Domain seçimi ve hosting

Etki alanı seçimi. Etki alanının adı mümkün olduğunca kısa, akılda kalır olmalı ve telaffuza bağlı olarak çeşitli yazım şekillerine meydan vermemelidir; böylece kullanıcıların sitenizin adresini akılda tutmaları ve birbirlerine önermeleri daha kolay olur.

Sitenizi, Yeni site bildirimi formunu kullanarak arama sistemi dizinine eklemeye çalışıyorsanız ve etki alanının dizinlenmesinin yasaklandığına dair bir mesaj alıyorsanız, Yandex teknik destek hizmeti'ne başvurun. Yandex.Webmaster servisi aracılığıyla kayıt olup site yetkisini doğrulayarak bunu yapabilirsiniz. Sitenizle ilgili bilgiler içeren herhangi bir servis sayfasında, “Siteyle ilgili sorunuzu destek hizmetine sorun” bağlantısına erişebilirsiniz.

Host yönergesi kullanılarak, birincil kabul edilmesi gereken site adı Yandex robotuna belirtilmelidir (örneğin, www.site.tr veya site.tr). www.site.tr ve site.tr içeriğinin tamamen aynı olmasına dikkat edin.

Barındırma hizmeti seçimi. Site için barındırma hizmetini seçerken, erişim hızının ve arızalar arası ortalama sürenin göz önünde bulundurulması gerekir. En iyi site erişim hızını ve teknik aksaklıklar nedeniyle siteye erişim sağlanamayacak sürenin en kısa olmasını garanti edecek barındırma hizmetini kullanmaya çalışın.

Not.

Kullanıcıların sitenize her zaman erişim sağlayabilmesi için güvenilir bir barındırma hizmeti seçin.