Баннеры могут вести на промосайт, на страницу приложения в магазине, на Яндекс.Мобайл, на веб-версию сервиса или продукта, на подборку или категорию (товаров — в Маркете, треков — в Музыке), на выдачу в продукте/сервисе (например, в Маркете, Путешествиях, Авиабилетах). Баннер чаще всего состоит из названия сервиса/брендинга, кнопки (опционально) и ключевого сообщения.

Yandex Rota Optimizasyonu Nedir?

Yandex Rota Optimizasyonu, şirketlerin siparişleri zamanında teslim etmelerine yardımcı olan, rota planlamasını hızlandıran ve maliyetleri düşüren bir lojistik platformudur.

Yandex Rota Optimizasyon'a ne dahildir?

 • Otomatik rota planlama.
  Otomatik rota planlama hizmeti; sipariş, araç ve depo verilerine dayanarak siparişleri araçlara ya da kuryelere dağıtır. Trafik tahminlerini ve işletme için önemli olan parametreleri kullanarak en uygun rota alternatiflerini sunar.

Yandex Rota Optimizasyonu’yla ilgili ayrıntılı bilgiye nereden ulaşabilirim?

Ayrıntılı bilgi için eğitim videolarımızı izleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, en uygun rotayı oluşturmak için rota algoritmasında dikkate alınan planlama parametreleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kimler Yandex Rota Optimizasyonu’nu kullanabilir?

Yandex Rota Optimizasyonu’nun algoritması, farklı sektörlerin operasyonel ihtiyaçlarını karşılayabilecek 50'den fazla parametreyi dikkate alır. Perakendeden hızlı tüketim ürünlerine, online mağazalardan kurye servislerine, nakliye şirketlerinden servis mühendislerine kadar birçok sektör otomatik rota planlamasını kullanmaktadır. Yandex Rota Optimizasyonu’nun teslimat sürecinizi daha verimli hale getirmesini sağlayan birkaç önemli faktör vardır: 

 • Şehir içindeki veya yakınındaki teslimatlar, örneğin şehirlerarası teslimatlardan daha fazla optimizasyon alanı sağlar. Bunun nedeni, rotalar için ne kadar fazla potansiyel yol segmenti varsa, otomatik algoritmanın o kadar iyi çalışmasıdır.

 • Gözlemlenmesi gereken farklı teslimat aralıkları (siparişin tamamlanması için belirlenen zaman aralıkları) lojistik görevini zorlaştırır. Müşterilerin teslimat aralıklarına uygun rotaları manuel olarak seçmek oldukça zordur. Ancak bu, otomatik algoritma için kolay bir iştir. Ayrıca, farklı müşteriler için farklı öncelikler belirleyebilirsiniz.

 • Gereken araç veya kurye sayısı ne kadar fazla olursa, otomatik ve manuel planlama arasındaki fark o kadar fazla olur. Deneyimli bir lojistikçi bir veya birkaç düzine kombinasyonla çalışabilir. Algoritma binlerce seçenekten fazlasını kontrol edebilir. Görev ne kadar kapsamlı olursa, otomasyon sonuçları o kadar başarılı olur. Örneğin, 10 aracınız (veya kuryeniz) varsa, otomasyonla 1-2 araç tasarruf ederken, 100 araç için tasarruf aralığı 15-20 araç olacaktır.

Yandex Rota Optimizasyonu’nun sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, lütfen formu doldurun ve operasyonunuza özel konularda bilgilendirmek üzere sizinle iletişime geçelim.

Yandex Rota Optimizasyonu bulunduğum şehir ya da ülkede çalışıyor mu?

Yandex Rota Optimizasyonu Türkiye’de, Rusya'da, BDT ve Baltık ülkelerinde, başka bir deyişle Yandex Haritalar’ın bulunduğu ve sürücülerin Yandex Navigasyon kullanarak trafik verisi toplamamıza yardımcı olduğu her yerde başarıyla çalışmaktadır. Yandex Haritalar, en ayrıntılı ve en sık güncellenen haritadır. Yeni ve değiştirilmiş harita objeleri hakkındaki bilgiler haftada iki kez güncellenirken, gönüllü haritacılarımızın Yandex Map Editor servisimizde aktif olarak yaptıkları eklemeler ve değişiklikler daha doğru rota yönlendirmeleri için kullanılır.

