Gösterimin yasak olduğu bölümler

Reklam kampanyası ayarlarıyla denemeler yaparken Yandex Reklam Ağı'nda ve harici ağlarda seçtiğiniz sitelerde reklam gösterimlerinizi yasaklayabilirsiniz. Bunu iki yöntemle yapabilirsiniz.

  • Kampanya parametreleri sayfasında Gelişmiş ayarlar bloğunda → gösterimlerin yasaklı olduğu siteleri, mobil uygulamaların kimliklerini veya harici ağların adlarını belirtin (toplam maksimum 1000 adet); medya kampanyasındaki video reklamları için Video gösteriminin yasak olduğu reklam alanları bloğunda en fazla 20 site belirtilebilir.

  • İstatistik sayfasında “Sitelere göre” raporunda listeden siteleri seçin ve açılan İşlem listesinde bu siteleri engelleyin.

Yandex arama projelerinde ve Mail.Ru'da gösterimler iptal edilemez. Yandex’in kendine ait alanlardaki ağlarda ve Turbo teknolojisinde çalışan sitelerdeki gösterimler, adresleri yasaklanan alanlar listesine eklenmiş olsa bile otomatik olarak devam edecek.

Yasaklı alan adı listesine site eklediğinizde kampanyadaki reklamlar, bu sitenin içerik sayfalarında ve arama sonuçlarında gösterilmez. Harici ağda gösterimleri yasakladığınızda kampanyadaki tüm reklamlar bu kampanyanın tüm reklam alanlarında gösterilmez. Bununla birlikte, yasaklı harici ağda bulunan site, YRA'nın veya başka bir harici ağda yer alıyorsa ve bunun için ayrı bir yasaklama ayarlamadıysanız, buradaki gösterimler devam eder.

Rapor Sihirbazı'nda Reklam alanı adı kesitini kullanarak hangi reklam alanlarında gösterimlerin yapıldığını görebilirsiniz.

Uyarı.

Sitede ve ağlarda reklam gösterimlerinin yasaklanması, reklam kampanyanızın etkinliğini olumsuz etkileyebilir ve olası hedef kitle kaybına yol açabilir.