Site adı kaydı

  "Site adı kaydı" nedir

  “Site adı kaydı” aracı, siteyi kullanıcılar için daha anlaşılır ve bilgi sağlayıcı yapmak için sitenin aramadaki adresini (url) değiştirme imkanı verir.

  Yeni kayıt arama sonuçlarında ne zaman gösterilir

  Değişiklik moderatör kontrolü ve olağan arama veritabanı güncellemesinden sonra etkin olur.

  Site adı kaydında nasıl değişiklikler yapılabilir

  Site adı kaydı değişikliği yalnızca alan adının okunabilirliğini geliştirme amacı taşıma taşımalı ve aşağıdaki koşulları sağlamalıdır:

  1. Genel kullanılan etki alanları (ru, info, com, com.ua, org.ru, net.by, vb.) her zaman alt kayıtta (yandex.ru, yandex.RU yanlıştır) belirtilir.

  2. Ad büyük harfle (Yigit.yandex.ru, Izmir.ru) başlayabileceğinden ötürü genel kullanılan etki alanları da uygundur (site.Ankara.ru). Eğer etki alanı kısmı bir kelimeden fazlasını içeriyorsa kısmın içinden yalnızca hepsi veya kısmın baş harfi büyük harfle başlayabilir (www.SearchEngine.yandex.ru, www.Searchengine.yandex.ru ya da www.SeaRchEngIne.yandex.ru yanlış)

  3. Etki alanı adlarında hizmet veya şirkete uygun olan herkes tarafından bilinen akronimlere sahip tüm büyük harfler kullanılabilir. Dolayısıyla akronim etki alanındaki bir kısmın parçası da olabilir. İstisna herkes tarafından kullanılmakta olan, her zaman alt kayıtta belirtilen etki alanı ön eklerinden (www, w3, ftp, vb.) oluşur (www.yandex.ru, WWW.yandex.ru; ftp.yandex.ru yanlış, FTP.yandex.ru yanlış).

  Kayıt adının site sıralamasında nasıl bir etkisi vardır

  Site adı kaydı değişikliği yalnızca sitenin arama sonuçlarındaki gösterimi ile alakalıdır, bu nedenle sıralamaya etki etmez.