Video

Soru & Cevap

Bazı videolarım neden başka bir sitede açılıyor?

Bir videonun oynatılıp oynatılamaması videonun üzerinde bulunduğu web kaynağının oynatıcısının desteklediği özelliklere bağlıdır. Örneğin bazı oynatıcılar videoların üçüncü taraf sitelerinden izlenmesine izin vermeyebilir.

simgesiyle işaretlenmiş videoları sadece kaynak site üzerinden izleyebilirsiniz. Bu tür video seçtiğinizde otomatik olarak videonun yerleştirildiği sitenin sayfası açılır.

Videoyu nasıl paylaşırım?

Videoya yönlendirecek bağlantıyı sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için oynatıcının altında sağ taraftaki Paylaş butonuna tıklayın.

Bir videoyu şikayet edebilir miyim?

Aldığınız arama sonuçlarının sorgunuza uygun olmadığını veya rahatsız edici/sakıncalı bilgi içerdiğini düşünüyorsanız Şikayet et butonuna tıklayarak durumu bize bildirebilirsiniz:

  1. Video snippetindeki simgesine → Şikayet et butonuna tıklayın.
  2. Şikayetin nedenini belirtin.
    • Sorguya uygun değil.
    • Kazazedelerin/kaza kurbanlarının, şiddet sahnelerinin sansürlenmemiş resimleri veya fiziksel patoloji görselleri gibi rahatsız ediçi veya sakıncalı içerik.
    • Pornografi.
  3. Şikayet et butonuna tıklayın.

Gönderdiğiniz şikayet Yandex'in otomatik algoritmaları tarafından kaydedilerek Yandex.Video'nun arama kalitesinin iyileştirilmesi için kullanılacaktır.

Not. “Yetişkinlere yönelik” videoları arama sonuçlarınızdan arındırmak için arama modu olarak Aile modunu etkinleştirin.

Bulduğunuz bir video, telif haklarınızı ihlal ediyorsa durumu videonun yayınlandığı sitenin yöneticilerine bildirebilirsiniz.

Video'yu Yandex.Video'ya yükleyebilir miyim?

Yandex.Video servisi video yüklemeyi desteklemiyor. Servisin amacı, başka sitelerde yayınlanan videoları bulmanıza yardımcı olmaktır.

Videonuzun Yandex.Video'da görüntülenmesi için bunu bir video barındırma servisine yükleyip bir ad seçin, açıklama ve etiketler yükleyin. Bir süre sonra videonuz Yandex tarafından indekslenerek Yandex.Video'nun arama sonuçlarına dahil edilebilecektir.

Bir video barındırma servisi sahibiyseniz ilgili ortaklık programının şartlarını inceleyin.

Saptadığım bir hatayı nereye bildireyim?

Yandex.Video'nun çalışmasında bir hata saptadığınızda lütfen durumu Destek Servisine bildirin.