Yedek e-posta adresleri

E-posta adresleri sayfanız eklediğiniz tüm e-posta adreslerinin yanı sıra ayrıca:

 • Tüm eş e-posta adreslerinizi içerir (Not: Kullanıcı adınızı içeren tüm Yandex alan adlarındaki e-posta adresleri kayıt işleminiz sırasında otomatik olarak sizin adınıza kaydedilerek eş e-posta adresleriniz sayılır; Eş e-posta adresleri silinemez Eş e-posta adresleri hakkında ayrıntılı bilgi için Yandex Mail Yardımı'na göz atın.

 • Telefon numaranızı kullanıcı adınız olarak kullanmanız halinde telefon numaranızı içeren tüm e-posta adreslerini içerir.

Yedek e-posta adresleri sayesinde şifrenizi unuttuğunuzda Yandex kullanıcı hesabınıza erişiminizi çok kolay yenileyebilirsiniz. Bu amaçla doğruladığınız yedek adresi özel forma yazın: İşlemi açıklayacak talimat bu adrese otomatik gelecektir. Yedek e-posta adresleri ayrıca kullanıcı hesabınızla ilgili şüpheli veya telefon numarasının düzenlenmesi gibi her türlü önemli işlemler hakkında Yandex bildirimlerinin gönderilmesi için de kullanılır.

Not. Erişimi yenileme yöntemi olarak, onaylanmış telefon numarası yöntemini daha kullanışlı ve güvenilir bulabilirsiniz.

E-posta adresi nasıl eklenir?

 1. E-posta adresleri sayfasına gidin.

 2. Erişimi yeniden sağlamak için adresin eklenmesi alanına adres girin.

 3. Adres ekle butonuna tıklayın. Yandex, girilen adrese onay kodunu içeren bir e-posta gönderecek.

  İlgili hesap için iki aşamalı kimlik doğrulama etkinse Yandex ek olarak, Yandex Anahtar uygulamasından alınacak tek kullanımlık bir şifrenin girilmesini ister.

 4. Aldığınız e-postadaki bağlantıdan geçin veya e-postadaki kodu kopyalayıp E-postadaki kodu girin alanına yapıştırın.

  Kod, Yandex e-postayı gönderdikten sonra 3 saat süreyle geçerlidir. Kodun girilmesi gereken sayfayı kapattıysanız E-posta adresleri sayfasına geri dönün ve imleci doğrulanmamış adresin üzerine getirip Doğrula bağlantısından geçin.

 5. Kodu kullandıysanız Doğrula butonuna tıklayın.

Adresi silmek için imleci üzerine getirin ve simgesine tıklayın.