desteği ile İstanbul, Tekirdağ, Bursa ve Bolu’da 5 farklı ilköğretim okulundaki öğrencilere 1.500 adet kitabı karne hediyesi olarak ulaştırdık.

İlk Haritam’ı siz de ücretsiz indirebilirsiniz!

Daha fazla çocuğa ulaşabilmek ve haritaları keşfetmelerini sağlamak için minik dostlarımıza armağanımız olan “İlk Haritam” kitabımızı e-kitap ve pdf formatında www.ilkharitam.com  web sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

62 yorum
Yandex Nöbetçi Eczaneler Web Servisi
26 Temmuz 2019, 09:50

Nöbetçi Eczanelere Navi’den sonra Web Sitemizden de Ulaşabilirsiniz!

Hepimiz  hafta sonu ya da akşam 7’den sonra yollara düşüp nöbetçi eczane aramak zorunda kalmışızdır. Acil sağlık ihtiyaçlarınızda bulunduğunuz semti sokak sokak dolaşarak nöbetçi eczane aramakla boşuna zaman kaybetmemeniz için geçtiğimiz sene Yandex Navigasyon’a nöbetçi eczane özelliğini ekledik. Uygulamaya eklediğimiz nöbetçi eczaneler özelliği ile sağlık konusunda kullanıcılarımıza büyük destek olduk. 10 ay önce lanse ettiğimiz nöbetçi eczaneler özelliğimiz ile kullanıcılarımız bulundukları yere en yakın nöbetçi eczaneyi uygulama üzerinden bulup hemen rota oluşturabildiler. Son 10 ayda Yandex Navigasyon uygulaması içerisinde özellikle hafta sonları, Nöbetçi Eczaneler kategorisi sıralamada en çok kullanılan ikinci kategori oldu.

Yandex Nöbetçi Eczaneler İnternet Sitesi Açıldı

Nöbetçi eczaneler kullanıcılarımızın en çok hayata geçmesini istedikleri özelliklerin başında geliyordu. Yaklaşık 10 aydır uygulama içinde kullanılan Nöbetçi Eczaneler Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinden sonra 33 ilde daha hayata geçerek toplam 39 ilde aktif durumda. Navi kullanıcıları Nöbetçi Eczaneler özelliğini kullanmak için “Kategoriler”den Nöbetçi Eczaneler ikonunu seçiyor ya da arama çubuğuna “nöbetçi eczane” yazarak en yakınlarında bulunan nöbetçi eczaneye harita üzerinden ulaşıyorlar. “Git” tuşuna basarak kolayca rota oluşturabiliyorlar.

Nöbetçi eczane özelliğimizin Navi kullanıcıları tarafından yoğun şekilde kullanılmasından yola çıkarak bu özellikten herkesin yararlanabilmesini istedik. İkinci adımda Navi kullanıcısı olmayan kişiler de artık en yakınlarındaki nöbetçi eczanelere yandexnobetcieczane.com adresinden ulaşabiliyorlar. Nöbetçi Eczaneler web sitemize masa üstünden ve mobil cihazlardan ulaşabilirsiniz.

  • Size en yakın nöbetçi eczaneyi öğrenmek için Yandex Nöbetçi Eczaneler web sitesini ziyaret edin. İnternet bağlantınızın olması yeterlidir.
  • Bulunduğunuz ili ve ilçeyi seçin, nöbetçi eczaneleri harita üzerinde görüntüleyin. Başta Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerini kapsayan özellik, şu anda 33 ilde daha hayata geçti.
  • Seçtiğiniz nöbetçi eczanenin üzerine tıkladığınızda eczanenin telefon ve adres bilgilerine erişebilir, eczane lokasyonuna hemen rota oluşturabilirsiniz.

Unutmayın, sağlık ihtiyaçlarınız için size en yakın nöbetçi eczane Yandex Navigasyon’dan sonra şimdi de, yandexnobetcieczane.com internet sitemizde.

49 yorum