“Arama sorguları” raporu

Arama sitelerinde yapılan ve reklamınızla yanıtlanan tüm sorgular bu raporda toplanmıştır.

Raporda şunları netleştirebilirsiniz:

  • Arama sorgusu: Kullanıcı tarafından girilen sorgu;
  • Gösterim koşulu: Anahtar sözcük grubu, otomatik hedefleme, dinamik reklamlar için hedefleme koşulu;
  • Eşleştirilen sözcük grubu: Otomatik hedefleme veya dinamik reklamlar için hedefleme koşulları yardımıyla sistem tarafından seçilen sözcük grupları, ilgili ek sözcük grupları, eşanlamlı sözcükler.

Veriler, 23 Temmuz 2016 tarihinden itibaren son 180 gün için geçerlidir.

“Diğer arama sorguları” satırında aşağıdaki veriler sunulur:

  • Henüz işlenmemiş sorgular (1 saatten kısa bir süre önce yapılan ve tıklamaları gerçekleşen ya da hiç gerçekleşmeyen tüm sorgular).

  • Tıklamaları hiç gerçekleşmeyen ve gösterim sayısı çok az olan sorgular (Not: Tıklamaları daha önce veya başka kampanyalar çerçevesinde gerçekleşen ve dolayısıyla verileri ayrı satırlarda görüntülenen sorgular hariç).

Rapordaki verilerle nasıl çalışılır

Rapor verilerine dayanarak reklam gösterimlerinizin devam ettiği anahtar sözcük gruplarıyla çalışabilirsiniz. Örneğin:
  • Anahtar sözcük gruplarına yüksek CTR'a sahip sorguları ekleyebilirsiniz.
  • Kampanya ve reklam grubu için negatif anahtar sözcük gruplarına konuya ilişkin olmayan sorguları ekleyebilirsiniz.
Anahtar sözcük gruplarına sorgu ekleme

Anahtar sözcük gruplarının listesini genişletmek için raporda gerekli sorguları seçin ve sayfanın altında Anahtar sözcük gruplarına ekle butonuna tıklayın.

Açılan Sözcük grubu ekleme penceresinde gerekirse operatörleri kullanarak sözcük grubunu düzenleyin ve seçilen sözcük grupları için teklifleri veya ortak fiyatı belirtip Kaydet butonuna tıklayın.

Bunun sonucunda seçilen sorgulardan özel sözcük grupları, belirtilen reklam grubunun anahtar sözcük gruplarına eklenir. Eklenme sırasında mevcut grup için anahtar sözcük grubu sınırlaması aşılırsa bu grup kopyalanır ve ana gruba sığmayan anahtar sözcük grupları yeni gruba eklenir.

Arama sorguları kampanya için reklam grubu sınırlaması yüzünden anahtar sözcük gruplarına eklenemiyorsa eklenen sözcük gruplarının sayısını, ana gruplardaki sözcük gruplarının sayısını veya kampanyadaki grup sayısını azaltabilirsiniz.

Sorgunun negatif anahtar sözcük gruplarına eklenmesi

Anahtar sözcük gruplarını netleştirmek için reklamlarınızın gösterildiği konuya ilişkin olmayan sorguları seçin ve sayfanın altındaki Negatif anahtar sözcük gruplarına ekle butonuna tıklayın.

Açılan Negatif anahtar sözcük gruplarının eklenmesi penceresinde seçilen sözcük grubunu düzenleyebilirsiniz. Örneğin +, !, [] operatörlerini ekleyebilirsiniz. Eklenen sözcük grubu varsayılan olarak tırnak içinde "" yazılır. Negatif anahtar sözcük grubunun çalışacağı seviyeyi de (reklam grubu veya kampanya) belirtebilirsiniz. Bunun için Kaydet butonuna tıklayın.

Negatif anahtar sözcük gruplarına seçilen sorgular eklenirken kampanya veya reklam grubu için karakter sınırlamasını aşarsanız uyarı verilir.

Aynı şekilde, yeni negatif anahtar sözcük grubu, anahtar sözcük grubuyla aynı olursa da uyarı verilir.