Teknoloji Çalışanları Yandex'le Dijital Analitik Semineri’nde Buluştu

Dünyanın önde gelen arama motorlarından biri olan Yandex, dijital çağda veriyi doğru okumanın önemini vurgulamak ve dijital analitik konusunda sunduğu ürün ve hizmetlerin fark yaratan özelliklerini paylaşmak için bir seminer düzenledi. Kolektif House Levent’te yapılan Yandex'le Dijital Analitik Semineri’nde, sektörde önde gelen şirketlerde ve ajanslarda görev yapan 50’den fazla teknoloji çalışanı bir araya geldi.

Dijital analitikten reklam ve pazarlamaya, kullanıcı deneyimini geliştirmenin püf noktalarından başarı hikâyelerine kadar farklı konu başlıkları ile düzenlenen etkinlikte Yandex’in Moskova merkezinden gelen konuşmacılar da yer aldı.

Yandex Metrica Ürün Sorumlusu Barış Mert Gezer, Yandex olarak kullanıcıların internet deneyiminin gelişmesine yardımcı olan servisler sunduklarını, bunların başında da web analiz aracı olan Metrica’nın geldiğini belirterek şunları söyledi: “Günümüzde kullanıcıları doğru anlamak ve buna göre aksiyona geçmek kritik başarı faktörü olarak öne çıkıyor. Yandex olarak web analiz aracımız Metrica ile en iyi analizleri yaparak, dijital platformların iş geliştirmelerine katkı sağlıyoruz.”

Metrica ısı haritası

Metrica ile kullanıcıların site üzerinde tıkladığı tüm alanları bir ısı haritası olarak gözler önüne serdiklerini belirten Gezer şunları söyledi: “Isı haritası web sitelerinin gelişmesi gereken yerleri ile ilgili ipuçlarını veriyor. Isı haritasının yanı sıra her bir oturumu video  gibi izlemeyi sağlayan Webvisor servimiz de yoğun olarak kullanılıyor. Özellikle e-ticaret siteleri müşterilerinin online alışveriş deneyimini geliştirmek için Webvisor servisimizden yararlanıyor."

Yandex’in Moskova’daki merkezinde “Head of Yandex Metrica” pozisyonunda görev yapan Viktor Tarnavsky, seminerin konuşmacıları arasında yer aldı. Metrica’yı müşteriyi merkeze alan stratejilere yol göstermek için geliştirdikleri belirten Viktor Tarnavski şunları söyledi: “Metrica’da sahip olduğumuz modellerle, kullanıcıları anlamanın en iyi yollarını sunuyoruz. Metrica’da kullanıcılarınızı ‘sadık olanlar’, ‘sıklıkla gelenler’ veya ‘az ziyaret edenler’ olarak segment edebiliyorsunuz. Ayrıca verileri çok hızlı bir şekilde; demografik istatistikler, kronolojik istatistikler, cinsiyet istatistikleri, dönemsel ve saatlik analizler, kullanıcının geldiği kaynak istatistikleri gibi başlıklara ayırarak detaylı bir şeklinde gösterebiliyoruz. Büyük verinin doğru şekilde analizi için Metrica’yı öneriyoruz. Müşterilerimizin de ürünümüzden memnun olduğunu görmek bizi sevindiriyor.”

Başarı hikayesi: Metrica’nın ntvspor.net’in dijital dönüşümündeki rolü

Seminere katılarak bir konuşma yapan Doğuş Yayın Grubu Dijital Ürün Müdürü Nasibe Sağır, Metrica’nın ntvspor.net sitesinin dijital dönüşüm ve yenilenme sürecindeki rolünü anlattı. Ntvspor.net’te kullanıcı deneyimini artırmak istediklerini ve bu nedenle geçtiğimiz aylarda bir dönüşüm yaşadıklarını belirten Nasibe Sağır şunları söyledi: “Ntvspor.net olarak yeni web ve mobil trendlerine uygun bir yapıya kavuşmak, kullanıcılarla olan etkileşimimizi geliştirmek istedik. Kullanıcıların ntvspor.net üzerindeki tüm adımlarını net bir şekilde görmemizi sağlayan Metrica, bu yolculukta en büyük yardımcımız oldu. Öncelikle sitenin beta versiyonunu devreye aldık. Kullanıcılarımızın tıklama haritasına göre aksiyonlarımızı geliştirdik. Örneğin ‘foto galeri’ kategorisi ile genel ‘haberler’ kategorilerindeki yolculukları okuyucularımızın tercihlerini Metrica üzerinden gözlemleyerek, beklentilere göre değiştirdik. Yaptığımız her geliştirme ve yeniliğin aldığı tepkiyi Metrica üzerinden takip ederek en doğru sonuçlara ulaştık.”

