Programlar

Bilgisayar programı, uygulaması veya oyunlarının açıklamalarını içeren sitelerin Yandex'te yapılandırılmış snippetlerle görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Yandex arama sonuçlarında bu tür snippetler ürünle ilgili açıklama, kategori, fiyat, boyut, yüklenme sayısı vb. gibi her türlü bilgiler içerebilir.

Semantik işaretlemeyi içermeyen bir snippet örneği:

Semantik işaretlemeyi içeren ve dolayısıyla ürünün açıklamasını, fiyatını ve yapılan yüklemelerin sayısını gösteren bir snippetin örneği:

Snippeti oluşturmak için yazılım ürününün açıklamasını içeren web sayfasını Schema.org standardına göre işaretlemeniz gerekir. Ayrıca işaretleyeceğiniz web sayfalarından her biri sadece birer adet ürünün açıklamasını içermelidir.

Not.

Öte yandan Yandex, sağladığınız verilerin mutlaka Yandex arama sonuçları arasında yer alacağını garanti edemez. Yandex, Schema.org formatında işaretlenmiş verilerin tamamını veya bir kısmını ister ayrı olarak isterse başka kaynaklardan elde ettiği verilerle birlikte kendi web servislerinin herhangi birinde kullanıp kullanmamakta takdir yetkisine sahiptir.

Ayrıca Yandex'in snippette gösterilen bilgilerin doğruluğu için sorumlu tutulamadığını vurgulamak isteriz. Snippette gösterilen tüm bilgiler tamamen Kullanıcı Sözleşmesi'nde açıklanan güvence muafiyet şartlarına tabidir.