Kullanıcılarımızın en çok istediği özellik “çevrimdışı navigasyon” şimdi Yandex’te!

12 Aralık 2017, 12:54

Şimdi Yandex Navigasyon ile çevrimdışı internetin keyfini sürme zamanı

Yandex Navigasyon olarak kullanıcılarımızın isteklerini hayata geçirmek bizim için çok önemli. Hepimiz gün içinde internet paketinin bitmesi ya da internetin kopması ile karşı karşıya kalmışızdır. Bu bazen seyir halinde navigasyonu takip ederken de başımıza gelebilir. Artık Yandex Navigasyon’u internet bağlantısının olmadığı her yerde kullanabileceksiniz.

İnternetin olmasa da çevrimdışı navigasyon her an yanında!

 İnternet bağlantısının olmadığı zamanlarda Yandex Navigasyon’la rota oluşturabilir, kurum bilgilerini kullanarak yer ve adres araması yapabilir, sesli yönlendirme alabilirsiniz. Yani navigasyonla ilerken internet bağlatınız kesilse de hedefinize rahatça ulaşabilirsiniz. Yandex Navigasyon çevrimdışı modda çalışırken rota üzerindeki anlık trafik bilgisi, interaktif mesaj, park yeri ve sesli komutla arama özelliklerini kullanamazsınız. 

Çevrimdışı navigasyonda rota mavi renk!

Çevrimiçi oluşturulan rotada ilerlerken internet bağlantısını kaybettiğinizde, internete bağlı olunan son durumdaki bilgiler kullanılır ve kullanıcı kesintisiz biçimde rotaya devam eder. Klasik, trafik bilgisi içeren bu rotadan çıkıldığında ise çevrimdışı rota "Rota yeniden oluşturuldu" ifadesi ile oluşur ve ekranda mavi renkle belirir.

 Haritayı bir kere indir, internetin olmadığı her an kullan! 

Yandex Navigasyon’un çevrimdışı özelliğinden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken ilgili şehirlerin haritalarını mobil cihazınıza indirmek. Uygulamanın menüsüne eklenen "Haritaları İndir" kısa yolu ile haritaları artık daha kolay indirebilirsiniz. Haritanın arka planda otomatik olarak güncellenmesi, çevrimdışı kullanımlarda iyi bir deneyim yaşamak için önem taşıyor. Haritanın en güncel şekilde kalması, yeni ve değişen yolların haritada güncel şekilde bulunması için “Ayarlar” seçeneğinde bulunan "Haritaların Güncellenmesi" menüsünde, "Otomatik" seçeneğini açık hale getirmeniz önemli. Haritaları yalnızca Wi-Fi’ye bağlı olunduğunda güncelleme seçeneği ise uygulamanın bir diğer kullanışlı özelliği.

Yandex Navigasyon ile çevrimdışı rota keyfini yaşamak için bulunduğunuz şehrin haritasını hemen indirin. 

Yandex Navigasyon'un sunduğu kolaylıklarla yol ve sürüş deneyiminizin kalitesini artırmak için mobil telefonunuza Yandex Navigasyon'u buradan yükleyin: https://ya.cc/5Xoa

8 yorum
NASIL KULLANACAĞIMI YAZIN.

eser alıcı,
ayarlara girip haritaları indirmen gerek
inancorganizasyon
10 Şubat, 22:56
Navi uygulaması muhteşem tavsiye ederim  
http://inancorganizasyon.com/kina-gecesi-organizasyonu/
Merhaba, bu haberi ilk önce jetbilgi.com adresinde görmüştüm, o zamandan beri kullanıyorum. Teşekkürler Yandex!
office@fenerbahce.ro
13 Mayıs, 01:48
https://vipsiteler.com'da bununla ilgili açıklama olmuştu
13 Mayıs, 01:49 tarihinde düzenlendi
primeiptvserver
9 Haziran, 06:48
Yandex Navigasyon'u artık çevrimdışı kullanabilmemiz çok iyi olmuş. İnternet kotamızdan yemez..
Yandex Navigasyon kullanıcısı olarak bu özelliği çok seviyorum geliştiricilerini gönülden tebrik ederim..

Vejin Jel
farkyaratan
10 Eylül, 02:43
Yandex'i çok seviyorum yeni eklenen özellikleriyle beraber" navigasyon" uygulamasının geliştiricilerini gönülden tebrik ederim..

Eco Slim