Tarayıcıdaki yeni özellikler

Sitelerdeki yorumlar

Bazı siteler faydalı olabilir, birtakım diğer siteler ise zararlıdır. Yandex Browser'da herhangi bir kullanıcı ziyaret ettiği site hakkında yorum bırakabilir. Yorumlar, farklı kullanıcıların görüşlerinin paylaşılmasını sağlar ve kullanıcıların önerilerine göre seçim yapabilirsiniz.

Yandex Messenger

Yandex Messenger ile arkadaşlarınızla, kurumlarla veya Alisa ile sohbet edebilir, kanalları okuyabilir ve kanal oluşturabilirsiniz. İletileri emoji veya çıkartmaları kullanarak değerlendirebilirsiniz. Otomatik tanıma özelliğiyle metin mesajları ve sesli mesajların yanı sıra ses ve video aramaları yapmak da mümkündür.

Yan panel

Yan panel; Alisa'yı başlatmayı, müziği yönetmeyi ve önemli notlarınızı kaydetmeyi sağlar. Ayrıca sayfa içinde aramaya, geçmişe, favorilere, bildirimlere ve Yandex servislerine hızlı erişim sağlar.

Dış görünüm

Tasarım temasını, sekme biçimini (dikdörtgen, köşeleri yuvarlanmış, yamuk şekillerinde) ve bunların konumu (üstte, altta) kolayca seçebilirsiniz.

Videonun ayrı pencerede oynatılması

İnternette aynı anda hem film izleyebilir hem de başka şeylerle uğraşabilirsiniz. Örneğin, aktörlerin biyografilerini okuyabilir veya e-postanızı kontrol edebilirsiniz. Bunun için diğer birçok tarayıcıda sekmeler arasında geçiş yapmak gerekir. Yandex Browser'da ise videolar diğer tüm pencerelerin üstündeayrı bir pencerede açılır. Video hızını ayarlamak, videoyu durdurmak ve ileri-geri sarmak için kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Banka kartı yöneticisi

Her çevrimiçi ödeme sırasında ödeme bilgilerinizi manuel olarak girmemek için kart bilgilerinizi tarayıcıda veya Yandex sunucusunda şifreli olarak saklayabilirsiniz. Şifre ve kart yöneticisi; bilgilerinizin kolay bir şekilde eklenmesi, değiştirilmesi ve saklanmasını sağlar.