1. Yandex Map Editor nedir?

Kullanıcılar, Yandex Map Editor'ü kullanarak harita çizebilir, haritaya obje ve özellik ekleyebilirler.

Yandex Map Editor'de kartograf olarak yol, cadde, sokak, mahalle, köy, bina, kurum, bahçe, nehir ve su kuyusu gibi çeşitli objeler oluşturabilir ve bunları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Moderasyonu tamamlandıktan sonra yeni obje Yandex.Maps'e eklenir.

Oluşturulan objeler arama motoru ile bulunabilir. Böylece, haritalardan maksimum faydayı elde edebilirsiniz. Katkılarınız sayesinde haritalar daha ayrıntılı ve kapsamlı hale gelir.

Uyarı.

Yandex haritalarında veri kalitesini kontrol eder, bu nedenle moderasyon biraz zaman alacaktır (genellikle bir haftadan fazla sürmez).

Düzenlemenizin (haritada yaptığınız eklemenin/değişikliğin) Yandex.Haritalar'da görülebilmesi için Haritalama Kuralları'na uygun olması gerekir.

Yandex Map Editor'de çalışırken kendinizi Yandex ID'nin Destek Ekibisayfasında bulurusanız, bu sayfadaki bağlantıları kullanın veya Yandex ID Destek Ekibi'yle iletişime geçin.

Belli bir konuyu obje yorumlarında (konu bu obje ile ilgiliyse) veya Kullanıcı Kulübü'nde moderatörlerle ve diğer kullanıcılarla tartışabilirsiniz.

SSS cevapları aşağıda ve ayrıca da hizmet kulübünde okunabilir.

Hızlı yanıt almak için, Yandex Map Editor ile ilgili önerilerinizi ve hata bildirimlerinizi Destek Ekibi'ne bildirin. Servis çalışanları size hızlı bir biçimde dönüş yapacaktır.

Yandex Map Editor hakkında sıkça sorulan sorular

Ayrıntılı bilgi için Yandex Map Editor'ün Yardım bölümüne başvurun: