Fotoğraf ve videolarınız şimdi televizyonunuzda; Smart TV için Yandex.Disk

10 Kasım 2015, 15:51

Günümüzde kullandığımız birçok akıllı iletişim aracının sağladığı web tabanlı uygulama mağazaları sayesinde sevdiğimiz uygulamalara dilediğimiz her platformdan ulaşarak dijital dünyadaki hayatımıza kesintisiz devam edebiliyoruz.

Yandex’in servisleri arasında en sevilenlerinden biri olan Yandex.Disk de sahip olduğu bu çoklu platform özelliği ile; bilgisayar, tablet ve akıllı telefon yazılımları ardından Smart TV platformlarına da dağıtılmaya başlandı.

Smart TV için Yandex.Disk, webOS ve NetCast gibi yazılımları desteklemesinin yanı sıra WebKit ve Presto tabanlı tarayıcı kullanan Smart TV üreticileri için geliştirilen standart web tabanlı  API’si ile uygulamayı kullanıcılarına kolaylıkla sunabilmelerini sağlamaktadır.

Türkiye’de Smart TV için Yandex.Disk’in ilk uygulaması LG Smart TV için geliştirildi.  webOS Smart TV yazılımının kullanıcılarına sunduğu kolaylık ve rahatlık, Yandex.Disk fonksiyonlarını da televizyonunuzdan rahatça kullanabilmenizi sağlıyor.

LG Türkiye Smart TV bölümü ve pazarlama ekibinin katkılarıyla TV sahiplerinin Yandex.Disk uygulaması ile tanışabilmesi için platform ve sosyal medya üzerinden tanıtım çalışmaları başlatıldı.

Diğer yandan, farklı Smart TV üreticileri ile iletişimimizi sürdürerek fotoğraf ve videoları televizyondan izlemenin en keyifli yolu olan Yandex.Disk ile daha da çok kullanıcının tanışması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Önceliği kullanıcılarını mutlu etmek olan uygulamamız TV’de nasıl görünüyor birlikte bakalım;


Kullanıcı Adı, QR Kod ya da Dijital Kod ile oturum açın:

Fotoğraf ve videolarınıza ulaşın:

Tam ekranda fotoğraflarınızı görüntüleyin, videolarınızı keyifle izleyin:Geliştiriciler için Yandex.Disk web tabanlı API: https://tech.yandex.com/disk/


İş birlikleri için: bizdev-tr@yandex-team.com.tr

Nejla Bilge Atila, Yeni Medya Projeleri - İş Geliştime Müdürü, Yandex.Türkiye

1 yorum
Selamun Aleykum Kardeşim Ben yandex disk kulanıyorum şifremi adinin biri değişmiş şifremi sıfırlıyamıyorum sonra diyorsunuz yandex disk şöyle böyle şimdi ben şifremi sıfırlıyamıyorum  telefon girmedim yan email girmedim şifremi sıfırlıyamıyorum yadım edeceksenız edin içinde bilgilerim var faceden yazıyorum cevap vermiyonuz böyle bir sistemde aktif çalışan yokmu şifremi sıfırlamak istiyorum facebook gibi kimlik bilgilerimi gönderim yeterki şifremi  değişin bilgilerim başkasının eline geçiyor