Aktarılabilen veri türleri

  Site içeriğine dair veri aktarılmasının anlamı nedir?

  Konusuna göre bir web sitesi; ofis adresi veya belirli alt sayfaların detaylı parametreleri gibi bir sürü ek veriler içerebilir.

  Bu ek veriler sağlanması durumlarında sözkonusu sitenin arama sonuçları sayfasındaki gösterimi, örneğin özel snippetler yapılarak önemli ölçüde iyileştirilebilir. Benzer şekilde anılan ek verilerin diğer Yandex servislerinde kullanılması da çok yararlı olabilir. Verilerin işlenme şekilleri konuya göre değişiklik gösterir. Verilerin aktarım kuralları ve bunların Yandex tarafından kullanım şekilleri konusunda tüm ayrıntılar için çeşitli konularla ilgili yardım bölümlerine geçiş yapınız.

  Bir site sahibinin an itibarıyla aktarabildiği verilerin türleri aşağıdaki listede sıralanmış bulunuyor. Zamanla konuların listesi daha da genişleyecektir.

  Sahip olduğum anılan konulardan birinin üzerindedir. Verileri aktarabilmem için ne yapılmalı?

  Konuların her biri için doldurulması gereken birer Yandex.Webmaster katılım formu vardır. Site içeriği sayfasında gerekli bir ek bilgi türü seçin. Onunla ilgili madde üzerinde tıkladığınızda gereken veri türünün eklenmesi için gerekli talimatın açılmasını göreceksiniz.

  Ek bir menü maddesi eklemem durumunda verilerim kaybolmaz mı?

  Hayır, verileriniz kaybolmaz. Yandex bunları kullanmayı devam edecektir. Verileri silmek istediğinizde ilgili menü maddesine giriş yaparak bunları oradan silebilirsiniz.