Yandex Rota Optimizasyonu’nun diğer platformlardan farkı nedir?

Piyasada otomatik rota planlaması sunan şirketler yer almaktadır. Reklamlar ve web siteleri "taşıma maliyetlerinin %50'sine kadar tasarruf” vaat etse de, belirtilen bu sayılar genellikle sonuçlardan farklıdır.

Platformumuzun kapasitesini ve belirli bir durumda uygulanabilirliğini objektif olarak değerlendirmeye çalışıyoruz. Yandex Rota Optimizasyonu, trafik durumunun gerçekçi bir değerlendirmesini sağlamaya ve sürücülerin kullanabileceği uygun rotalar oluşturmaya çalışmaktadır. Farkımız, potansiyel tasarruflar hakkında boş vaatlerde bulunmadan, lojistiğinizi en iyi şekilde optimize etmenize yardımcı olmaktır.  

Farklı olmamızı sağlayan en önemli özelliklerimiz:

 • Yandex Rota Optimizasyonu, en ayrıntılı ve güncel haritaları kullanır. Yandex Haritalar 16 milyon kapı numarası ve 3 milyondan fazla kuruma sahiptir. Haritalar haftada iki kez, yeni öğelerle güncellenir ve trafik yönlendirmesindeki değişikliklerle ilgili bilgiler yenilenir. Yeni yol işaretleri, yol çalışmaları ve kapalı yollar hakkında bilgiler Yandex Haritalar’da, diğer haritalardan daha hızlı görünür. Bilgiler, şirketimizin uzmanları, Map Editor topluluğu ve farklı pek çok farklı kaynak tarafından güncel tutulur. Geniş haritacı ekibimiz, tüm ülkeyi ayrıntılı olarak haritalamamıza yardımcı olur.

 • Sadece Yandex Rota Optimizasyonu, ayrıntılı trafik tahminlerini kullanarak rotaları planlayabilir. Yandex Navigasyon’dan gelen güçlü trafik bilgisi başka şirketlerle paylaşılmaz ve yalnızca Yandex'e özel algoritmalarda kullanılır. Bu, tahmini seyahat süresinin, gerçek seyahat süresiyle eşleştiği rotaların oluşmasını sağlar. Trafik tahmin kalitesi sürekli izlenerek algoritma geliştirilir.

 • Yandex Rota Optimizasyonu, kullanıcı tarafında pahalı donanım gerektirmeyen bir web hizmetidir. Tüm rota hesaplamaları, Yandex'in veri işleme kapasiteleri kullanılarak gerçekleştirilir. Sunucu grubu, yüz milyonlarca farklı kombinasyonu 10-15 dakikada işler ve optimum planlama sonuçlarını sağlar. Web hizmetinin bir diğer önemli avantajı, platformun ve planlama algoritmalarının sürekli olarak güncellenmesidir, böylece müşteriler iyileştirmelerden anında faydalanabilirler. Güncellemeler rota verimliliğini önemli oranda artırabilir.

Otomatik rota planlama bir lojistik uzmanıyla rekabet edebilir mi?

Birçok şirkette, lojistik planlamanın kilit görevi olan rota planlama manuel olarak yapılır. Lojistik uzmanları farklı teslimat aralıkları, kargo uyumluluğu ve gün içinde sürekli değişen trafik durumu da dahil olmak üzere yüzlerce parametreyi göz önünde bulundurmalıdır.

Şirketinizde 100 araç ve yaklaşık 3000 teslimat noktası bulunduğunu varsayalım. Her noktanın ziyaret için belirli bir zaman dilimi, 100 aracın her birinin belirli bir yük kapasitesi ve kullanım maliyeti vardır. Kendi araçlarınızı kullanma önceliğini ve büyük araçların taşıma kısıtlamaları nedeniyle şehir merkezindeki noktaları ziyaret edememesi gibi koşulları göz önünde bulundurmak önemlidir. Gün içindeki trafik koşullarındaki değişiklikleri de hesaba katmanız gerekir. Bütün bunlar, görevin karmaşıklığını daha da artırır. Ancak, bu tür karışıklık yapay zeka için hiç de zor değildir: 

 • Görev açıkça şekillenmiştir:  Her rota seti toplam kilometre, zaman, gecikme sayısı, kullanılan araçların maliyeti ve çözümün toplam maliyetine dahil edilebilecek diğer parametrelere sahiptir. Algoritma, harcamaları azaltan çözümler arayarak toplam maliyeti en aza indirmeye çalışır.

