Browser (Klasik arayüz)

Protect: Tehlikeli içeriğin engellenmesi

Sayfadaki tehlikeli öğeleri engelleme

Bazen site sayfası, görüntülü reklamlar gibi virüslü kaynaklardan gelmiş öğeler içerebilir. Aradığınız sayfada Protect sisteminin zararlı olarak algıladığı bir siteden kaynaklanan öğeler varsa tarayıcınız bu sayfayı engelleyecektir. Yine de gerektiğinde Bu uyarıyı yok say butonuna tıklayarak bu sayfaya geçiş yapabileceksiniz.

Bu durumda tarayıcınız söz konusu sayfa üzerindeki tehlikeli öğeleri engellenmiş olarak açacak ve sizi bu konuda uyaracaktır.

Engellenen içerik bilgisayarınız için ciddi tehdit oluşturduğu için içeriği yükleyemeyeceksiniz.

Tarayıcı sadece güvenli öğeleri yüklediği için sayfa hatalı görüntülenebilir.

HTTPS ile korunmayan öğeleri engelleme

Sayfada güvenli HTTPS bağlantısı kullanılıyorsa bu sayfadaki tüm eklentiler, JavaScript ve CCS dosyaları da korunmalıdır; aksi takdirde onlar ele geçirilip sitenin güvenliği ihlal etmek için kullanılabilir.

Yandex.Browser HTTPS bağlantısını kullanan sayfada koruma altında bulunmayan öğeler tespit ettiğinde durumu size hemen bildirir:

Bitti butonuna tıklarsanız tarayıcı, sayfanın sadece güvenli öğelerini yükleyecektir. Bununla birlikte, sayfa hatalı görüntülenebilir.

Korunmayan içeriği indirmek için Yine de yükle bağlantısına tıklayın.

Dikkat! Sitede gizli bilgiler girecekseniz korunmayan öğeleri yüklemenizi önermeyiz.

İstenmeyen reklamlar içeren öğeleri engelleme

Açtığınız site veya tarayıcınıza yüklediğiniz bir uzantı, istemediğiniz görüntülü reklamlar veya bunları içeren açılan pencereler yüklemeye çalışıyorsa bu öğeler Yandex.Browser tarafından engellenecek ve şöyle bir uyarı mesajı görüntülenecektir:

Engellenmiş içeriği yüklemek istiyorsanız Engellenmiş öğeleri yükle bağlantısına tıklayın.

https öğelerini engelle
sayfanın tehhlikeli öğelerini engelle