1.3.4. Düzenlemeleri geri alma kuralları

Kullanıcı düzenlemeleri geri alınırken kullanıcıya geri alma nedenlerinin açıklandığı özel bildirim gönderilir. Bir kullanıcının birden çok aynı türden düzenlemesi geri alındığında tek bir ortak bildirim gönderilir.

Yapılan kullanıcı düzenlemeleri geri almanın tipik nedenleri şunlardır (konu için ayrıca Moderasyon bölümünü de okuyun):

 • Birbirinin aynı birden çok obje oluşturma: Obje, bunun aynısı haritada zaten mevcut olduğundan silindi.

  Not.

  Yeni objeyi silmeden önce bunun eskisinden daha çok bilgi içermediğinden lütfen emin olun. Bu durumda yeni bilgileri ya eski objeye aktarmanız ya da eski objeyi silip yenisini onaylamanız gerekebilir.

 • Gerçek olmayan (hayali) obje oluşturma: Obje gerçekte mevcut olmadığından düzenleme kabul edilemez.

  Not. Genellikle bu tür objeler servis araçları test etmek için oluşturulur.
 • Henüz varolmayan bir obje oluşturma: Obje henüz gerçekte mevcut olmadığından an itibarıyla kabul edilemez. Yapımı başladığında obje haritaya eklenebilir.

 • Askeri tesisler, özel ev bahçe çitleri, özel mülkiyet arazilerindeki taşıt yolları gibi, kurallara göre çizilmesi yasak objeler oluşturma: Yasak olan objelerin listesi için 3.1.4. Yasaklı objeler bölümünü okuyun.

 • Geçersiz obje kategorisi: Obje oluşturulduğunda seçilen kategorinin yanlışlığı yüzünden yapılan değişiklikler kabul edilemez.

 • Özelliklerin hatalı düzenlenmesi: Düzenlenen özellikler çizim kurallarına aykırı olduğundan yapılan düzenlemeler kabul edilemez.

 • Obje şeklinin hatalı düzenlenmesi: Düzenlenen şekil çizim kurallarına aykırı olduğundan yapılan düzenlemeler kabul edilemez.

 • Haritalara eklenemeyen obje: Yandex Map Editor verilerini kullanan uygulamaların çıkarları doğrultusunda özel ev bahçe duvarları, bazı küçük park yerleri veya çocuk oyun alanları gibi objelerin haritaya çizilmesine izin verilmez.

 • Diğer nedenler: Yukarıda sıralananların haricindeki diğer hatalar. Örneğin, “Yollar” veya “Yerler” türündeki objelerin özelliklerinde yapılan çok sayıda hatalı değişiklik.

 • Vandallık: Mevcut objeleri bozan kasıtlı kötü amaçlı düzenlemeler geri alınır.

  Not.

  Lütfen vandalca düzenlemeden sonra objeyle ilgili yeni bilgiler içeren (ve vandalca düzenleme yapılmadan önce mevcut olmayan) yeni bir düzenlemenin yapılmadığından emin olun. Böyle bir düzenleme yapılmışsa bu yeni bilgilerin korunmasına özen gösterin.

Vandalca düzenlemeden sonra düzeltici düzenlemenin yapılmadığından emin olmak için Bu obje ile ilgili tüm görevleri göster butonuna tıklayın (ayrıca Görev moderasyonu bölümünü de okuyun):