1. Yandex Map Editor nedir?

Kullanıcılar, Yandex Map Editor'ü kullanarak harita çizebilir, haritaya obje ve özellik ekleyebilirler.

Yandex Map Editor'de kartograf olarak yol, cadde, sokak, mahalle, köy, bina, kurum, bahçe, nehir ve su kuyusu gibi çeşitli objeler oluşturabilir ve bunları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Yapılan düzenleme moderasyondan geçtikten sonra Yandex.Haritalar 'da gösterilir.

Oluşturulan objeler arama motoru ile bulunabilir. Böylece, haritalardan maksimum faydayı elde edebilirsiniz. Katkılarınız sayesinde haritalar daha ayrıntılı ve kapsamlı hale gelir.

Uyarı.

Yandex haritalarında veri kalitesini kontrol eder, bu nedenle moderasyon biraz zaman alacaktır (genellikle bir haftadan fazla sürmez).

Düzenlemenizin (haritada yaptığınız eklemenin/değişikliğin) Yandex.Haritalar'da görülebilmesi için Haritalama Kuralları'na uygun olması gerekir.

Belli bir konuyu harita moderatörleri ve diğer kullanıcılar ile obje yorumlarında (konu bu obje ile ilgiliyse) veya Kullanıcı Kulübü 'nde tartışabilirsiniz.

Sıkça sorulan soruların cevaplarını Soru-Cevap bölümünde veya servisin Facebook grubunda bulabilirsiniz.

Servis çalışanlarından hızlı cevap almak için Yandex Map Editor ile ilgili şikayet ve önerilerinizi Destek Ekibi'ne bildirin.

Yandex Map Editor hakkında sıkça sorulan sorular

Ayrıntılı bilgi için Yandex Map Editor'ün Yardım bölümüne başvurun: