Kamu Kurumları

API araçlarımız konum bilgilerinin işlenmesi, müşteri hizmetleri ve ulaşımla ilgili işlemler için otomasyon sağlar. Adreslerle çalışmayı kolaylaştırmak, çeşitli kurumların hizmet bölgesi sınırlarını haritada göstermek, hizmet araçları için rota optimizasyonu sağlamak gibi birçok farklı işlev için API’lerimizi kullanabilirsiniz.

Adreslerle Çalışma

Arama ve Coğrafi Kodlama

Yandex Maps'in geniş adres ve kurum veritabanına erişim kazanırsınız. Ayrıca, koordinatları standart adres formatına çevirerek adres ve posta kodu veritabanınızı sistematik hale getirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Adres Bilgi Girişi ve Doğruluk Kontrolü

Kullanıcı başvurusu kabulü veya evrak işi gibi gerekli yerlerde adres girmeyi kolaylaştırın. Arama İpuçları; kurum, şehir, cadde ve sokak isimlerini girmeyi hızlandırır ve veri girişinde oluşabilecek hata sayısını azaltır.

Ziyaretçi Hizmetleri

Altyapı Tesislerinin Haritada Görüntülenmesi

Vatandaşların ve turistlerin şehir ile etkileşimini kolaylaştırın: Sosyal açıdan önemli olan objelerin ve turistik yerlerin konumlarını haritada işaretleyin.

Kurum ve Şube Arama

Kurum Arama API'si ile postane, hastane vb. işletmeleri sitenizde veya uygulamanızda hizmet türüne, çalışma saatlerine ve bölgeye göre filtreler uygulayarak kolayca bulabilirsiniz.

Hizmet Alanı Sınırlarını Haritada Gösterin

Hizmet alanı sınırlarını haritada belirtin. Böylece ziyaretçileriniz doğru adresi kolayca bulsun.

Ulaşım ve Navigasyon

Rota Ayrıntılandırma

СAPI'lerimizi kullanarak mevcut trafik durumunu da dikkate alarak istenen bina girişine kadar ayrıntılı ve kolay anlaşılır rotalar oluşturabilirsiniz. Bu sayede, sürücülerinizin yolda geçirdikleri zamanı azaltabilirsiniz.

Rota Oluşturma

Mesafe matrisi; itfaiye, ambulans, polis, kamu hizmetleri vb. hizmetleri optimize etmeye yardımcı olur. Örneğin, mesafe matrisiyle istenen yere en yakın araçları hızlıca bulabilir ve günlük hizmet planı yapabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçlarının Takibi

Yandex Maps API teknolojileri sayesinde otobüslerin, tramvayların, troleybüslerin veya dolmuşların yollardaki hareketlerini çevrimiçi olarak görebilirsiniz.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize ulaşın
Yönetici ile iletişime geçin