Yandex.Webmaster'da virüs bulaşma bilgisi

Site, Yandex.Webmaster'a kayıtlı ise antivirüs programımızın zararlı nitelikte kod tespit ettiği her seferde size mesaj yollar. Mesajda virüs konusunda ayrıntılı bilgi veren sayfanın bağlantısı bulunur. Ayrıca kırmızı simgeye basarak da bu sayfaya gelinebilir. Bu simge Yandex.Webmaster listesinde virüslü siteyi gösterir.

Virüs verilerinin arasında virüs bulaşmış sayfa örnekleri, kontrol ve öneri tarihini göreceksiniz. Mümkünse sayfada virüs bulaşma zincirleri yansıtılır. Sayfanızı kullanan kişinin tarayıcısına zararlı nitelikte kod yolladığı sunucuların durumu.

Bu bilgileri analiz ederek sitenizi onarmanızı tavsiye ederiz. Açıklamasını ve uygun istemci kodunun örnek görünümünü görmek için (tarayıcıda gerçekleştirilen, sunucuda değil) önerinin adına tıklayın. Virüs zincirine bakın. Virüs kaynağını tespit etmenize yardımcı olabilir.

Siteden virüsü temizledikten sonra bize sorunun giderildiğini Tekrar Kontrol düğmesine basarak bildirin. Tekrar kontrol biraz geç olabilir ancak mutlaka yapılacaktır. Kontrol sonrası sonuçlar hakkında mesaj alacaksınız.