HTTPS desteği

Yandex.Video'ya HTTPS desteği olan oynatıcıyı aktaran siteler arama sonuçlarında kendi içeriğini oynatabilir ve ilgili sorgulara göre video gösterimlerinde önceliği elde edebilir.

Sadece HTTP ile erişebilen oynatıcıya sahip siteler arama sonuçlarına dahil olur fakat oynatıcı gösterilmez. Bunun yerine kaynak sayfa için dış bağlantı gösterilir.

Bunun yanı sıra oynatıcının iç öğelerine (reklam blokları dahil) sadece HTTP ile erişilebiliyorsa bu öğelerin Yandex.Video aramasında video gösterilirken oynatılmasını garanti edemeyiz.

HTTPS oynatıcı için koşullar

Oynatıcının Yandex.Video arama sonuçlarında gösterilmesi için şu koşulları yerine getirin:

  • Oynatıcı HTTPS ile erişilebilir olmalıdır fakat HTTP ile çalışmayabilir. Örneğin siteniz sadece HTTPS ile erişilebilir durumundadır.

  • Oynatıcı hem HTTP hem de HTTPS ile erişilebilir durumundaysa sayfanın adresi protokol hariç aynı olmalıdır. Örneğin http://mysite.com/embed123/ sayfasındaki oynatıcı https://mysite.com/embed123/ adresinde erişilebilir olmalıdır.

    Bu durumda işaretlemede oynatıcı için (adreste HTTP veya HTTPS kullanmadan) bağlantı belirtilmelidir. Böylece aramada arama sayfasının ağ protokolüne göre otomatik olarak HTTP veya HTTPS ile oynatıcılar başlatılır.

  • Tarayıcılar tarafından yapılan otomatik oynatıcı engellemesini devre dışı bırakmak için CSS öğeleri, oynatıcının içindeki reklam ve diğer scriptler HTTPS ile iletilmelidir. Aksi takdirde oynatıcının düzgün çalışmasını garati edemeyiz.

  • Tarayıcıların oynatıcıyı tamamıyla engellemesini önlemek için HTTPS bağlantısı için geçerli SSL veya TLS sertifikasını kullandığınızdan emin olun.