 • Sorunları çözmek için çok miktarda bilgi gereklidir. Manuel hesaplamalar yapan bir kişi, giriş verilerini büyük ölçüde basitleştirmek ve optimizasyonu ikinci plana atmak zorunda kalır. Örneğin, Ankara’da yaklaşık 3 milyon yol bölümü olduğunu düşünelim. Algoritma, planlanan günün her 15 dakikalık aralığındaki her bir segment için öngörülen ortalama hızı göz önünde bulundurur. Buna karşılık, bir lojistikçi, belirli bir zamanda trafik durumu hakkında kişisel uzmanlığını kullanmakla sınırlıdır.

 • Görev algoritmik olarak karmaşıktır. Bu, lojistik uzmanının sadece birkaç olası çözümü düşünebileceği ve en uygun sonuçlara elde edemeyeceği anlamına gelir. Ancak algoritma, yüz milyonlarca seçeneği karşılaştırabilir ve optimum çözüme çok daha yakın olabilir. Böylece kullanıcının rota planlama görevi, yüzlerce sunucuda aynı anda çözülür.

Otomatik rota optimizasyonunu kullanarak ne kadar maliyet avantajı sağlayabilirim?

Geçtiğimiz yıl, farklı sektörlerdeki şirketlerin 100'den fazla planlama sonuçlarını karşılaştırdık. İncelenen örneklerin çoğunda algoritma sonuçlarının, şirketin manuel planlamalarına kıyasla %10 ile %20 arasında daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

Bu maliyet avantajı tüm şirketlerde sağlanmıştır. Gözlemlenen farklılıklar ise, lojistik personelinin yetkinliğinden çok, optimize edilemeyen bazı teslimat maliyetlerinin yüzdesinden kaynaklanmıştır (örneğin, deponun şehirden uzakta olması). Bu noktada, en fazla avantaj sağlayan firmaların online teslimat yapan firmalara ek olarak, restoranlar ve küçük perakende satış mağazaları olduğu gözlemlenmiştir.

Bir diğer önemli faktör ise firmanın büyüklüğüdür. Bir şirket ne kadar çok araç ve sipariş yönetiyorsa, teslimatta hesaplanan değişkenlerin artmasıyla algoritma da o kadar etkinlik gösterebilir: Araç ihtiyacını 10'dan 9'a düşürebilirse, 100 araçtan 80-90'a ve 1000 araçtan 700-800'e düşürebilecektir.

%10 ile %20 arasında bir optimizasyon önemli mi, yoksa göz ardı edilebilir mi? 200 araçlı bir şirket için, algoritmayı kullanmak maliyetleri yılda 3 ile 6 milyon TL aralığında azaltabilir. Eğer ulaşım harcamaları bir işletmenin maliyetinin önemli bir kısmını oluşturuyorsa, işletmenin marjında birkaç puanlık fark yaratabilir.  

Otomatik planlama lojistik uzmanlarının yerini alacak mı?

Bunun olacağını düşünmüyoruz. Algoritmayı yönetmek için lojistikçilere ihtiyaç devam ediyor. Gerçek hayat her zaman en ayrıntılı ve akıllı simülasyondan bile daha karmaşıktır. Pratikte, sadece bir insanın doğru kararı verebileceği birçok farklı etken bulunur.

Bir başka önemli görev de tüm teslimat sürecini şekillendirmek ve optimize etmektir. Rota planlamasına ek olarak, sürücüler ve yüklenicilerle işbirliği oluşturma, ulaşım maliyetini optimize etme, müşteri hizmetleri ihtiyaçları vb. birçok ek süreç adımı vardır. İş gereksinimleri sürekli değişkenlik gösterdiğinden teslimat süreci esnek, aynı zamanda sürdürülebilir olmalıdır.

Bunun anlamı, lojistik personelinin çalışmasının mekanik bir rutinden daha analitik bir mühendislik sürecine dönüşeceğidir. 

