Yandex.Türkiye Resmi Blogu

Haziran 2015
Türkiye’nin aradığı arama motoru Yandex…
1 Haziran 2015, 14:40

Reklam kampanyası hazırlıkları şirketlerin en yoğun ama bir o kadar da heyecanlı dönemleridir. 

Televizyonda gördüğümüzde “Ne var canım 20 saniyelik bir reklam ne kadar zor olabilir ki?” dediğiniz çalışmaların sunumları, kreatif brifing aşaması, çekim öncesi ve sonrası hazırlıklar, medya planlamasıyla beraber en az 2 ay sürdüğünü söylesem eminim bir çoğunuz şaşırırsınız

Son kampanyamızın da hazırlıklarına bu şekilde başladık. Kreatif ajansımızla iletişim stratejimiz üzerinde el sıkıştıktan sonra briefimizi paylaştık. Artık işin heyecanlı kısmı olan kreatif sunumu beklemeye başladık.

Her reklam çalışmamızda olduğu gibi yerel değerlere, öğelere dokunacak bir çalışma ile ilerlemek hedefindeydik. Kreatif ekibin de önerisiyle kampanyamızın ana söylemini “Türkiye’nin aradığı arama motoru Yandex” olarak belirledik.

Bu noktada kullanıcılarımızın Yandex’te yaptıkları aramalar üzerine odaklanmaya karar verdik. Bunu yaparken hikaye akışını, alanlarında akıllara gelen ilk ünlü kişileri düşünerek kreatif hikayemizi onların Yandex’te aradıkları üzerine kurarak ilerledik.

Sırasıyla Asena, Haydar Dümen, Eda Taşpınar ve Abdurrahim Albayrak isimlerini belirledik. Her bir ünlümüz, konu Yandex olunca ciddi anlamda ilgi gösterdi, çekimler sırasında çok keyifli sohbetler oldu.

Yazacak çok şey var ama gelin kamera arkası videomuzu hep beraber izleyelim. Yaşadıklarımızı daha anlaşılır kılacaktır.

Çağdaş Önen, Yandex.Türkiye Pazarlama Müdürü

21 yorum
Yandex.Türkiye
Yandex.Seyahat
23 Haziran 2015, 18:58

Yandex.Seyahat (ya da daha önceki adıyla Yandex.Seferler) tamamen yenilenmiş arayüzüyle karşınızda. Yepyeni bir uygulama olarak şehirlerarası yolculuk yapan kullanıcılara yönelik hazırladığımız Seyahat; bir noktadan diğerine ulaşım var mı? Varsa, ne kadar sürer? Hangi firmalar gider? Fiyatı ne kadardır? gibi sorulara yanıt veriyor.  Bu sayede bir yandan kullanıcılara zaman kazandırırken diğer yandan da ulaşım seçeneklerini, firmaları ve fiyatlarını birbirleriyle karşılaştırma imkanı sunuyor.

 

Zaman içerisinde kullanıcılara sunduğu sefer bilgileri verisini genişleten Yandex.Seyahat, yaklaşık 80 otobüs firmasının sefer bilgilerinin yanı sıra, TCDD’nin tüm tren sefer bilgilerini, tüm yurtiçi ve uluslararası uçuşları ve birçok deniz yolu firmasının sefer bilgilerini de gösteriyor. Kullanıcılar bulundukları şehrin varsa otogar, istasyon, iskele ve havalimanlarının sefer bilgilerine de ulaşabiliyor.

Yandex.Seyahat’in dokunmatik versiyonu da kısa bir süre önce kullanıcılarla buluştu. Mobil telefonlarınızdan, tablet ve iPad’lerinizden Yandex.Seyahat’e ulaşabilir ve dilediğiniz bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz.

Yandex Seyahat Dokunmatik Versiyonu

Yandex.Seyahat geliştirilmeye devam ediyor. Yakın zamanda birçok seyahat acentesi ve havayolunun sunduğu en uygun uçak bileti fiyatlarını da gösterebilecek olacak olan servisimiz, Android tabanlı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamasıyla birlikte yakın zamanda kullanıcılarla buluşacak.

Uğur Çelik, Yandex.Seferler Ürün Müdürü

30 yorum
Seyahat,Uygulama