Browser (Klasik arayüz)

Protect: İnternette güvenlik

İnternette çalışma güvenliğini sağlamak üzere Yandex.Browser, kendi geliştirdiği ve kullanıcısını internette çalışırken karşılaşabileceği çoğu tehlikeye karşı etkin bir şekilde koruyan özel aktif koruma sistemini Tarayıcıda yerleşik olarak ilk uygulanan ve web'de çalışırken karşılayabileceğiniz tehlikelerin büyük çoğunluğuna karşı etkin koruma sağlayan bu sistem,

Yandex.Browser güvenlik sistemi:

Denetlediğimiz objeler

İnterneti sürekli indeksleyen Yandex her gün milyonlarca web sitesini tehlikelere karşı da denetler. Yandex arama robotunun denetlediği site türleri:

  • Virüs dağıtımı için özel olarak kurulan web siteleri,
  • Virüs dağıtımı için özel olarak kurulmayan ancak virüs barındıran web siteleri,
  • SMS dolandırıcılığı, phishing (yemleme) ve mobil aboneliklerle ilgili siteler,

Virüs barındıran ve dolandırıcılıkla ilgili sitelerin adresleri özel bir veri tabanına dahil edilerek düzenli olarak günde birkaç kere güncellenen bu veritabanı, Yandex'in sağladığı verilerin yanı sıra Yandex iş ortaklarının sağladığı verileri de içerir. Yandex'in her gün gerçekleştirdiği 20 milyondan fazla denetlemenin sonucunda 5 bin kadar yeni virüs kapma olayı tespit edilir ve 80 bin kadar daha önce gerçekleşmiş virüs kapma olayı doğrulanır.

Not. Web'de sürekli ortaya çıkan yeni tehlikelere karşı korumalı olması için tarayıcınızın sürekli güncellenmiş olması gerekir. Dolayısıyla otomatik güncellenme özelliğini devre dışı bırakmanız kesinlikle önerilmez.