Yeni gösterim pozisyonları ve reklamlarda görseller

19 Kasım 2015, 15:34

Yandex.Direct'e yeni reklam gösterim pozisyonları eklendi!
Artık sadece Arama'da değil, Yandex'in Mail, Haritalar ve Hava Durumu servislerinde de reklam gösterilecek. Bu sayede daha çok hedef kitleyi kapsayabilir ve diğer ilgili kullanıcıları da sitenize getirebilirsiniz.

Yeni alanlarda reklamlar, ziyaretçi kitlesinin ilgi alanlarına göre gösterilecek. Örneğin evcil hayvanlar için mama reklamını Direct'te yapıyorsanız yakın zamanda benzer şeyleri Yandex'te aratan veya evcil hayvanlar hakkında siteleri ziyaret eden kullanıcılar tarafından da  reklamınız görüntülenebilir.

Haritalar'da, Mail'de ve Hava Durumu'nda reklamlarınızı görsellerle birlikte yayınlayabilirsiniz.

Reklamlarınız şu şekilde görünecektir:

Görselleri hemen ekleyebilirsiniz: Doğrudan Yandex.Direct'in arayüzünden veya bir xls dosyası ya da API aracılığıyla görselleri yükleyebilirsiniz. Direct'in Profesyonel arayüzünü kullanan müşteriler reklamlara görsel ekleme özelliğini kullanabilir.

Diğer reklam materyalleri gibi görsellerin de moderasyondan geçmesi gerekmektedir. Temel koşul: Görsellerin reklam metnine ve geçiş sayfasına uygun olmasıyla birlikte iyi kalitede ve net olmaları. Görsel içeren reklamlarınızın moderasyonu başarıyla geçmeleri için koşullar listesini incelemenizi öneririz.

- Yandex.Türkiye Satış Ekibi