Tolkien'in anısına..!

4 Ocak 2016, 12:33

 

2016'ya özellikle bir çoğumuzun Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı olarak tanıdığı J.R.R. Tolkien'in hayranlarının ilgisini çekecek bir duyuruyla başlıyoruz. Yandex.Çeviri servisinde yer alan dillerin arasına, Tolkien’in geliştirdiği Elfçe de katıldı. Yani artık Yandex.Çeviri’de yer alan 64 dilden Sindarin Elfçesine (veya tam tersi yönde de) çeviri yapabileceksiniz.

Bilmeyenler için: J.R.R. Tolkien’in, kitaplarında yer alan Elf ırkı için tamamen kendisinin geliştirdiği bir dil olan Elfçe, dilbilgisi kuralları ve yaklaşık 25 bine ulaşan kelime sayısıyla en gelişmiş kurgu dillerden biri olarak gösteriliyor. Sindarin de Tolkien’in kitaplarında Elflerin büyük çoğunluğunun kullandığı dil olarak geçiyor.

J.R.R. Tolkien’in doğum günü olan 3 Ocak tarihinde beta sürümüyle kullanıcılarla buluşan Elfçe çeviri özelliği ilk aşamada sadece Yandex.Çeviri’nin masaüstü versiyonunda yer alıyor.

3 yorum
Bu değil de, ingilizceye gayet iyi çevirdi.
Silinmiş kullanıcı
26 Ocak 2016, 02:38
Canlı lig tv izleyebileceğiniz, canlı maçları takip edebileceğiniz ve en önemlisi donmadan futbol keyfini hissedebileceğiniz eşsiz bir platformu sizlere sunuyor. canlı lig tv maçlarını en yüksek kalitede izlemenize de imkan sunuyor...

Artık sizde donarak maç seyretmekten, dolu odalardan ve diğer sorunlardan sıkıldınız mı? Siz de yüksek kalite futbol keyfi yaşamak isterseniz justintvizlehd en güncel video ve bağlantılarıya sizlere sunmaktadır...

Sistemimizin en büyük özelliklerinden birisi olan yüksek bağlantı hızı sizlere en yüksek görüntü kalitesi ve ses kalitesinde canlı lig tv izleme şansını sunuyor... Sizde **justintvizlehd** ile HD lig tv tadına varın, oturduğunuz yerden stadyum tadını alın... Bu içerik tamamen siteyi tanıtım amaçlıdır. Kesinlikle reklam vs. gibi unsurlar içermemektedir.

http://www.justintvizlehd.com/
Hakan Dirlik
14 Ocak, 14:54
kayseri web tasarım
makaleniz için çok teşekkür ederim.