Yandex Rota Optimizasyonu ile tasarruf sağlayacağım garanti mi?

Genel olarak, algoritmanın sonucu stratejinizle eşleşmelidir. Algoritma, hedeflerin nasıl belirleneceğini ve limitlerin nasıl tanımlanacağını bilmez. Bu sadece sizin yararınıza kullanabileceğiniz bir araçtır. Nasıl kullanılacağı da size bağlıdır.

Nakliye maliyetlerini olabildiğince azaltmak istiyorsanız, dar teslimat pencerelerinin müşterileriniz için uygun olmayacağını kabul etmelisiniz. Bu servis ile % 25 ile % 30 aralığında, maksimum seviyede tasarruf sağlayabilirsiniz.

Öte yandan, müşterilerinize belirlenmiş ve garanti edilen saatlik teslimat aralığıyla beklentilerin ötesinde bir hizmet sunmak ister misiniz? Bu mümkün, ancak bu durumda tasarruflardan ödün vermeniz gerekecektir. Detaylı trafik tahminleri, bu tür dar aralıklı teslimatlarda başarılı olmanıza yardımcı olabilir, ancak bu durumda hiç tasarruf sağlanamayabilir.

Çoğu şirket halen birinci sınıf müşteri hizmetleri ve maliyetler arasında bir denge bulmaya çalışıyor. Bu şirketler, maliyetleri % 10 ile % 20 oranında azaltırken gecikmeleri ortadan kaldırabilirler.

Bir diğer önemli konu ise, planlama için gerekli verilerin kalitesidir. Algoritma normalde sistemde bulunan temel bilgileri kullanır, ancak bu verilerin kullanılabilir ve doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Genellikle otomatik rota planlamasını uygulama süreci, teslimat sürecinin bir şirkette gerçekte nasıl çalıştığı hakkında çok şey ortaya koymaktadır.

Son olarak, özellikle ilk aşamada dahili süreçleri değiştirmeye ve uygulamayı yakından takip etmeye hazır olmanız gerekiyor. Yeni şeyler kolay değildir ve kullanıcıların yeni sisteme alışmakta yardıma ihtiyaçları olacaktır.

Bize ulaşın ve Yandex Rota Optimizasyonu’nun işinize nasıl fayda sağlayabileceğini birlikte keşfedelim. 

Yandex Rota Optimizasyonu’nu uyguladıktan sonra bir şirketin ne kadar tasarruf edeceğini hesaplamak mümkün müdür?

Evet, bu hesaplanabilir. Ancak, sonuçları karşılaştırmak için mevcut teslimat durumunuzu anlamanız gerekir. İdeal olarak, mevcut rotalarınızı ve günlük teslimat maliyetini tam olarak bilmelisiniz.

Yapılan teslimatlarla ilgili geçmiş veriler, simülasyondan önce ve sonra karşılaştırmalar yapmak için kullanılabilir. Bunu yapmanın iki yolu vardır: 

 • Kendi başınıza
  Algoritmada kullanılan planlama parametrelerini açıklayan belgeleri inceleyin.

  Çalışmanızda önemli olan modları ve kısıtlamaları dikkate aldığımızdan emin olun. Bundan sonra, planlama arayüzüne erişim talep edebilir (bunu yapmak için mapsapi@yandex-team.com.tr adresine yazın, şirket adını ve arayüze erişmesi gereken Yandex kullanıcısını belirtin) veya API test anahtarı alabilirsiniz.

  Algoritmaya erişim aldıktan sonra, nasıl çalıştığını öğrenmek için problem örnekleri üzerinde pratik yapabilirsiniz. Ardından, rotalarla gerçek verilere gidin.

  Tatmin edici sonuçlar alamazsanız veya veri şablonlarının ya da bir parametrenin kullanımı hakkında sorularınız olursa, mapsapi-tr@yandex-team.com.tr adresine yazın. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. 

 • Yandex proje yöneticisinin yardımıyla
  Formu doldurun ve mevcut ihtiyaçlarınızı, özel koşulları ve iş sürecinizin özelliklerini bir proje yöneticisiyle görüşün. Geçmiş verileri toplamaktan uygulanabilir bir otomatik planlama simülasyonu elde etmeye kadar tüm adımları birlikte ele alacağız.

