Uzman

Sık sorulan sorular

Yandex.Metrica sertifikasına neden erişim sağlayamıyorum?

Yandex.Metrica sertifikasına tüm servis kullanıcıları erişim sağlayabilir. Lütfen bir kontrol edin; Sisteme kendi kullanıcı hesabınızla giriş yapmamış olabilirsiniz.

Testten geçtim ancak sertifikanın orijinali şimdiye kadar elime ulaşmadı. Ne yapmalıyım?

Sertifikanın orijinali, testi başarıyla geçtiğiniz tarihten sonra 1 ay içinde gönderilir. Sertifika gönderilirken arayüzde onayladığınız adres kullanılır.

Sertifika gelmediyse, test sonuçları sayfasında adresin doğruluğunu kontrol edin. Adres bilgisini onaylamayı unutmuş olabilirsiniz.

İletişim bilgileri doğru belirtilmiş ve onaylanmış olduğu halde sertifika elinize ulaşmadıysa lütfen Destek Ekibi'ne başvurun. Ayrıca onaylı adresin değiştirilmesi gerekiyorsa da durumu bize bildirin.

Destek Ekibi'ne soru iletme

Sertifika, Yandex ofisinden alınabilir mi?

Evet, olabilir. Testi başarıyla geçtikten sonra sertifikayı kendiniz teslim almak istiyorsanız bunu Destek Ekibi'ne iletin.

Postada soyadınız ile adınızı ve testten geçtiğiniz tarihi belirtin. Sertifika iki hafta içinde hazırlanır ve ne zaman alabileceğiniz konusunda size mutlaka önceden bilgi veririz.

Sertifikayı kaybettim. Nasıl yenileyebilirim?

Basılı kopya dışında, “Sertifikalarım” sayfasından sertifikanın elektronik kopyasını kullanabilirsiniz.

Buradan, tüm sertifikalarınızın posta ile gönderebileceğiniz veya bir siteye ya da bloga koyabileceğiniz genel kullanıma açık sürümlerinin yer aldığı bağlantıya ulaşabilirsiniz.

Size orijinali gerekliyse lütfen kullanıcı adınızı ve yenisini almak istediğiniz sertifikanın numarasını belirterek Destek Ekibi'ne başvurun.

Destek Ekibi'ne soru iletme

Aynı hesabı birden fazla çalışan kullanıyor. Bu çalışanların tümü sertifika testinden geçebilir mi?

Kullanıcı adı için geçerli bir sertifika varsa, bu kullanıcı adı altında tekrar sertifika almak teknik olarak mümkün değildir.

Şirketinizde Yandex.Metrica ile uğraşan her çalışan için ayrı bir temsilci hesabı oluşturmanızı öneririz. Tüm çalışanların testi yapması ve kendi sertifika geçmişlerinin olması ancak bu şekilde mümkündür.

Dikkat! 

Testten geçtikten sonra sertifikada yer alan kişisel çalışan bilgileri değiştirilemez.

Testi yapmanın maliyeti nedir?

Test ücretsizdir. Sertifikaya erişim koşullarına uyulduğu sürece, reklam ajansının ve reklamveren şirketin her çalışanı testten geçebilir.

Teste nasıl hazırlanılır?

Her test teorik sorulardan ve uygulamalı görevlerden oluşur. Kağıt ve kaleminizi önceden hazırlayın; hesaplamaları yaparken ihtiyaç duyabilirsiniz.

Yandex.Metrica testine hazırlanırken Yardım bölümünü dikkatlice okuyun.

Testi geçtikten sonra sertifikadaki ad ve soyadı bilgisi değiştirilebilir mi?

Testi geçtikten sonra sertifikadaki bilgiler değiştirilemez.

Ad veya soyadındaki bir yazım hatasının düzeltilmesi gerekirse, doğru bilgilerin yer aldığı sertifikayı edinmek için lütfen bize yazın.

Destek Ekibi'ne soru iletme

Test sırasında sistemde bir hata oldu ve Uzman servisine yeniden giremedim. Bundan sonra da denemem başarısız sayıldı. Ne yapmalıyım?

Lütfen bu durumu Destek Ekibi'ne bildirin. Postada kullanıcı adı ve deneme tarihi belirtilmelidir. Hata ekranının görüntüsünün postaya eklenmesi iyi olur.

Sistemde bir hata bulunursa yeniden deneme hakkı tanırız.

Destek Ekibi'ne soru iletme

Çalıştığım yeri değiştirdim. Sertifika geçmişimin bulunduğu kullanıcı adımı yeni ajansıma bağlayabilir miyim?

Kullanıcı adınızın temsilci listesinden kaldırılması için önceki işvereninize başvurun. Bunu yalnızca ajansın kendisi yapabilir.

Bu işlemin ardından kullanıcı adı yeni ajansın hesabına bağlanabilir. Hesap taşınırken, daha önce verilmiş sertifikalar ve yürütülmüş reklam kampanyaları ile ilgili tüm bilgiler saklanır.