Ödemeyle ilgili sorular

Kampanya ücretini nasıl öderim?

Reklam ödemesini banka hesabına havale yaparak veya kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Tüzel ve gerçek kişilerden ödeme kabul ediyoruz. Tüzel kişi olarak reklam ödemesi yapmak istiyorsanız tarafınıza geçmiş aya ait giderler ile ilgili bilgileri içeren fatura düzenlenir.

Öde butonunun üzerine tıkladıktan sonra ödeme yolu seçme ve ödeme detaylarını girme sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha ayrıntılı bilgileri Sipariş ödeme bölümünde bulabilirsiniz.

Reklam ücreti

Yandex.Direct'te ücret reklamınızın üzerine yapılan tıklamalara göre ödenir. Moderasyonu geçtikten sonra ve kampanya hesabına bakiye yatırıldıktan sonra reklam gösterilmeye başlar.

Ziyaretçinin her reklama tıklayıp siteye veya sanal kartvizite geçiş yaptığında hesaptan tıklama ücreti alınır. En düşük tıklama fiyatı KDV hariç 0,01 TL, en düşük ödeme miktarı ise KDV hariç 50 TL'dir.

Tıklama fiyatını etkileyen faktörler ve anahtar sözcük gruplarına göre manuel olarak teklifler nasıl belirlenir hakkında bilgiye Adım 3 bölümünde ulaşabilirsiniz. Tıklama başına fiyat belirleyin.

Direct'te yaklaşık reklam giderlerini hesaplayabilmek için lütfen Bütçe tahmini aracını kullanın.

Para transferi

Aynı kullanıcı adı içinde para aktarımı

Aynı kullanıcı adıyla oluşturulan reklam kampanyaları arasında para aktarımını kendiniz sağlayabilirsiniz.

Bunun için Kampanyalarım bölümünde Bir kampanyadan diğerine para aktarımı bağlantısına tıklayın (reklam kampanyaların listesinin altında).

Ayrıntılı bilgiyi Kampanyalar arasında para aktarımı bölümünde bulabilirsiniz.

Farklı kullanıcı adlarının arasında para aktarımı

Reklam kampanyaları farklı kullanıcı adları altında oluşturulduysa aralarında para transferi yapılamaz. Bakiyeyi geri alabilir ve ardından başka kullanıcı adında olan kampanyayı ödeyebilirsiniz.

Para iadesi

Daha sonra Direct'te reklam kampanyaları oluşturmayı düşünmüyorsanız ödeyen kişinin resmi dilekçesi üzerine harcanmamış bakiyeyi size geri iade edeceğiz.

Not.

Para iadesi, doğru doldurulmuş resmi dilekçe bize ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Dilekçe örneğini almak için aşağıdaki iletişim formunu kullanarak geri iade talebinizi bize bildirin. İletinizde mutlaka reklam veya kampanya numarasını belirtin. İletiniz bize ulaştığında iade işlemini başlatmak için parayı reklam kampanyasının hesabından çekeceğiz.

Reklam kampanyanızı neden iptal etmek istediğinizi lütfen açıklayın. Direct'i kullanırken karşılaştığınız zorluklar buna neden olduysa lütfen durumu ayrıntılı anlatın. Bu durumu çözmek için elimizden geleni yapacağız ve hedeflerinizin doğrultusunda reklam kampanyanızı ne şekilde ayarlamanız gerektiğini ayrıntılı açıklayacağız.

KDV'nin dahil edilmesi

Reklamverenin hesabındaki tüm finansal değerler KDV hariç gösterilir:

  • fiyat oranı belirtme sayfasında görüntülenen tüm fiyatlar, ihalelere katıldığı gibi yani KDV'siz olarak gösterilir;

  • fiyat oranları ve kampanya yönetimi için otomatik strateji ayarlarında belirtilen bütçe kısıtlamaları KDV'siz olarak gösterilir;

  • reklam kampanyası bilançosundaki bakiyeler KDV'siz olarak gösterilir.

İlgili KDV miktarı yürürlükteki vergi mevzuatına göre satıcı tarafından hizmet bedeline eklenir. İlgili tediye beldelerinde ve hizmetin sağlandığına dair doğrulayıcı belgelerde ilgili KDV miktarı ayrı belirtilir.

Direct arayüzünü kullanan reklamverenler hesaplarından çekilmiş miktarların istatistiklerini hem KDV'li hem de KDV'siz olarak takip edebilirler. Gereken arayüz ayarlarının yapılması için İstatistikler bölümüne geçiş yapmak gerekir.

Ödemeyle ilgili diğer sorular

Siparişi öde bölümünde Direct'teki tüm ödeme seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Yandex ile yaptığınız tüm bakiye işlemleri hakkında bilgiyi Yandex.Bakiye'de bulabilirsiniz. Faturalar sekmesinde çıkarılan tüm faturaları inceleyebilirsiniz.

Ödeme ile ilgili sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize bildirin.