Kullanıcı adı yerine telefon numarası

Ana telefon numarasını ek kullanıcı adı olarak kullanarak Yandex kullanıcı adının girilmesi gerektiği servis veya uygulamalara bu ana telefon numaranızla giriş yapabilir ve numara@yandex.ru adresini eş e-posta adresiniz olarak kullanabilirsiniz.

Önemli. Güvenlik sağlamak amacıyla, ana telefon numarasını ek kullanıcı adı olarak kullanma özelliğini devre dışı bırakmaya karar verdik. Bu seçeneği daha önce çalıştıran kullanıcılar bu seçeneği bir süre daha geçici olarak kullanabilecekler.

Kullanıcı adı yerine telefon numarası seçeneğini kullanıyorsanız şu adımları izlemenizi öneririz:

  1. Telefon numaraları sayfasına gidip bu seçeneği devre dışı bırakın. Daha sonra bu seçenek zaten otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır.
  2. Telefon numaranızın kullanıldığı (numara@yandex.ru şeklindeki) eş e-posta adresinizin varsa harici e-posta servisleriyle bağlantılarını kesin, aksi takdirde ilgili e-posta kutularının içeriğini kaybedebilirsiniz.
Seçenek hakkında ayrıntılı bilgi

Örneğin, +90 529 1234567 şeklinde bir telefon numarasının bir ek kullanıcı adı olarak kullanıldığını düşünelim. Bu sayede;

  • Telefon numaranızı istendiği her yerde kullanıcı adınız olarak “+” simgesi ve boşluklar kullanmadan, örneğin 905291234567 şeklinde girebilirsiniz.

    Erişim yenileme sayfası bu kuralın dışındadır, bu sayfada kaydolurken seçtiğiniz kullanıcı adını girmelisiniz.

  • 905291234567@yandex.com.tr e-posta adresini eş e-posta adresiniz olarak kullanabilirsiniz.

    Böyle bir adrese e-posta gönderebilmeniz için numarayı aralarına boşluklar eklemeden yazın. Hem +905291234567@yandex.com.tr şeklinde hem de 05291234567@yandex.com.tr şeklinde belirttiğiniz adresler Yandex Mail tarafından tanınacaktır.

Ana telefon numaranızı kullanarak yeni bir kullanıcı hesabı oluşturursanız bu telefon numarası önceki kullanıcı hesabınızda kullanıcı adı olarak geçerliliğini yitirir.

Telefon numaranızı değiştirdiyseniz veya SIM kartını kaybettiyseniz Telefon numaraları sayfasına gidip bu seçeneği devre dışı bırakmanızı öneririz.