Yedek e-posta adresleri

E-posta adresleri sayfası, eklediğiniz tüm e-posta adreslerini ve eş e-posta adreslerini listeler. Tüm Yandex alan adlarına bağlı olan ve kullanıcı adınızı kullanan e-posta adresleri kayıt işleminiz sırasında size bağlanır. Eş e-posta adresleri silinemez. Eş e-posta adresleri hakkında ayrıntılı bilgi için Yandex Mail Yardımı’na göz atın.

Yedek e-posta adresleri sayesinde şifrenizi unuttuğunuzda Yandex kullanıcı hesabınıza erişiminizi çok kolay yenileyebilirsiniz. Bu amaçla doğruladığınız yedek adresi özel forma yazın: İşlemi açıklayacak talimat bu adrese otomatik gelecektir. Yedek e-posta adreslerini ayrıca kullanıcı hesabınızla ilgili şüpheli veya telefon numarasının düzenlenmesi gibi her türlü önemli işlemler hakkında Yandex bildirimlerinin gönderilmesi için de kullanılır.

Not. Erişimi yenileme yöntemi olarak, onaylanmış telefon numarası yöntemini daha kullanışlı ve güvenilir bulabilirsiniz.

E-posta adresi nasıl eklenir

  1. Güvenlik sekmesine gidin.

  2. Kurtarma yöntemleri bölümünde Yedek e-posta ekle’ye tıklayın.

  3. E-postanızı girin ve Tamam’a tıklayın.

    Yandex, girilen adrese onay kodunu içeren bir e-posta gönderecek.

    İlgili hesap için tek kullanımlık şifre ile giriş etkinse Yandex ek olarak, Yandex Key uygulamasından alınacak tek kullanımlık bir şifrenin girilmesini ister.

  4. Gelen e-postayı açın ve sunulan bağlantıya gidin veya e-postadaki kodu kopyalayıp E-postadaki kodu girin alanına yapıştırın.

    Kod, Yandex e-postayı gönderdikten sonra 3 saat süreyle geçerlidir. Kodu girmeniz gereken sayfayı kapattıysanız Güvenlik sekmesine geri dönün, doğrulanmamış adrese tıklayın ve Doğrula’yı seçin.

E-posta adresini nasıl silebilirim

Güvenlik sekmesinde Kurtarma yöntemleri bölümünde silmek istediğiniz e-postayı seçin ve simgesine dokunun.