Yazarların dikkatine

Herhangi bir şirket, web yayını veya kişi Yandex Zen yardımıyla kendisi için bir okur kitlesi oluşturup genişletebilir.

Yandex Zen servisinin özelliklerinden yararlanabilmek için kişisel bir kanal oluşturmanız gerekir. Bu işlem, Yandex Zen Düzenleyicisi aracılığıyla yayın oluşturmanızı sağlar. Ayrıca internetten otomatik toplanan yayınlar da Yandex Zen'e dahil edilir.

Yandex Zen Düzenleyicisi aracılığıyla Yandex Zen'den kendi sitenize gerçekleşen kullanıcı geçişlerinin istatistiklerini görüntüleyebilir ve yayınlarınıza verilen reklamlardan gelir elde edebilirsiniz. En popüler kanallar kullanıcının kanal seçme ekranında görüntülenir ve sponsorluk programına katılabilir.

Kullanıcılar beğendikleri kanallara abone olabilirler. Seçimi kolaylaştırmak için kanalın ayarlar menüsü üzerinden kanalınızın adını belirtin ve logosu ile kısa açıklamasını ekleyin.

Sitedeki yayınlarınızın Yandex Zen'de görüntülenmesini ve sıralanmasını kolaylaştırmak için özel işaretlenmiş RSS yayın akışını hazırlayın.

Servis kurallarını ihlal eden kanala pozisyon düşürme (İng.: pessimization) işlemi otomatik uygulanarak bu kanalın yayınları kullanıcılara daha az gösterilir.