En kısa yol her zaman en hızlısı değil...

15 Temmuz 2015, 11:57

Türkiye’de navigasyon kategorisinde en çok beğenilen mobil uygulamaların başında gelen Yandex.Navigasyon, gerçek zamanlı trafik durumunu analiz edebilme yeteneği ile sürücülere gitmek istediklere noktaya en çabuk ulaşabilecekleri alternatif rotalar sunuyor. Haziran ayı içerisinde İstanbul’daki Yandex.Navigasyon kullanıcılarının aradıkları rotaları analiz ettik ve en kısa yolun her zaman en hızlı yol olmadığı gerçeğini bir kez daha ortaya koymuş olduk.

A noktası ile B noktası arasında çizilebilecek farklı rotalar - En kısa rota her zaman en hızlısı değil...

Alternatif rotalar ile direkt rotalar arasındaki farkları detaylı olarak görebileceğiniz analizimizin tüm detaylarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

2 yorum
info@seodoktoru.com
22 Ağustos 2016, 12:15
Yandex navigasyon gerçekten çok başarılı. http://www.e-promosyon.com/
Türkiye'de büyük şehirlerde ulaşım sürekli bir dert olmuştur. Çünkü plansız yapılaşma dar yollar, milyonlarca otomobiller devasa trafiğe yol açmış ve her geçen gün de şehre gelen yabancı plakalı otomobiller (buradan sorgulayabilirsiniz) ile şehir içi trafiği git gide daha da artırmıştır. Bunun tek çözümü geniş bir alanda yapılaşma diyebiliriz. Çünkü şehirde yerli araçlardan çok yabancı plaka kodu ile gezen araçlarda tatil ve gezi amaçlı trafiğe sağ olsunlar büyük katkı sağlıyorlar :)