29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Özel Kutlama

29 Ekim 2016, 00:49

Atatürk’ün en büyük mirası olan Türkiye Cumhuriyet’i 93 yaşında. 29 Ekim 1923’ten beri cumhuriyetin kazandırdıklarıyla ilerlemeye devam ediyoruz. Yandex olarak Türkiye Cumhuriyet’inin bu büyük bayramını çok özel bir proje ile ana sayfamızda kutluyoruz.     

Cumhuriyet Bayramı projemizde neler yaptık?

29 Ekim’de ana sayfamızı ziyaret edenler hem mobilde hem de masaüstünde cumhuriyetin reformlarına ve başkent Ankara’nın cumhuriyetle birlikte nasıl geliştiğine görsel olarak tanık olacaklar. Yandex ana sayfayı ziyaret edelen kullanıcılar, cumhuriyetin Türk milletine kazandırdığı reformlarla karşılaşıyorlar. Reformlara tıkladığınızda her bir reformla ilgili detaylı bilgiye arama sonuçlarından ulaşabilirsiniz. Arka planda yer alan illüstrasyonlarda ise Ankara’nın 1920’lerden günümüze nasıl bir gelişim gösterdiğini görsel olarak izleyebilirsiniz. İsteyenler 29 Ekim’e özel hazırladığımız illüstrasyonları duvar kağıdı olarak da indirebilirler. 

Cumhuriyet neler kazandırdı?

Cumhuriyet tarihimizdeki reformlar Türk milletinin aydınlık bir geleceğe sahip olmasında önemli rol oynadı. Reformlarla birlikte arka planda yer alan illüstrasyonlarla başkent Ankara’nın değişimini izleyebilir, zamanda keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. TBMM’nin ilk binasından, Ankara’nın simgelerinden biri olan Ulus Atatürk Anıtı’na, Ankara’nın ilk hava gazı ile çalışan Tarihi Elektrik ve Havagazı Fabrikası’ndan Ankara Garı’na, Milli Kütüphane’den Esenboğa Havalimanı’na, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Kocatepe Camii ve Ankara’nın başkent oluşunun 66. yıldönümünde açılan Atakule’ye kadar ana sayfamızda yer alan reformlara ve Ankara’nın görsel gelişiminde rol oynayan eserlere birlikte tanık olalım.

Gelin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı birlikte kutlayalım.

1920 yılında açılan ilk TBMM binası, günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmet verir.


Ankara’nın simgelerinden biri olan Ulus Atatürk Anıtı’nın yapımı 1927 yılında tamamlanarak açıldı. 
Ankara’nın ilk hava gazı ve ilk kok kömürü ile çalışan elektrik üretim tesisi olan Tarihi Elektrik ve Havagazı Fabrikası 1928 yılında inşa edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın Ankara Merkez Tren İstasyonu olan Ankara Garı’nın yapımı 1937 yılında tamamlandı.

1946 yılında Milli Eğitim Bakanlığı önderliğinde Milli Kütüphane kuruluş çalışmalarına başlandı. Basılı arşivin büyümesiyle yeni binalar hizmete girdi.

Ankara Esenboğa Havalimanı 1955 yılında hizmete açıldı. 
1956 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi eğitime başladı. 
Kocatepe Camii’nin inşaatına 1967 yılında başlandı, 1987 yılında ibadete açıldı. 
Ankara’nın ilk alışveriş merkezi Atakule, 1989 yılında Ankara’nın başkent oluşunun 66. yıldönümünde açıldı.

Cumhuriyetin kazandırdıklarıyla ilerlemeye devam ediyoruz.  
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

9 yorum
Çok hoş bir tasarım olmuş.  Tebrikler Yandex 
iyi bari güzel olmuş görmediydim


https://www.yamacparasutufethiye.org
6 Ocak 2017, 17:54 tarihinde düzenlendi
karahan@karacan.com.tr
10 Haziran 2017, 01:02
Bu tür özel dini ve resmi günlerde Türk halkına gösterilen ince düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. ombre saç modelleri
info@eyurtlar.com
13 Aralık 2018, 17:45
Teşekkürler  
KadinVip
13 Aralık 2018, 17:46 tarihinde düzenlendi
teknik@habitatgeridonusum.com.tr
28 Aralık 2018, 03:50
Çok güzel düşünülmüş böyle güzel bir gune özel yapilan çalışma icin teşekkür ederiz. ombre modelleri
info@ciltguzellik.com
18 Ocak, 23:33
Çok faydalı bir paylaşım olmuş


<a href="https://www.ciltguzellik.com/cilt-lekelerine-dogal-cozum/">cilt lekelerine doğal çözüm</a><a href="https://www.ciltguzellik.com">gliserin nedir</a>
18 Ocak, 23:36 tarihinde düzenlendi
Sertaç Kaya
26 Şubat, 22:11
Yani etkisi normal yeşil çaydan çok daha kuvvetlidir. Ayrıca Japon kültürü içerisinde de büyük yere sahip olan matcha çayı, sadou adı verilen özel halk çay seremonisinde kullanılan toz şeklindeki yeşil çaylardır. Yani sadece şifalı yönleri değil, aynı zamanda etnik ve kültürel yönleriyle de ön plana çıkmaktadır.


emziren anneler matcha çayını kullanabilirmi
karadas034
16 Mart, 20:35
teşekkürler harika görünüyor.
Cilt Bakımı
Hakkı Bulut
17 Mart, 18:07
Amarant çayı kullananların yorumları hakkında sizlere biraz bahsedelim. Ürün şu ana kadar kullananlar tarafından gayet olumlu yorumlar alan bir ürün. Çay amaranth çiçeğinden geliyor. İçeriğinde bu bitki yeralıyor.


Amaranth Çayı Kullananlar Yorumları Şikayetleri