Antivirüs koruması

Sisteminize virüsler yükleyen web saldırganları bu şekilde dolyalarınızı çalabilir, bilgisayarınızı kilitleyebilir veya kayıtlı olduğunuz web siteleri için kullandığınız giriş şifreleri öğrenebilirler. Kullanıcı hesabınızın bir başkası tarafından ele geçirildiğini fark eden Yandex şifreyi değiştirmenizi önerecek. Fakat şifrenizi değiştirmeden önce çalıştığınız tüm bilgisayarları antivirüs kontrolünden geçirmeniz gerekir: Aksi takdirde sisteme giren virüs eski şifrenizi öğrendiği gibi yenisini de öğrenerek saldırganlarla paylaşabilir.

Bilgisayarınız tamamen kilitliyse kilitlemeyi kaldırmayı deneyin.

Hızlı antivirüs kontrolü

Kaspersky Virus Removal Tool veya Dr.Web CureIt! ücretsiz yardımcı programları aracılığıyla bilgisayarınızın hızlı antivirüs kontrolünü yapabilir ve sisteminizi etkin bir şekilde virüslerden temizleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmanız gerektiğinde en güncel sürümlerden yararlanabilmeniz için bu programları mutlaka baştan yüklemeniz gerekir.

Kalıcı antivirüs koruması

Bilgisayarınızı virüslerden sürekli korumalı tutmak için antivirüs veritabanını sürekli güncelleyen özel antivirüs uygulamalarını kullanın. Kullandığınız antivirüs uygulamanızı sisteminizi virüslere karşı arada bir taramaktansa bilgisayardaki programların çalışmasını sürekli takip edecek şekilde ayarlamanızı öneririz.

Ücretli antivirüs uygulamaları genellikle ücretsiz olanlara göre daha çok işlev ve özelliklere sahip olmakla birlikte ücretsiz antivirüs uygulamaları da çoğu zaman sistem güvenliğinizi gerekli derecede tutabilirler.

Bazı popüler üçretsiz antivirüs uygulamaları:

Bize ulaşın