Atıf indeksi kuralları

Neden gerekli

Internet'te çoğu kullanıcı, kaynağın kullanıcılar açısından popülerliğini ölçen ziyaret sayaçlarına alışmıştır. Sayaçlarla ilgili sorunlardan biri olumlu geri bildirimdir. Kaynak sayaçta yükseldikçe, kaynağı ziyaret eden kullanıcı sayısı da artar ve buna göre, kaynak sayaçta o kadar yukarıya çıkar.

Atıf indeksinin temel fikri şudur: Kural olarak, Internet'te sitelerini oluşturan kişiler hem site içeriği, hem de bağlantılarını verdikleri ve bu yolla ziyaretçilerine önerdikleri sayfaların içeriği konusunda dikkatle ve sorumluluk bilinci içinde hareket ederler.

Yandex atıf indeksi kuralları

Yandex atıf indeksi, kaynaklar için elde edilen değerlerinin 10'dan az olmaması koşuluyla, Yandex'in bağlantılarını Internet'te bulduğu tüm kaynaklar için hesaplanır.

Not: Zamanla (Internet'in büyümesiyle) düzey değeri değişebilir.

Yandex atıf indeksini hesaplama ilkeleri

  1. Tüm kaynaklar eşit haklara sahiptir; herhangi tek bir site için hesaplama sistemi hiçbir koşulla değiştirilemez.

  2. Ek bir bildirimde bulunmaksızın istediğimiz zaman Yandex atıf indeksi kurallarını değiştirme hakkımız saklıdır.

Atıf indeksiyle oynamaya yönelik sıkça tekrarlanan girişimlerle ilgili olarak, değiştirilmeye çalışan indeksin hiç çekinmeden tarafımızca sıfırlanacağı konusunda uyarıyoruz. İndeks ile oynandığıyla ilgili karar, durumun ayrıntılı incelemesine dayanarak Yandex yönetimi tarafından verilir.