Çanakkale Zafer'nin 100. Yılı

19 Mart 2015, 12:29

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılına ithafen 2 çok özel çalışma hayata geçirdik. Birincisi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ne özel hazırladığımız ana sayfa tasarımımız ve özel arama sonucu sayfalarımız. Ana sayfamızda Anıtkabir Komutanlığı’ndan alınan izinle temin edilerek interaktif hale getirdiğimiz, aşağıda göreceğiniz özel resme yer verdik.

Ayrıca arama sonucu sayfalarımızda başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kazım Karabekir ve savaşın diğer önemli kahramanları hakkında detaylı bilgilere, savaşla ilgili görsellere ve videolara da erişebiliyor.

İkincisi ise, Yandex.Haritalar kapsamındaki panoramalarımızı Çanakkale’yi de kapsayacak şekilde genişletmiş olmamız. Bugünden itibaren Çanakkale Şehitleri Anıtı ve şehitlikler başta olmak üzere, “bir devrin battığı yer” İnternet üzerinden görülüp keşfedilebilecek.

312 kilometre yol boyunca toplam 32792 adet fotoğraf çekerek oluşturduğumuz 8198 panoramik görüntü ile elde edilen Çanakkale Panoramaları, sadece Çanakkale Şehitleri Anıtı ve bölgesini değil Çanakkale’nin ana cadde ve sokaklarını, Bozcaada ve Truva gibi tarihi ve turistik yerleri de ekranlarınıza taşıyor. Üstelik 96 megapiksellik yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla...

Çanakkale’de düzenlediğimiz lansman toplantımızda, yoğun gündeme rağmen bizi yalnız bırakmayarak günün anlam ve önemine değinen Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, konuşmasında “...bu panoramaların, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında şehrimize verilen en büyük armağanlarından biri olduğuna inanıyorum.” diyerek bizi çok mutlu etti. Biz de toplantının sonunda kendisine Çanakkale Şehitler Abidesi’nin çerçeveli bir panoramik görüntüsünü günün hatırası olarak takdim ettik.

(Fotoğraftakiler, soldan sağa: Yandex.Türkiye Haritalar Ürün Müdürü Onur Karahayıt, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Yandex.Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Peter Bulut Ağca)

Bu sene kullanıma açacağımız diğer şehir panoramaları için gözünüz bizde olsun!