Ödemeyle ilgili sorular

Kampanya ücretini nasıl öderim?

Reklam ödemesini banka hesabına havale yoluyla veya kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Tüzel ve gerçek kişilerden ödeme kabul edilir. Tüzel kişi olarak reklam ödemesi yapmak istiyorsanız tarafınıza geçmiş aya ait giderlerle ilgili bilgileri içeren bir belge düzenlenir.

Öde butonuna tıkladıktan sonra, ödeme yöntemi seçme ve ödeme detaylarını girme sayfasına yönlendirilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi Sipariş ödeme bölümünde bulabilirsiniz.

Reklam ücreti

Yandex.Direct'te reklamınıza yapılan tıklamalara göre ücret ödenir. Reklamınız moderasyonu geçtikten ve kampanya hesabına bakiye yatırıldıktan sonra reklam gösterilmeye başlar.

Ziyaretçi reklama tıkladığında ya da siteye veya sanal kartvizite geçiş yaptığında hesaptan tıklama ücreti alınır. En düşük tıklama fiyatı KDV hariç 0,01 TL, en düşük ödeme miktarı ise KDV hariç 50 TL'dir.

Teklifi etkileyen faktörler ve anahtar sözcük gruplarına göre tekliflerin manuel olarak nasıl belirlendiği konusunda bilgiye Teklif yönetimi bölümünde ulaşabilirsiniz.

Direct'te yaklaşık reklam giderlerini hesaplayabilmek için lütfen Bütçe tahmini aracını kullanın.

Ortak hesap

Ortak hesap, tek kullanıcı adı altında yönetilen tüm kampanyalar için para sağlayan ortak bir kaynak hesabıdır. Kampanyalar için ayrı ayrı ödeme yapmanıza gerek kalmadan, ortak hesapta yeterli bakiye oldukça reklam gösterimleriniz devam eder. Ortak hesap hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Ortak hesap özelliği devre dışı bırakılamaz. Her kampanya için ayrı ayrı ödeme yapmak istiyorsanız, sizin için ortak hesap özelliği olmayan yeni bir hesap oluşturmamız için aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize başvurun.

Para transferi

Aynı kullanıcı adı içinde para aktarımı

Ortak hesap olmadan aynı kullanıcı adıyla oluşturulan reklam kampanyaları arasında para aktarımını kendiniz sağlayabilirsiniz.

Bunun için Kampanyalarım bölümünde Bir kampanyadan diğerine para aktarımı bağlantısına tıklayın (reklam kampanyaların listesinin altında).

Ayrıntılı bilgiyi Kampanyalar arasında para aktarımı bölümünde bulabilirsiniz.

Farklı kullanıcı adları arasında para aktarımı

Reklam kampanyaları farklı kullanıcı adları altında oluşturulduysa aralarında para transferi yapılamaz. Bakiyeyi geri alabilir ve ardından başka kullanıcı adında olan kampanyayı ödeyebilirsiniz.

Para iadesi

Direct'te artık reklam kampanyası oluşturmayı düşünmüyorsanız, ödeme yapan kişinin resmi dilekçesi üzerine harcanmamış bakiye size geri iade edilir.

Not.

Para iadesi, doğru doldurulmuş resmi dilekçe bize ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Dilekçe örneğini almak için aşağıdaki iletişim formunu kullanarak iade talebinizi bize bildirin. İletinizde mutlaka reklam veya kampanya numarasını belirtin. İletiniz bize ulaştığında iade süreci başlatılır.

Reklam kampanyanızı neden iptal etmek istediğinizi lütfen bize bildirin. İptal nedeniniz Direct'i kullanırken karşılaştığınız zorluklar ise lütfen durumu ayrıntılı olarak açıklayın. Bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapacağız ve hedefleriniz doğrultusunda reklam kampanyanızı ne şekilde ayarlamanız gerektiğini ayrıntılı olarak açıklayacağız.

KDV'nin dahil edilmesi

Reklam verenin hesabındaki tüm finansal değerler KDV hariç gösterilir:

  • teklif verme arayüzünde görüntülenen tüm fiyatlar açık artırmaya tabi olup, KDV'siz gösterilir;

  • fiyat oranları ve kampanya yönetimi için otomatik strateji ayarlarında belirtilen bütçe kısıtlamaları KDV'siz olarak gösterilir;

  • reklam kampanyası bilançosundaki bakiyeler KDV'siz olarak gösterilir.

İlgili KDV miktarı yürürlükteki vergi mevzuatına göre satıcı tarafından hizmet bedeline eklenir. İlgili tediye beldelerinde ve hizmetin sağlandığına dair doğrulayıcı belgelerde ilgili KDV miktarı ayrı belirtilir.

Direct arayüzünü kullanan reklam verenler hesaplarından çekilmiş miktarların istatistiklerini hem KDV'li hem de KDV'siz olarak takip edebilirler. Gereken arayüz ayarlarının yapılması için İstatistikler bölümüne geçiş yapmak gerekir.

Ödemeyle ilgili diğer sorular

Siparişi öde bölümünde Direct'teki tüm ödeme seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Yandex ile yaptığınız tüm bakiye işlemleri hakkında bilgiyi Yandex.Bakiye'de bulabilirsiniz. Faturalar sekmesinde çıkarılan tüm faturaları inceleyebilirsiniz.

Ödeme ile ilgili sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize bildirin.