Arama ve değiştirme

Arama ve değiştirme aracı, farklı kampanyalarda veya reklam gruplarında bulunsalar bile birkaç anahtar sözcük grubuna veya negatif anahtar sözcüklere hızlı düzeltmeler yapmanızı sağlar. Bu şekilde örneğin bir yazım hatası düzeltebilir veya istediğiniz sözcük grubunu düzenleyebilirsiniz.

İstediğiniz metni bulup düzenlemek için Sözcük grupları sekmesinde istediğiniz anahtar sözcük gruplarını seçin ve  → Arama ve değiştirme adımlarını yapın. Aradığınız metni Ara alanına ve yerine kullanmak istediğiniz metni Şununla değiştir alanına girin. İstediğiniz metnin aranacağı bölümleri (anahtar sözcük grupları, negatif anahtar sözcükler veya bu bölümlerin ikisi de) belirtin. Bir seferde en fazla 10.000 sözcük grubu düzenlenebilir.

Yapılacak düzenlemeleri görmek için Önizleme butonuna tıklayın. Önizleme ekranında sadece ilk 60 anahtar sözcük grubu görüntülenir. Her şey doğruysa Değiştir butonuna tıklayın. Bulunan metin yeni metinle değiştirilecektir.

Yeni metin bulunan metnin önüne veya arkasına da eklenebilir. Bunu yapmak için açılan listede Şununla değiştir yerine Önüne ekle veya Arkasına ekle'yi seçmeniz gerekir.

İstenilen düzenlemeleri ilgili metin bölümünü aramadan, seçilen sözcük gruplarına toplu olarak da yapmak mümkündür. Bunu yapmak için açılan listede Ara'yı değil, Tüm değerler'i seçin.