  Bir şirket için planlama yapabilmemiz, proje yöneticilerimizin mevcut iş yüküne bağlıdır. Herkese zaman ayırmaya çalışıyoruz, ancak karmaşık yapılı ve optimizasyon ihtiyacı büyük olan şirketler önceliğimizdir. 

Yandex Rota Optimizasyonu’na bağlanma süreci nedir?

İzlenecek temel adımlar:

 1. Kayıt olun ve Yandex Rota Optimizasyonu’nun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığı konusunda bir proje yöneticisiyle konuşun.

 2. Belgeleri inceleyin ve hizmeti gerçek tarihsel veriler üzerinde kendiniz veya Yandex uzmanlarının yardımıyla test edin.

Yandex Rota Optimizasyonu’nun maliyeti nedir?

Rota planlama hizmeti:

 • Rota planlama servisi araç sayısına göre ücretlendirilir.

 • Araç sayısının artması araç başına maliyeti düşürür.

 • Toplam araç sayısı üzerinden verilen yıllık teklif planına dayanmaktadır.

 • Tüm fiyatlandırma planları tüm algoritma güncellemelerini ve teknik desteği kapsar.

Servisleri kullanmadan önce nasıl test edebilirim?

Algoritmanın nasıl çalıştığına göz atmak ve gerçek verilerde tasarruf edip edemeyeceğinizi görmek için satın alımdan önce platformu denemek isteyebilirsiniz. Size üç deneme seçeneği sunmaktayız:

 • Rota planlama arayüzünden erişim almak için proje yöneticisiyle irtibata geçebilir ya da mapsapi-tr@yandex-team.com.tr üzerinden istekte bulunabilirsiniz. Örnek veriler üzerinde pratik yapabilir, verilerinize dayalı bir dosya oluşturabilir ve bir çözüm elde edebilirsiniz. Bu seçenek, az sayıda sipariş alan şirketlerin yanı sıra algoritmaya hızlı giriş için de uygundur.

  Planlama arayüzünü kullanmaya dair dokümantasyonu görüntülemek için buraya tıklayın. 

 • En uygun rotaları oluşturmak için Geliştirici Paneli’nden API anahtarı alabilir, hesap sisteminiz ile Yandex platformu arasında 14 gün boyunca veri alışveriş yapabilir ve rota oluşturmayı test edebilirsiniz. 

  API anahtarı kullanarak rota planlama dokümantasyonunu görüntülemek için buraya tıklayın.

 • Yandex Rota Optimizasyonu ekibinin analistlerinden yardım alın. Formu doldurun ve ihtiyaçlarınızı, ana metrikleri ve iş sürecinize dair önemli hususları proje yöneticisiyle paylaşın. Geçmiş verileri toplamaktan uygulanabilir bir otomatik planlama simülasyonu hazırlamaya kadar bütün simülasyon adımlarını birlikte gözden geçireceğiz.

  Belirli bir şirket için planlama üzerinde çalışma olanağımız, proje yöneticilerimizin mevcut iş yüküne bağlıdır. Herkese zaman ayırmaya çalışıyoruz, ancak karmaşık yapılı ve optimizasyon ihtiyacı büyük olan şirketler önceliğimizdir.

Sistemle ilgili bir sunum ya da demo görebilir miyim?

Evet, sizinle online bir toplantıda buluşabilir veya sunumu sizinle e-posta olarak paylaşabiliriz. Sunumlar, proje yöneticisiyle önceden yapılan bir anlaşma sonrasında paylaşılır.

Sunum için bir tarih ve zaman belirlemek isterseniz bizimle mapsapi-tr@yandex-team.com.tr üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Rota planlama için neler gerekiyor?

Rota planlaması, bilgi sisteminde topladığınız ve Yandex Rota Optimizasyonu planlama sunucusuna gönderdiğiniz verilere ihtiyaç duyar:

 • Ağırlık, hacim ve teslimat süresi gibi sipariş verileri.

 • Araç kapasitesi, yük kapasitesi ve operasyon maliyeti gibi araç ve kuryelere dair veriler.

 • Çalışma saatleri, kapasite ve koordinatlar dahil olmak üzere depolarla ilgili veriler.

