Katalog ve yerel program

Katalog

Kataloğa eklenebilmek için widgetin günde ortalama en az 150 kullanıcılık bir ziyaretçi trafiğine sahip olması gerekmektedir. Yerel programa katılan, yerel içeriğe sahip bir widget en az 500 kullanıcıya sahip olmalıdır. Widget gereken ziyaretçi trafiğine ulaştığı anda, bir e-posta bildirimi alacak ve widget şu sayfada görülecektir: Kataloğa eklenme sayfası.

Günlük ortalama kullanıcı sayısı; widgetinizden Yandex ana sayfasına uğrayan kullanıcı sayısını ifade eder. Değer, www.yandex.com.tr (.ua, .kz, .by) adresine ziyareti ifade eder; widget kurulumunun kendisine girişi göstermez.

Eklemeden önce, şunları unutmayın: Katalog kuralları.

Widgetin moderatör kontrolünden geçememesi halinde, nedenleri size bildirilir. Problemleri giderip, widgeti tekrar moderatör kontrolüne gönderebilirsiniz.

Yerel program

Yerel içeriğe sahip widgetleri şuraya alırız: yerel program — minimum ziyaretçi trafiğine ulaşamayanları.

Yerel programa ekleme sayfasında ya da widget düzenleme sayfasında şu linke tıklayın: Widgeti yrel programa öner (widgetin bölgesini belirtmeyi unutmayın). Widget moderatör kontrolüne gönderilecektir; kontrol sonucuna dair bilgiyi, widgetin oluşturulduğu hesap için tanımlı olan e-posta adresine alacaksınız. Bölgesel programa katılım kuralları şurada açıklanmıştır: tıklayın.

En popüler 20 widgeti ve en yeni yerel widgetleri, Yandex ana sayfasındaki yerel kısmında doğrudan kullanıcılara ara ara sunmaktayız. Kalan widgetleri ise site kataloğunda sunuyoruz.

Widgetlere açılan bağlantılar, doğrudan ana sayfadadır:

Widgetin moderatör kontrolünden geçememesi halinde, nedenleri size bildirilir. Problemleri giderip, widgeti tekrar moderatör kontrolüne gönderebilirsiniz. Eğer widget, yerel içeriğe sahip olmadığı için kabul edilmezse widgete 150 kullanıcı toplayıp, onu kataloga sunabilirsiniz.

Widgetin silinmesi

Widgetinizin katalogdan veya yerel programdan çıkarılması için, şu form yardımıyla bize yazın: Geri bildirim formu.

Widget, moderatörler tarafından silinebilir. Bir aylık süre zarfında bilgilerinde güncelleme (haberler, iş olanakları, duyurular, vs.) yapılmamış widgetleri bölgesel program ve katalogdan sileriz. Eğer bu durum yaşanırsa bildirim ve yapmanız gereken talimatların yazılı olduğu bir e-posta alırsınız. Ayrıca çalışmayan ve şunları ihlal eden widgetleri de çıkarmaktayız: Kurallar (widgetlere ilişkin).