Metrica ile AMP Entegrasyonu

18 Kasım 2016, 13:52

Web sayfalarının mobil cihazlarda daha hızlı yüklenmesini sağlayan bir HTML uyarlaması olan AMP (Accelerated Mobile Pages – Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) teknolojisi ile Metrica entegre edilebiliyor. Artık Metrica, AMP yöntemiyle hazırlanmış sayfalara da kurulabiliyor. 

Bu formatta amaç mobil cihazlarda maksimum yükleme hızına erişmek olduğundan JavaScript, farklı bir alan adından içerik yükleme gibi işlemlere izin verilmiyor.  Bu yüzden sayaç kodunu eklemek için özel bir işaretleme kullanılması gerekiyor. Entegrasyonla beraber içeriğin etkinliğini değerlendirmenize yardımcı olacak aşağıdaki özellikleri de ekledik:

scroll – Sayfanın ne kadar kaydırıldığını takip eder.

visible - Sayfanın hangi kısımlarının ekranda görülebilir olduğunu tespit eder.

timer – Metrica’da bulunan gerçekçi hemen çıkma oranı (accurate bounce rate) özelliğini etkinleştirir. Normalde sitenizdeki tek bir sayfa görüntülenip kapatıldığında hemen çıkma (bounce) olarak sayılırken bu özellik etkinleştirildiğinde belli bir süre sayfada kalan ziyaretçinin hemen çıkmadığı varsayılır. Bu süre varsayılan olarak 15 saniyedir ve isteğinize göre ayarlanabilir.

Ayrıca AMP sayfanızda Metrica için hedef tanımı yapabilir ve oturum parametreleri gönderebilirsiniz. Fakat bu formatın getirdiği teknik kısıtlara bağlı olarak Webvisor, e-ticaret gibi bazı özellikler çalışmamaktadır.

Konu hakkında daha ayrıntılı bilgileri yardım sayfasında bulabilirsiniz.

7 yorum
yandex ekibini çok beğeniyorum. Oldukça başarılı işler çıkarıyorlar. Size ve ekibinize teşekkür eder başarılar diliyorum. Yorum: http://www.hdfilmdizix.com/
alkış
belirttiğiniz yardım sayfasındaki kodları denedim şu sitemde http://www.myfikirler.org/  ama amp uyumsuz sayfa hatası verdi kod işindende pek anlamam yardımcı olabilecek varmı.
guzel
<a href="http://yandex.com/">yandex</a>
10 Haziran 2017, 16:42 tarihinde düzenlendi
Hakan Dirlik
14 Ocak, 14:50
Makale dikkat çekici
kayseri web tasarım
Sertaç Kaya
26 Şubat, 22:11
Matcha (maça) kelime anlamı olarak “ma” yani ufalanmış (toz haline getirilmiş) sözcüğü ile “cha” yani çay sözcüklerinin birleşmesi ile oluşmuştur. Temel olarak açıklamak gerekirse yeşil çay yapraklarının toz haline getirilmiş halidir. Yeşil çaydan çok daha etkili olan matcha çayının bu etkisindeki en büyük neden toz haline geldiği zaman elde ettiği çok daha yoğun formüldür. Çay üstünde inceleme yapan insanlara göre bir bardak matcha çayı içmek 8 -9 bardak yeşil çay içmekle eş değerdir.


matcha tozunu almak için ne yapmak lazım
Hakkı Bulut
dün, 18:06
Allecell kullanan müşterilerin bizlere olan geri dönüşleri gayet olumlu. Kullanıcı olanlar çevrelerinede tavsiye etmekte. Krem gayet basit kullanımı olan bir ürün. Aynı zamanda fiyatı benzer ürünlere nazaran gayet ucuz bir fiyata satılmakta. Kreme talepleriniz oldukça fazla. Bu yüzden sizlere teşekkür ediyoruz.


Allecell Krem Kullananlar Yorumları Şikayetleri