Browser (Klasik arayüz)

Sitelerin güvenlik göstergeleri

Sitelerin güvenlik düzeyi Akıllı Satır'da aşağıdaki simgelerin yardımıyla gösterilir:

  • : Sitede verilerinizin güvenilir aktarımını sağlayan protokolün ( HTTPS ) kullanıldığını ve sitenin geçerli Genişletilmiş Doğrulama (EV) SSL sertifikasına sahip olduğunu gösterir. Böyle durumlarda alan adı da yeşil renkle işaretlenir.
  • : HTTPS protokolünün kullanıldığını fakat sitenin güvenlik sertifikasının EV'den daha az güvenli olduğunu gösterir.
  • : HTTPS protokolünün kullanıldığını ve sitenin geçerli bir EV sertifikası olduğunu fakat sayfaya güvenli olmayan öğelerin yüklendiğini gösterir.
  • : Veri aktarım işleminin güvenliği kuşkuludur. Bu simge; sayfada HTTP protokolünden şifresiz veri aktarımı yapan bir formun bulunması veya Yandex'in yerel olarak kurulu olan güvenlik sertifikasını hazırlayanı tanımaması veya HTTPS protokolü üzerinden yüklenen bir sayfadaki görsellerin güvenli olmayan bir protokol üzerinden yüklenmesi durumlarında görüntülenir.
  • : Sayfanın güvenli olmayan öğeler barındırdığını gösterir.
  • : Sayfanın bilgisayarınız için güvenli olmayabildiğini gösterir. Sayfaya güvenli olmayan bir kaynaktan HTTPS protokolü üzerinden komut dosyalarının yüklendiği böyle durumun bir örneğidir.

Bağlantının güvenliği hakkında ayrıntılı bilgi için Akıllı Satır'daki kilit simgesi üzerine tıklayın ve açılan penceredeki Bağlantı sekmesine geçin:

site güvenliği göstergeri
sayfa balığında simger
sayfa başlığında kilit
sertifika güvenilir değil
sertifikanın süresi geçti