Turbo Sayfa Sihirbazı

Sihirbazda ücretsiz olarak sınırsız sayıda Turbo sayfa oluşturabilirsiniz. Bunun için özel bir bilgiye veya deneyime ihtiyacınız yok. Turbo sayfayı sıfırdan oluşturabilir veya şablonları kullanarak ürününüze uyarlayabilirsiniz.

Sayfa oluştur

 1. Reklam grubu düzenleme sayfasında Turbo sayfa → Ekle üzerine tıklayın. Turbo sayfa arşivine yönlendireceksiniz.
 2. Oluştur → Turbo sayfa üzerine tıklayın ve isim belirtin. Küçük harfler, rakamlar, tire ve alt çizgi kullanılabilir.
 3. Boş bir sayfa veya şablonlardan birini seçin:
  • Bilgi şablonu birkaç metin bloğu ve görsel içeren bölüm içerir. Teklifinizin ayrıntılılarını ve avantajlarını anlatmak istiyorsanız bu özelliği kullanmayı tercih edebilirsiniz.
  • Ürünün kısa açıklaması ve talep formu sizin için yeterliyse Kısa şablonu kullanabilirsiniz.
  • Ürün şablonu, kullanıcıların hemen satın almaya karar verebilmeleri için ürün ve fiyatlar içeren bir sayfa oluşturmanıza yardımcı olur.

  Şablon seçildikten sonra Turbo Sayfa Sihirbazı açılır.

 4. Kullanıcıların Turbo sayfadaki işlemlerini takip etmek için kendi Yandex.Metrica sayacını oluşturun veya otomatik oluşturulan sayacı kullanın.
 5. Sayfayı bölümlerle tasarlayın.
 6. Turbo sayfanın bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar gibi farklı cihazlarda nasıl görüneceğini kontrol edin. Bunun için butonunu kullanın.
 7. Turbo sayfanın taslağını kaydetmek ve daha sonra çalışmaya devam etmek için sağ üst köşede Taslağı kaydet üzerine tıklayın.
 8. Sayfa oluşturmayı bitirdiğinizde sağ üst köşede açılan listede Yayınla'yı seçin. Yayınlanan Turbo sayfa istediğiniz an düzenlenebilir.
  Uyarı. Reklam grubunda sadece yayınlanmış Turbo sayfa kullanılabilir.
  Yayınlanmış Turbo sayfanın bağlantısını kopyalamak için  → Bağlantılar üzerine tıklayın.

Turbo sayfa arşivi ile çalışma

Oluşturulan Turbo sayfalar arşivde saklanır. Arşivi açmak için Kampanyalarım sayfasında Turbo sayfalar bağlantısına gidin. Daha rahat kullanım için klasörlerden faydalanabilir, Turbo sayfaları doğrudan burada oluşturabilirsiniz. Klasör oluşturmak için arşivde Oluştur → Klasör üzerine tıklayın ve adını girin.

Varolan sayfayı baz alarak yeni Turbo sayfa oluşturabilirsiniz. Bunun için, istediğiniz Turbo sayfayı seçerek Farklı kaydet'e tıklayın. Yeni Turbo sayfanın adını ve kaydedileceği yeri belirtin.

Yayınlanmış Turbo sayfasının bağlantısını kopyalamak için arşivde seçip önizleme alanında üzerine tıklayın.