Browser (Klasik arayüz)

Kurulan uzantı engelleniyor

Bazı uzantılar kötü amaçlı yazılımlar dağıtır veya sitede yanıp sönen görüntülü reklamlar veya başka türlü rahatsız edici öğeler görüntüler. Dolayısıyla Yandex.Browser'a ancak uzantıların kontrolden geçirildiği Chrome Web Store ve Opera Add-ons mağazalarından uzantıların yüklenmesine izin verilir.

Kısıtlama. Uzantıların güvenlik kontrolü sadece Windows'ta yapılır.

Başka bir siteden yüklediğiniz herhangi bir uzantı, tarayıcı tarafından otomatik olarak hemen devre dışı bırakılır ve otomatik bildirim görüntülenir. Kaynağa güveniyorsanız diyalog penceresinin sol alt köşesindeki Çalıştır bağlantısına tıklayarak uzantıyı sadece bir oturum için etkin olmak üzere özel olarak çalıştırabilirsiniz:

Not. Sözkonusu uzantıyı tarayıcıyı her çalıştırdığınızda çalıştırmak istiyorsanız uzantı geliştiricileriyle irtibata geçip ürünü Chrome Web Store veya Opera Add-ons sitelerine yüklemelerini isteyebilirsiniz. Kendiniz bir uzantı geliştirdiğinizde onu bahsedilen internet mağazalarına yükleyip oradan indirin.

Diyalog penceresinde Tamam butonuna tıkladığınızda kaynağına güvenilmeyen uzantı kapatılır. Bu uzantıyı daha sonra gerektiğinde tarayıcı ayarları üzerinden çalıştırabilirsiniz:

  1. Uzantılar butonuna
    [no-highlight[

    Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde

    ]no-highlight]
    tıklayın.
  2. İstediğiniz uzantı için seçim butonunu Açık konuma getirin.