Yandex.Türkiye Resmi Blogu

Şubat 2016
Oscar Töreni'ne saatler kala...
26 Şubat 2016, 17:00

Oscar Ödül Töreni deyince törenin yayınlandığı gün kadar o tarihe doğru çıkılan yolculuk da önem taşıyor. Hatta bu dönemin törenin kendisini izlemekten çok daha eğlenceli olduğunu bile söyleyebiliriz. Adayları tek tek incelemek, filmleri dikkatlice izlemek, kimin kazanacağına kendimizden emin bir şekilde karar vermek ve tören gecesi kaçınılmaz olarak yanılmayı beklemek, arkadaşlarla iddialara girmek ve onlardan kazandığımız yemekleri afiyetle mideye indirmek… Ödül sezonunun biz Hollywood dışındaki sıradan insanlara verdiği en büyük keyif bunlar değil mi?

Biz de Yandex olarak bu keyfe dahil olmak istedik ve Akademi Üyeleri sizler olsaydınız ödül kime giderdi, Türk halkı kimleri Oscar’lık addediyor araştırdık. Bakalım tercihlerimiz gerçek Akademi’yle ne kadar örtüşecek, bakalım onlar sinemadan bizim kadar anlıyor olacak mı? Bunun cevabını da Pazar gecesi öğreneceğiz.

En İyi Film – The Revenant (Diriliş)

İyi bir intikam öyküsüne biz de karşı koyamıyoruz elbette ki. “The Revenant - Diriliş” bu yılın galibi.

Diğer adaylar: The Martian - Marslı , Mad Max: Fury Road-Mad Max: Öfkeli Yollar, Brooklyn , Bridge of Spies - Casuslar Köprüsü , Spotlight , The Big Short - Büyük Açık, Room - Gizli Dünya

En İyi Yönetmen – George Miller

“Nerd”lerin intikamı böyle olsun! Vizyona girdiği ilk andan itibaren “kült” statüsü kazanan, kulaktan kulağa yayıldıkça gişe rakamlarını da yükselten “Mad Max: Öfkeli Yollar” filminin yönetmeni George Miller heykeli kucaklamaya hak kazanıyor.

Diğer adaylar: Alejandro G. Inarritu, Tom McCarthy, Adam McKay, Lenny Abrahamson

En İyi Erkek Oyuncu – Leonardo Di Caprio

Millet olarak ezilenin yanındayızdır her zaman. Leo’nun yıllardır süren “Oscar’a kavuşamama durumu” Romeo & Juliet filminde canlandırdığı karakterin çektiği acıları solda sıfır bırakmak üzere. Bu sene bu durum son bulacak ve iki aşık Leo ve Oscar birbirine kavuşacak diye umuyoruz.

Diğer adaylar: Matt Damon, Bryan Cranston, Michael Fassbender, Eddie Redmayne

En İyi Kadın Oyuncu – Cate Blanchett

Yandex Türkçe – Elfçe arası çeviri yapmaya başladı başlayalı Galadriel ile sohbetteyiz, muhabbetteyiz. Cate Blanchett’i milletçe sever, sayarız. Oscar heykelinin sahibi Elf Kraliçesi Blanchett.

Diğer adaylar: Saoirse Ronan, Brie Larson, Jennifer Lawrence, Charlotte Rampling

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Sylvester Stallone

Bizde Rocky dedin mi akan sular durur. Nostalji duygusuyla milletçe kuvvetli bir bağımız vardır. Sly ödülü alsın mutlaka.

Diğer adaylar: Tom Hardy, Christian Bale, Mark Ruffalo, Mark Rylance

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Kate Winslet

Koskoca gemi okyanus ortasında batarken hayatta kalmayı başarmış bir kadın, bir Oscar yarışından mağlup çıkacak değildi herhalde. Kate Winslet'ı şimdiden tebrik ediyoruz.

Diğer adaylar: Rachel McAdams, Alicia Vikander, Rooney Mara, Jennifer Jason Leigh

17 yorum