Widget kurma ve ayarlar

Widget Katalogu

Widgetler Katalog’da yer almaktadır. Üç şekilde Katalog’a girilebilir:

  • Tarayıcının adres çubuğuna www.widgets.yandex.com.tr adresini girin;
  • Yandex ana sayfasındaki widget seçenekleri blogundaki simgeye tıklayın;

Önce yandex ana sayfasının üstünde yer alan Ayarlar düğmesine, sonra da Widget ekle düğmesine tıklayın. Bu modda, widget eklemek, yerini değiştirmek, ayar yapmak ve silmek mümkündür (Yapılan değişikliklerin etkili olması için çıkarken sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Kaydet düğmesine basmayı unutmayın).

Widgetlerin kurulumu

Katalog’dan widget yüklemek için widget adının ya da görselinin üzerine tıklayın ve Evet düğmesine basın. Böylece widget ana sayfaya kaydedilir. Şuna dikkat edin: Sayfa, Yandex’te oturum açıp açmadığınıza bağlı olarak farklı görünebilir.

Siz onay vermeden sayfanızda bir widget dahi görüntülenmez.

Widget yükleme bağlantıları yalnızca Katalog’da yer almaz. Widgetleri, e-posta yoluyla alabilir, site veya bloglarda görebilirsiniz.

Widgetleri taşıma ve ayarlar

Yandex ana sayfasının üzerinde yer alan Ayarlar düğmesine tıklayın ve parmağınızı farenin sol tuşuna basılı tutarak bloğu taşıyın. Tüm ayarları tamamladıktan sonra, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Kaydet düğmesine basın.

Widgetler sayfa düzenleme modunda iken taşınabilir.

Eğer ayar yapma seçeneği varsa widget ayarları için Yandex ana sayfasının üstünde yer alan Ayarlar düğmesine basın. Dişli görünümündeki simgeye tıkladığınızda widget ayarları penceresi açılacaktır. Tüm ayarları tamamladıktan sonra, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Kaydet düğmesine basın.

Widgetlerin ayarları sayfa düzenleme modunda iken değiştirilebilir.