44 yorum
info@canerdogan.net.tr
7 Mart 2017, 16:03
Güzel paylaşımlar yapılıyor harika.


medium voltage transformer
7 Mart 2017, 16:03 tarihinde düzenlendi
Yazınız için teşekkür ederiz.
Kayseri Web tasarım
info@atisoft.org
27 Ocak 2019, 11:35
Teşekkürler. Ostim Web Yazılım
Japonya'nın yeşil çayı olarak da adlandırılan matcha çayı, aslında bildiğimiz yeşil çayın toz halidir. Sağlık için son derece faydalı olan bu şifalı çayı, bazı hastalıklara sahip olanlar tüketmemelidir. Bu hastalıkları yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Bu çay çeşidi, diğer çaylarda anlattığımız gibi demleme usulü yapılmaz. Çok daha farklı ve kendine özgü bir hazırlama şekli vardır. Çay halinde tüketiminden başka; dondurma, tatlı ve pastalarda da kullanılabilmektedir.orjinal matcha çayı nasıl anlaşılır
Başarılarınız devamını diliyorum.


Eskişehir Avukat
Eskişehir Boşanma Avukatı
Allacell Krem, ağrılı bölgeye uygulanmak üzere, 2 damla avuç içinize damlatılır. İyice yedirdikten sonra elinize ağrılı bölgeye masaj yaparak 10 ila 15 dakika uygulanır. Uygulama sona erdikten sonra 15 - 20 dakika süresince beklenir ve sonra isteğe göre ıslak bir mendille temizlenir.


Allecell
Allacell Krem, ağrılı bölgeye uygulanmak üzere, 2 damla avuç içinize damlatılır. İyice yedirdikten sonra elinize ağrılı bölgeye masaj yaparak 10 ila 15 dakika uygulanır. Uygulama sona erdikten sonra 15 - 20 dakika süresince beklenir ve sonra isteğe göre ıslak bir mendille temizlenir.


Allecell
Son zamanlarda birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanan Rus merhemi, zengin içerikli bir tüy dökücüdür.r. Normal ceviz türlerine göre hem daha farklı yetiştirilmektedir hem de daha farklı özelliklere sahiptir. Özellikle içeriğindeki hydraclorofin miktarı en yakın rakibinden yaklaşık olarak 10 kata kadar daha fazladır. Bu sayede tüylerin en az 10 yıl tekrar çıkmasını engeller. Yeni teknoloji sayesinde lazer epilasyon'a ihtiyaç yok. Bunların her birinin vücuda sağlamış olduğu önemli etkiler vardır.rus merhemi
En İyi Bras Online
Mathmazeil'de en son sütyen gardırobunuzu yapma zamanı! Her kadın, minyon, ortalama, tam yakalanmış veya artı bir boyutta olursa olsun, kusursuzluğa uyan ve figürünü göstermeyen bir sütyen bulmalıdır.
Şort
Bu bacaklarını diz pantolonunun üstünde bir çift halinde göster - şort! Bu öz yaz mevsiminde yaz dipleri, ılık havalarda en üste gelmek için mükemmeldir. Gardırobunuzu yaz sezonuna hazırlamak için herhangi bir fırsat için uygun çok çeşitli bayan şort stillerini bulun.
Bu tür seminerleri kaçırmamak en iyisi olacaktır. Çünkü gelişen global dünya ile birlikte herşey internet'e adapte oluyor.
gaziantep web tasarım
Çok faydalı seminerdi İstanbul İş Sağlığı Güvenliği ekibi olarak çok beğendik

Çok Beğendik Teşekkürler
Biz çok beğendik En Uygun Prp Kiti
En kaliteli soru cevap sitesi -> SorHadi
21 Şubat 2020, 14:25 tarihinde düzenlendi
This type of seminars is most important for the community.
Bollywood Movies 2021
Upcoming Movies
latest Bollywood Movies
Box Office Colletion
playbazaarsattaking
17 Nisan 2020, 09:49
https://www.test-luck.com/
Box Office Collection 
Bollywood movies 2021
Salman Khan Upcoming Movies

Good bollywoodcat
upcoming movies 
latest bollywood movies 
playbazaarsattaking
17 Nisan 2020, 12:10
Nice games play bazaar and Satta King
İyi günler ve başarılar yandex teşekkürler.
Valorant Destek
Bumm Buzz Forum : https://bumm.buzz
31 Mayıs 2020, 20:53 tarihinde düzenlendi
Hibiskür çayı nedir, neye benziyor, etkili mi ?


ttp://www.hibiskurcayi.net/hibiskur-nedir/
Bence Yandex slotxo'nun bir sonraki ilginç sorunu olacak, çünkü kullanımı ve anlaşılması halka açık olan nispeten yeni bir teknoloji. Yeni teknoloji geliştirme olacaksa Geliştiriciler, cihazı kullanabileceklerinden ve en iyi şekilde yararlanabileceklerinden emin olmalıdır.
ุษบา พิมพ์ฐา
23 Temmuz 2020, 06:27
I really like this news page. I would like you to keep updating news for continuous reading. You can follow us here. สล็อต
The course was opened with a short introduction by slotxo Ekaterina examining organization's corporate culture. From a little firm with just a few colleagues, whose key item was only an internet searcher, Yandex has grown up into a main Russian cutting edge organization. Presently it offers an entire environment of administrations including Internet of Things and Voice Assistant.
Great is the most invested seminar. Like those who slotxo come to listen to the seminar really get full The company is fully prepared, not afraid of losing at all. The people who attended the seminar were very lucky.