Browser (Klasik arayüz)

Protect: Tehlikeli içeriğin engellenmesi

Genel olarak güvenli sayılan web sayfaları kimi zaman, virüslü sitelerin görüntülü reklamları veya HTTPS protokolüne göre yüklenen sayfalardaki şifrelenmemiş kalan parçalar gibi güvenli olmayan bazı öğeler içerebilir. Bu tür öğeler Yandex.Browser tarafından otomatik engellenir. Virüslü ve dolandırıcılıkla ilgili siteler hakkında bilgi Yandex'in ve iş ortaklarının birlikte destekledikleri özel bir veritabanından temin edilir.

Virüslü sitelerden kaynaklanan öğeler

Bir sitede virüslü veya dolandırıcı sitelerden kaynaklanan görüntülü reklamlar, reklam kutuları veya komut dosyaları gibi ek öğeler bulunuyorsa tarayıcınız size buna dair bir uyarı mesajı gösterecek. Bu uyarıyı yoksay butonuna tıklayarak ilgili kaynak sayfaya geçtiğinizde tarayıcınız bu sayfayı açarken zararlı öğeleri etkisiz hale getirecek:

Engellenen içerik bilgisayarınız için ciddi tehdit oluşturduğu için içeriği yükleyemeyeceksiniz. Tarayıcı, sayfadaki sadece güvenli öğeleri yüklediği için sayfa düzensiz görüntülenebilir.

Engellemenin devre dışı bırakılması

Dikkat! Tehlikeli içerik korumasını devre dışı bırakmak için tarayıcınzdaki site ve yazılım güvenlik kontrolünü tamamıyla kapatmanız gerekir. Biz bunu kesinlikle yapmamanızı öneririz.

Tehlikeli içerik korumasını devre dışı bırakmak için:

 1. Ayarlar butonuna
  [no-highlight[

  Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde

  ]no-highlight]
  tıklayın.
 2. Ayarlar sayfasının alt kısmında Gelişmiş ayarları göster butonuna tıklayın.

 3. Gizlilik bloğunda Kötü amaçlı sitelere ve yazılımlara karşı korumayı etkinleştir seçeneğini devre dışı bırakın.
 4. Bitti butonuna tıklayın ve değişikliklerin etkin olabilmesi için tarayıcınızı tekrar başlatın.
tehlikeli içeriği engelleme
virüslü sitelerdeki görüntülü reklamları engelleme
korumasız öğeleri engelleme
öğe engelleme
HTTPS ile engelleme