Sıkça sorulan sorular

Popüler video sayfasına nasıl ulaşabilirim?

Servisin sayfalarından popüler videolar listesine istediğiniz zaman kolayca dönebilirisiniz. Dönüş yapmak için arama satırındaki Video butonuna tıklamanız yeterlidir.

Daha fazla bilgiyi Ana sayfa bölümünde bulabilirsiniz.

Arama belirli kaynaklar ile nasıl sınırlanabilir?

Aramayı belirli bir video hosting ile sınırlamak için sorgu dilini kullanın: sorguya host ve video hosting adını ekleyin, örneğin [pixar host:www.youtube.com].

Gelişmiş arama nasıl etkinleştirilir?

  1. Arama sorgunuzu girip Bul butonuna tıklayın.

  2. Ardından arama satırında simgesine tıklayın.

Aile arama filtresi nasıl ayarlanır?

  1. Arama sorgunuzu girip Bul butonuna tıklayın.

  2. Arama satırının sağında Arama modu simgesine tıklayın ve Aile öğesini seçin.

Bazı videolarım neden başka bir sitede açılıyor?

Bir videonun oynatılıp oynatılamaması videonun üzerinde bulunduğu web kaynağının oynatıcısının desteklediği özelliklere bağlıdır. Örneğin bazı oynatıcılar videoların üçüncü taraf sitelerinden izlenmesine izin vermeyebilir.

simgesiyle işaretlenmiş videoları sadece kaynak site üzerinden izleyebilirsiniz. Bu tür video seçtiğinizde otomatik olarak videonun yerleştirildiği sitenin sayfası açılır.

Videoyu nasıl paylaşırım?

Videoya yönlendirecek bağlantıyı sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Bunun için  Paylaş (oynatıcının altında sağ tarafta) simgesine tıklayın.

Video'yu Yandex.Video'ya yükleyebilir miyim?

Yandex.Video servisi video yüklemeyi desteklemiyor. Servisin amacı, başka sitelerde yayınlanan videoları bulmanıza yardımcı olmaktır.

Videonuzun Yandex.Video'da görüntülenmesi için bunu bir video barındırma servisine yükleyip bir ad seçin, açıklama ve etiketler yükleyin. Bir süre sonra videonuz Yandex tarafından indekslenerek Yandex.Video'nun arama sonuçlarına dahil edilebilecektir.

Bir video barındırma servisi sahibiyseniz ilgili ortaklık programının şartlarını inceleyin.