Yandex Rota Optimizasyonu algoritması esnek çalışabilir ve farklı operasyon ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. Tüm verileri göz önünde bulundurmak gerekli değildir; şirketiniz için önemli olan verileri seçebilirsiniz. Algoritmanın kullanabileceği bütün parametreleri içeren tam liste için dokümantasyona göz atabilirsiniz.

Belirli planlama yöntemleri nelerdir?

Minimum sayıda kurye arasında dağıtılması gereken belirli sayıda siparişleri içeren standart planlama görevine ek olarak, daha karmaşık görevler de vardır. Bunlar, planlarken de dikkate alınması gereken ek kısıtlamalara sahip görevlerdir.

Şu anda Yandex Rota Optimizasyonu’nun desteklediği birkaç özel planlama modeli mevcuttur:

 • Bir günün siparişleri için ön planlama modeli.

 • Teslim etmeye ek olarak belge göndermek gibi önemli işlemler için de gereken kurye hizmetleri için pick-up ve teslimat modeli.

 • Esnek bitiş noktası modeli.

 • Siparişlerin bütün kuryelere eşit olarak dağıtımı.

Otomatik modelde henüz desteklenmeyen birtakım özel görevler mevcuttur ancak bu görevleri manuel olarak tamamlamak için çeşitli seçenekler vardır.

Bu seçenekler, çapraz sevkiyat, birleşik kargo ve her yeni noktada bir aracın yüklendiği ya da yeniden yüklediği şehirlerarası rotaları içerir.

Özel görevler ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Yandex Rota Optimizasyonu’nun işletmenize nasıl fayda sağlayabileceği hakkında bilgi almak için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Rota planlama ne kadar zaman alıyor?

Rota planlama algoritması planlama zamanı ile sonuç arasındaki dengeyi bulmak için mümkün olduğunca çok kombinasyon dener. Örneğin, 1000 teslimat noktası içeren bir görev için, Yandex Rota Optimizasyonu algoritması 15 dakika içinde yüz milyonlarca kombinasyonu analiz eder. Çok sayıda seçeneği deneyerek en iyi rotaları elde etmek için en uygun sürenin 15 dakika olduğunu tespit ettik.

Yandex Rota Optimizasyonu ile, planlama yapmak saatler yerine sadece 15-20 dakikanızı alır. Böylece, daha fazla sipariş kabul edebilir ya da birden fazla kurye vardiyasıyla günlük teslimatınızı planlayabilirsiniz. 

Yandex Rota Optimizasyonu trafik sıkışıklığını nasıl hesaplıyor? Diğer platformlar bunu nasıl yapıyor?

Özel olarak hazırlanmış Yandex Rota Optimizasyonu algoritması, özel araç ve taksilerin kullandığı Yandex Navigasyon’un sağladığı bilgiye dayanarak trafik tahminini oluşturur. Kullanıcılar, Yandex Haritalar ya da Yandex Navigasyon kullanarak yaptıkları her yolculuklarında anonim olarak hareketlerini aktarır. Sistem, ayda sayısı 480 milyona kadar çıkan rota ve kaydedilen yolları işler. Veriler milyonlarca araçtan toplanıp analiz edildiği için trafik tahminlerinin doğruluk oranı çok yüksektir. Sistem, 25 milyondan fazla otomobil sürücüsü ve 500 binden fazla taksi sürücüsünün bilgilerini kullanmaktadır.

Tahminlerin doğruluğunu kontrol etmek için planlama sonuçları sürekli olarak kontrol edilir ve rotaların tahmini seyahat süreleri gerçek zamanlara göre doğrulanır. Bu algoritmanın kaliteli sonuçlar üretmesini sağlar.

Yandex diğer şirketlere trafik verisi sağlamaz ve diğer ürünler Yandex’in sahip olduğu bu bilgiyi kullanamaz. Eğer rakip şirketler bu tür iddialarda bulunursa, büyük olasılıkla harita ve oluşturulan rota üzerindeki noktaları göstermek için Yandex Haritalar kullanmaktan söz ediyorlardır. En detaylı haritalara sahip olduğumuz için bu tamamen mümkündür.

Bize ulaşın
mapsapi-tr@yandex-team.com.tr
Thu Apr 16 2020 13:29:55 GMT+0300 (Moscow Standard Time)