Yasak siteler

Reklamlarla denemeler sırasında Yandex Reklam Ağı'nda ve harici ağlarda seçtiğiniz sitelerde reklam gösterimlerinizi yasaklayabilirsiniz. Bu işlem iki yöntemle yapılabilir:

  • Kampanya parametreleri sayfasında Yasak siteler ve harici ağlar bloğundaki özel ayarlarda sitelerin alan adlarını, mobil uygulamaların kimliklerini veya harici ağların adlarını belirtin (toplam maksimum 1000);

  • İstatistik sayfasında “Sitelere göre” raporunda listeden siteleri seçin ve açılan İşlem listesinde bu siteleri engelleyin.

Yasak site listesine belirli bir site eklediğinizde kampanyadaki reklamlar, bu sitenin içerik sayfalarında ve arama sonuçlarında gösterilmez. Belirli bir harici ağda gösterimleri yasakladığınızda kampanyadaki reklamlar, bu harici ağın hiçbir alanında gösterilmez. Bununla birlikte yasaklı harici ağda bulunan site, YRA'nın veya başka bir harici ağın içinde yer alıyorsa ve bunun için ayrı bir yasaklama ayarlamadıysanız, buradaki gösterimler devam edecektir.

Yandex ve Mail.Ru arama projelerinde gösterimler iptal edilemez.

Gösterimlerin hangi sitelerde yapıldıklarını Rapor Sihirbazı'nda inceleyebilirsiniz. Reklamın gösterildiği ağın adı Harici ağlar kesitinde yazılır. Gösterim harici ağda yapılmadıysa Yandex ve YRA yazılacaktır.

Uyarı.

Site ve ağlarda reklam gösterimlerinin yasaklanması, reklam kampanyanızın etkinliğini olumsuz etkileyebilir ve olası hedef kitle kaybına yol açabilir.